SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW a obciążenia.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Witam, niecaly miesiac temu rozpoczalem treningi na silowni, wczesniej przez okres ok roku trenowalem mniej lub bardziej wytrwale okresami domatora (w tym jakies przygody z a6w i abs, nigdy jednak nie ukonczone). Plywam dobrze, w lecie niemalze codziennie teraz staram sie przynajmniej raz na tydzien-dwa. Na silowni do tej pory to bylo takie typowe oswojenie, jakies bezladne cwiczenie roznych partii seriami. Postanowilem, od stycznia ruszyc na powazniej z jakims FBW. Znalazlem na necie cos takiego:

FBW 3x w tygodniu

A
- Podciąganie na drążku 3x MAX powt
- Wypychanie na suwnicy/Hack przysiady 3s
- Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 3s
- Skłony ze sztangą na karku 2s
- Arnoldki 2s
- Uginanie przedramion z supinacją nadgarstków 2s
- Wyciskanie wąsko 2s
- Wspięcia na palce z hantlami 2s
- Skłony na ławce skośnej 2s max

B
- Wiosłowanie ze sztangą 3s
- Uginanie nóg leżąc 3s
- Wyciskanie hantlami na ławce skośnej 3s
- Marty ciąg 2s
- Wyciskanie sztangi z klatki 2s
- Uginanie przedramion ze sztangą trzymaną podchwytem 2s
- Francuskie wyciskanie hantla trzymanego oburącz 2s

Interesuje mnie jak bardziej doswiadczeni ode mnie tutaj, w ogole zapatruja sie na to co napisalem. Czy to dobry tok rozumowania? Trening, ktory powyzej skopiowalem zaklada typowo 1 cwiczenie na miesnie brzucha w czesci A. Czy to wystarczajace chcac osiagac efekty podobne do a6w? Na silowni posiadamy mniej wiecej taka maszynke do brzucha

. Moze by tak cwiczenia na niej jakos tu wpleść? No i ostatecznie. Jakie ciezary zalecacie na poczatku do tych cwiczen dla mnie i o ile oraz z jaka czestotliwoscia powinienem to zwiekszac. Z gory dzieki bardziej doswiadczonym kolegom za rady ;)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 73

Wzrost: 188

Cel treningowy: masa/ogolna poprawa sylwetki

Staż treningowy na słowni: 1 miesiąc

Uprawiane inne sporty: basen+kosz/siata ok raz na tydzień

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzet silownia

Dieta: niezbyt restrykcyjne podejscie do wysokoenergetycznej.

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Przepraszam, czy jest cos nie tak w konstrukcji mojej wiadomosci? Widze, ze praktycznie wszystkie pytania sa z jakas odpowiedza, a moj post widnieje tu jakis czas i odpowiedzi 0..!?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
co do planu to nie podoba mi się dzień dobry czyli skłony ze sztangą na karku, rozdzieliłbym tak aby w jednym treningu były przysiady a w drugim martwy ciąg

co do brzucha , jeśli w planie masz ćwiczenia jak martwy ciąg czy przysiady, wiosłowania itp to już one dają mocne bodźce dla brzucha i nie trzeba mu specjalnie wiele bodźców

na każdym treningu możesz dołożyć jedno ćwiczenie na brzucw 3 seriach i wystarczy w zupełności

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
W A dałbym

Nogi: Wypychanie na suwnicy 3s
Plecy: Podciąganie na drążku 3x MAX powt
Klata: Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 3s
Barki: Arnoldki 2s
Bic: Uginanie sztangielek w chwycie młotkowym
Tric: Wyciskanie wąsko 2s

W B dałbym

Nogi: Marty ciąg 3s
Plecy: Wiosłowanie sztangą 3s
Klata: Wyciskanie sztangi płaska 3s
Barki: Wyciskanie sztangi sprzed klatki 2s
Bic: Uginanie przedramion ze sztangą 2s
Tric: Francuskie wyciskanie hantla 2s

Brzuch/Łydki


Co do maszyny to możesz dać te ćwiczenia na brzuch np. po treningu.

Ciężaru ci nikt nie określi Ja zawsze proponuje takie rozwiązanie:

Dobierasz ciężar tak żeby zrobić zakładaną liczbę powtórzeń poprawnie technicznie i z zapasem 1-2 powtórzenia w każdej serii.

