SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FWB 3x tydzień

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 35 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1283
Witam, poszedłem na siłkę od 1 września i dostałem taki plan:
1.Wyciskanie na hamerze siedząc 4x15
2.Przyciąganie uchwytów do boku na hamerze 4x15
3.Wyciskanie hantli siedząc 4x15
4.Uginanie przedramion z hantlami stojąc 4x15
5.Prostowanie przedramienia jednorącz z hantlem nad głową stojąc 4x15
6.Prostowanie tułowia na ławce rzymskiej 4x15
7.Skłony tułowia na maszynie 4x15
8.Uginanie nóg siedząc na maszynie 4x15
9.Prostowanie nóg siedząc na maszynie 4x15
10.Wspięcia na placach na maszynie siedząc 4x15
To ogólnie mam robić trzy tygodnie, więc zostały mi jeszcze dwa, a potem wejść sobie na plan jaki chcę
I tu nasuwa się pytanie - dokończę chyba ten, ale co potem? FWB czy split? Dieta dopięta 3000-3200 kcal masa, 17 lat, 65.5 kg/186 cm
To robię 3x w tygodniu
Robić ten klasyczny 5x5? Bo na razie to nie wiem czy 50 na klatę wezmę Poradzicie coś?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 441 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8780
Od kogo dostale taki plan ? Strasznie slaby.

Twoj trening powinnien byc oparty glownie na wolnych ciezarach a Ty w swoim planie masz w wiekszosci cwiczenia na maszynach. Skonstruuj plan oparty w szczególnosci na cwiczeniach wielostawowych typu : przysiad, martwy ciag, wyciskanie lezac, wioslowanie , podciaganie na drazku....


https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Różne są pomysły niektórzy polscy kultury ci propagują żeby zaczynać od maszyn,chociaż ja jakoś to słabo widzę ale szkoły różne tym ,ze większość radzi wolne cięźarków. Na pewno jednak na początku treningi powinny być lekkie i niezbyt duźy objętości owo a tu jest 40 serii. Podsumowując plan taki trochę dupy. Pisał ktoś kto ma małe pojęć albo ciągle na towarze jest i nie wie nawet jak ćwiczyć na sucho
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777828
Możesz zacząć od treningu ACT ale nie w takiej objętości treningowej bo tych serii jest za dużo i ćwiczeń. Taki trening spokojnie zajmuje z 2 godziny

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 35 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1283
emin3m123
Od kogo dostale taki plan ? Strasznie slaby.

Twoj trening powinnien byc oparty glownie na wolnych ciezarach a Ty w swoim planie masz w wiekszosci cwiczenia na maszynach. Skonstruuj plan oparty w szczególnosci na cwiczeniach wielostawowych typu : przysiad, martwy ciag, wyciskanie lezac, wioslowanie , podciaganie na drazku....


https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Czytałem artykuł jeszcze zanim poszedłem na siłkę, a plan doradził mi trener z siłki, bo dają go każdemu
Polecę jeszcze tak tydzień albo już od poniedziałku zacznę te 4 rzeczy robić w takim razie.
Ogółem jak mu powiedziałem o tym, ze słyszałem o tym, ze trzeba na początek robić wyciskanie na klatę i martwy to zapytał, kto mi takich rzeczy naopowiadał Powiedziałem, ze tu i ówdzie słyszałem
No ale na klatę mogę wyciskać, już przetestowałem ławeczkę i podoba mi się to, zresztą coś tak czułem że 4x15 to trochę za dużo powtórzeń, więc zacznę 3x5 albo 5x5 albo 3x10, tylko nie wiem co konkretnie

pawel.tarka28
Różne są pomysły niektórzy polscy kultury ci propagują żeby zaczynać od maszyn,chociaż ja jakoś to słabo widzę ale szkoły różne tym ,ze większość radzi wolne cięźarków. Na pewno jednak na początku treningi powinny być lekkie i niezbyt duźy objętości owo a tu jest 40 serii. Podsumowując plan taki trochę dupy. Pisał ktoś kto ma małe pojęć albo ciągle na towarze jest i nie wie nawet jak ćwiczyć na sucho

No on nie wyglądał jakby kuł dupę
Serio tylko te 4 ćwiczenia mogą być i 3 razy w tygodniu? Zależy mi głównie na sześciopaku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z podciąganiem szerokim chwytem - Porady

Następny temat

Plan treningu dla poczatkujacego

WHEY premium