SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW po 2 msc przerwie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3
Witam, przez 4 miesiace jechalem takim FBW:

A:
- MC 10,8,8
- Pompki na poreczach 10,10,10
- Wycisk na barki w staniu 10,8,8
- Wioslowanie sztanga 10,8,8
- Biceps sztanga lamana 8-12,8-12,8-12
- Lydki 20,20,20
- Brzuch jedno cw 15,15,15

B:
- Przysiad 10,8,8
- Wycisk na plaskiej 10,8,8
- Podciaganie na drazku 10,10,10
- xxx
- Triceps - francuz lamana , 8-12,8-12,8-12
- Lydki 20,20,20
- Brzuch jedno cw 15,15,15


Skomentuje jeszcze:
przyznaje sie, olalem przysiad i MC i najbardziej skupilem sie na klacie, przez to na klatke robilem wiecej niz na przysiad, az wstyd.

co do pompek na poreczach, robilem stalym ciezarem, jesli zrobilem 3 serie po 10 powtorzen, dowiazywalem dodatkowy talerz ( podobnie drazek ), robilem to w wersje na klatke z pochyleniem ciala . Cw to bardzo mi sie podobalo, ladnie klatke czulem, dalo mi duzo sily co odnioslo sie do wyciskania na lawce bo nagle dostalem progresu w przeciagu 2 dni o 10 kg i na ostatnich treningach przed przerwa potrafilem robic 85kg x 5.

Mam pytanie.. czy jesli konczylem ten trening i byl progres i uwzgledaniajac to ze olewalem mc i przysiad to czy warto go kontynuowac? Mam jeszcze pytanie, jakie cw wstawic tam gdzie mam xxx... robilem niby rozpietki ale to nie jest przeciez cwiczenie pod fbw. Co byscie jeszcze zmienili?


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 65

Wzrost: 177

Cel treningowy: masa sila

Staż treningowy na słowni: 5 miesiecy

Uprawiane inne sporty: ruszam sie ;)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): silownia

Dieta: jest

Przeciwskaznania medyczne: nie

Zażywane suplementy: raz gainer raz bialko
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
vsx

najwazniejsze cwiczenia olane?
oj nie ladnie.

zainteresuj sie skroconym planem calosciowym,ktory przedstawilem w poscie ponizej.
to powinno szybko nadrobic zaleglosci w nogach i plecach.

https://www.sfd.pl/FBW_vs_Split_a_regeneracja-t469004.html  (ostatni post na stronie)

oczywiscie,jesli wolisz mozesz zamienic w planie pompki w wersji na klatke zamiast tradycyjnego wyciskania na lawce.

pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3
Plan niczego sobie, dzis robilem juz 1 sesje i mam takie pytanko do Ciebie, napisales ze na 1 serie robic 50% ciezaru docelowego. Zalozylem ze bede robil 55 kg na ostatnia serie na wiosle. Wiec 1 seria to 27,5 kg , no i wlasnie ta pierwsza i 2 kolejne serie to cos na mnie wplynie? Bo nie czulem tego w ogole. I co do ciezaru, np na klate zrobilem dzis na ostatnia serie 65 kg ale bylo mi juz bardzo ciezko , myslisz ze warto sie cofnac do 55 kg?

W ogole dziekuje ;)

edit: co do pompek to chyba je narazie odpuszcze bo to w koncu lawka jest bazowym cwiczeniem, a po 5x5 za jakies 2 miesiace pocwicze innym planem i tam dam pompki

Zmieniony przez - vsx w dniu 2011-02-25 14:52:38

Zmieniony przez - vsx w dniu 2011-02-25 14:55:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
vsx

zacznijmy od tego,ze rozpoczynajac program nalezy tak dobrac obciazenia w poczatkowym okresie,aby kazde cwiczenie(wszystkie serie) wykonac bez najmniejszego problemu-ty oczywiscie chciales doyebac na dzien dobry i zaraz bedzie pozamiatane.

najwazniejsza jest ostatnia seria...i tak jest w kazdym systemie.

ty nie masz sie martwic,czy "czules",tylko isc do przodu z obciazeniami.(przy zachowaniu dobrej techniki).
65kg i bylo bardzo ciezko-tzn.?
pamietaj,ze nie robisz ruchow wymuszonych i/lub oszukanych.
jesli bylo ciezko,bo dales z siebie wszystko(samodzielnie) przy dobrej technice....zostan na tym ciezarze jeszcze jedna,dwie sesje-zaleznie jak pojdzie kolejny raz.
cofnac sie tez mozna...ale nie o 10kg!!!! tym bardziej biorac pod uwage ciezary,ktore stosujesz.
2,5-5kg MAX .

"...a po 5x5 za jakies 2 miesiace pocwicze innym planem "

chyba czegos nie rozumiesz.
konczysz plan,jak nie idziesz do przodu lub mentalnie nie wyrabiasz i potrzebujesz odmiany(mam na mysli okres kilku m-cy,a nie 8 tygodni).

pompki na pooreczach to bardzo dobre cwiczenie i smialo moze byc stosowane,jako podstawowe,bazowe wyciskanie-nie widze przeszkod(tym bardziej,ze jestes w nim dobry).

pozdrawiam.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2011-02-25 17:00:02

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW dla poczatkujacego

Następny temat

FBW 3x tydzien

WHEY premium