Edit:

Rion mnie ubiegł


Pzdro



Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-01-02 12:27:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
ok, dzieki. Z tego co widze przysiady proponujecie wywalic calkowicie? a brzuch i lydki dotatkowo po kazdym treningu jakies 3 serie? np maszyna wyzej wspomniana i wspiecia palcow na siedzaco z obciazeniem? Zastanawia mnie jeszcze w tym moim FBW sprawa martwego ciagu i wioslowania. Szczegolnie jesli chodzi o ten pierwszy spotykam sie przewaznie z opiniami tego typu "Ćwiczenie raczej nie polecane początkującym. Zanim zacznie się je stosować w swoim treningu należy wzmocnić odpowiednio mięsnie grzbietu, a to wymaga czasu( i oczywiście treningu). Jeśli już decydujemy się na jego wykonanie, nie zapominajmy o wykonaniu 1-2 serii rozgrzewkowych." Czy mozna jakos je zastapic albo ulatwic z poczatku? np przy pomocy suwnicy Smitha czy tez podciagania konca sztangi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Przysiady możesz dać za suwnice w A, nie łącz MC i siadów na 1 treningu z tak małym stażem Wykonywane dobrze technicznie i na odpowiednim obciążeniu nie są kontuzjogenne

Rion się pewnie jeszcze wypowie i skoryguje to co napisałem


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Suwnica chyba wygodniejsza niz przysiady wiec do tego mi sie nie pali..czyli o zmianach ktore proponowalem lepiej zeby nie bylo mowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Mowa jest bo trening ma tobie pasować a nie żebyś męczył się z nim i robił na "odczep się" zeby tylko skończyć bo nie lubisz jakiś ćwiczeń wg. mnie to powinna być przyjemność a nie katorga

Wklej po swoich poprawkach


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
No wiec co powiesz na to?

A

Nogi: Wypychanie na suwnicy 3s
Plecy: Podciąganie na drążku 3x MAX powt
Klata: Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 3s
Barki: Arnoldki 2s
Bic: Uginanie sztangielek w chwycie młotkowym
Tric: Wyciskanie wąsko 2s
Łydki: Wspiecia na palcach siedzac (maszyna) 3s
Brzuch: Sklony tulowia na maszynie z oporem siedzac 3 s

W B

Nogi: Martwy ciąg na suwnicy 3s
Plecy: Wiosłowanie sztangą na suwnicy podchwytem(?) 3s (tu bym chetnie dal wioslowanie koncem sztangi w opadzie lub na lawce skosnej w lezeniu, ale nie wiem czy to bardzo zaburzyloby efektywność?).

Przynajmniej przez jakiś czas tutaj bym to chciał zrobić, a dopiero jak zyskam troche obycia juz normalnie martwy ciąg i wiosłowanie sztangą.

Klata: Wyciskanie sztangi płaska 3s

Barki: Wyciskanie sztangi sprzed klatki 2s (troche nie rozumie o co Ci tu chodzi, moglbys sprecyzowac?)

Bic: Uginanie przedramion ze sztangą 2s
Tric: Francuskie wyciskanie hantla 2s (Chodzi o to? ->

)
Łydki: Wspiecia na palcach siedzac (maszyna) 3s
Brzuch: Sklony tulowia na maszynie z oporem siedzac 3 s

Jeszcze po ustaleniu ostateczniej wersji cwiczen bede mial prosbe o okreslenie wlasciwej kolejnosci wykonywania cwiczen odpowiednio w A i B..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
W A

ok wg. mnie wszsytko

W B

Nie wiem co z tym MC na suwnicy. Moim zdaniem właśnie... mogłoby zostać.
Co do wiosła możesz dać końcem sztangi
Klata, na skośnej rób.
Wyciskanie sprzed głowy to jest ćwiczenie 1 w Atlasie ćwiczeń na mięśnie naramienne Polecam robić to siedząc
Ew. za to możesz dać wyciskanie sztangielek.
W tricu to tak to jest to ćwiczenie

Rion pewnie skoryguje moje wypowiedzi


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89
Ok, wiec A juz zostawiamy w spokoju bo mysle ze bedzie dobre. W B wyciskanie sprzed glowy mogloby tez byc na suwnicy lub maszynie (jesli tak to ktore lepiej?). I jeszcze jakby Rion nie zdazyl sie nam tu wypowiedziec, to prosilbym o porade w A co po kolei robic najlepiej bo A zaczalbym do jutra rana ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kick boxing i siłownia a przyrost mas...

Następny temat

Pomoc w ułożeniu planu - masa

WHEY premium