SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW - początkujący

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15
Cześć,

Mam 32 lata, 83 kg, 191 cm. Zaczynam swoją przygodę z siłownią na poważnie, czyli reżim treningowy + dieta. Zależy mi na przybraniu masy mięśniowej, jednak niekoniecznie maksymalnej definicji każdego mięśnia, lecz po prostu amatorsko. Oprócz siłowni planuję powrót na boks, a co za tym idzie aeroby i bieganie nie będą mi obce. Co do diety - nie układam jej na siłe, lecz staram się odżywiać zdrowo i jeść wartościowe posiłki. Wiem, co teraz większość napisze, jednak pozwolę sobie zauważyć to, co napisałem wyżej - planuję siłownię traktować amatorsko, a nie jako cel nadrzędny. Z autopsji pamiętam, że przy typowych dietach nioe miałem problemu z przybraniem na wadze, a z racji faktu średnio aktywnej pracy moje zapotrzebowanie nie było spore, choć teraz to się pewnie zmieni, jednak metodą prób i błędów wyłapię, co mi służy. Mój FBW prezentuje się tak, jak poniżej. Nie jest to "czysty" FBW, lecz zmodyfikowany pod moje oczekiwania. Chwilowo daruje sobie ćwiczenia dynamiczne, gdyż interesuje mnie czysta masa, a taką łatwiej osiągnąć ćwiczeniami stricte masowymi. Mam nieźle rozwinięte nogi, lecz czym wyżej, tym słabiej, dlatego plan ćwiczeń zawiera więcej ćwiczeń na biceps i barki, które po prostu kuleją

- przysiad
- MC
- ławka prosta lub skośna
- wiosłowanie ( wiem, że podciąganie wskazane, lecz chwilowo jestem za słaby, by je robić efektywnie)
- wycisk nad głowę stojąc
- uginanie przedramion łamaną
- unoszenie sztangielek bokiem ( zależy mi na bocznych aktonach)
- uginanie przedramion hantelkami

aktualnie 3 x 10

Chciałbym spytać, czy 3 x 10 jest najlepszym wyborem, czy może zwiększyć ciężar i zmniejszyć ilość powtórzeń. Oczywiście chętnie posłucham sensownym ocen tego planu, jaki również uzasadnionych modyfikacji i sugestii.

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
MC i siad na jednej sesji to nie jest dobre rozwiązanie.

Co do diety to proponuję podliczyć sporzyte pokarmy przez ok 3 dni i wyciągnąć średnią. Jeżeli będziesz miał za mało kcal/białkatłuszczy to wprowadź zmiany.

Robiłeś już jakieś treningi na siłowni? Jak u Cb z techniką?

Pawelx115

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
3x w tygodniu to wszystko ? 1x w tygodniu martwy starczy. Nieogarnięty ten plan jest trochę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15
Zazwyczaj w FBW umieszcza się ćwiczenia złożone na jednej sesji z racji faktu, że są uniwersalne, a z racji obciążeń ( mała ilość w tygodniu dla danej grupy mięśniowej) nie są aż tak męczące dla organizmu, dlatego nie jestem przekonany, czy MC raz w tygodniu przy małej liczbie ćwiczeń jest dużym błędem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15
Hmm... A wyjaśnisz mi, czemu w przedstawionym przez Ciebie artykule nie ma w ogóle MC w FBW ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1141 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6570
Z tego co ja widze to jest martwy ciąg, tylko na prostych nogach coś źle chyba patrzysz :)

Zmieniony przez - Imp w dniu 2013-08-30 19:32:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 236 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2637
Mięśnie pracujące w martwym ciągu są aktywne podczas przysiadu i wiosła.

Rób tak jak jest opisane w tym artukule. Autor to osoba kompetentna z wieloletnim stażem oraz ogromnym zasobem wiedzy.

Powodzenia życzę :)

Pawelx115

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Siad a po siadzie podciąganie jak nie masz siły to patrz na to :

http://scoobysworkshop.com/pullups-for-total-beginners/  <-- mam dla ciebie prezent. Nie tylko na tym forum można znaleźć pomoc :)

pozdrawiam autora

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porada dla początkującego

Następny temat

początki na siłowni

WHEY premium