SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 15-10-5 do sprawdzenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 570

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

21

Waga

84

Wzrost

187

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

2 lata

Uprawiane inne sporty

tenis,koszykówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

aktualnie reverse

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

wycięty fragment łękotki stąd niezbyt duże ciężary na przysiad

Zażywane suplementy

białko

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

130/180/105
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 649
Cześć, ostatnio trenowałem klasyczne FBW z dwoma zestawami. Byłem na redukcji którą własnie zakończyłem i obecnie jeszcze przez 3 tygodnie będę zwiększał kalorie tak, aby dojść do 2900 od których zacznę masę.
W tym tygodniu planuję pomierzyć maxy dla 15, 10 i 5 powtórzeń, następnie wziąć tydzień przerwy od treningów siłowych i wskoczyć na FBW 15-10-5. Mam w związku tym dwa pytania. Czy poniższy plan jest w porządku?
A
MC
Wyciskanie leżąc
Nachwyt
Face Pull
Uginanie ramion ze sztangą lub wyciąg dolny

B
Przysiad
hantle skos
Wiosło
Military Press
Francuz
tu zastanawiam się, czy nie wrzucić jeszcze czegoś na dwugłowe ud

I jeszcze kwestia obniżenia ciężarów. Czy wystarczy, że obniżę ję na tyle, aby w trzecim mikrocyklu dojść właśnie do tych maxów, a w czwartym mikrocyklu starać się dorzucić ciężar? Nie ukrywam, że ostatnio spadła mi siła, więc zakładam, że nie powinno być problemów z dorzuceniem ciężaru. Planuję ponadto suplementację kreatyną, więc moim celem będzie próba dojścia do 5 lub 6 takich cyklów przy utrzymaniu progresji ciężaru.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj

Dorzuciłbym trochę ćwiczeń, bo objętośc jest mała. W zestawie A coś coś na barki i tricepsy.
W zestawie B coś na biceps-skoro chcesz ćwiczyc FBW.

Z ciężarami możesz cofnąć się o 10kg i dokładac co tydzień po 2,5kg. Nigdzie się nie spieszy.

Pozdrawiam.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 649
Generalnie to zamierzałem polecieć objętościowo(zgodnie z koncepcją Wodyna) z tymi podstawowymi bojami typu:
MC, WL, przysiad, drążek, wiosło czy military press
A właśnie resztę ćwiczeń typu te na bicepsy/tricepsy potraktować jako dodatki, ponieważ wtedy liczba serii wyjdzie dość pokaźna. Trenowałem ostatnio FBW trenując naprzemiennie bicepsa i tricepsa i wystarczało mi to.

Jeśli dorzucę do zestawu A highpulla powinno być ok?
Co do obniżenia ciężarów tak zrobię ;) Dzięki temu będę mógł wydłużyć fazę ruchu i lepiej skupić się na pracy mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
To trenuj z mniejszą ilością ćwiczeń jeśli Ci to służy.
HP ok jeśli umiesz go robić. To nie jest proste ćwiczenie i jego celem nie jest hipertrofia, tylko poprawa innych parametrów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 649
Kiedyś już go robiłem, zobaczymy jak pójdzie. Jeśli nie będę go czuł do końca to najwyżej wrzucę unoszenie sztangielek na boki, bo tył i tak zaatakuję przy face pullu. Dziękuję i pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tego nie musisz czuć Ma byc odpowiedni transfer sily z biodra i dynamika, a nie statyczne ciagniecie rekami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na triceps (odwrotne pompki)

Następny temat

PushPull 4 dniowy - Do oceny

WHEY premium