SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ektomorfik, Cel - masa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2986

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2220
Witam,

Mam 17 lat, 57 kg wagi i 179 cm wzrostu. Wyliczyłem (za pomocą jednego z tematów na tym forum) zapotrzebowanie kaloryczne 3 190 kcal przy 3 dniowym treningu 45-60 min.

Kalorii: 3190
Białko: 160g (20%)
Węglowodany: 439g (55%)
Tłuszcze: 89g (25%)

Chcę zapytać czy zapotrzebowanie oraz makroskładniki zgadzają się czy trzeba coś zmienić. Jeśli wszystko sie zgadza chcę zabrać się za układanie diety (dam do oceny) A może zwiększyć dni treningowe? :]

Pozdrawiam, Piotr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 270 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3980
Posiłek potreningowy jest ok. Dieta wygląda teraz całkiem spoko. Wiadomo, zawsze można coś ulepszyć, ale na chwilę obecną wygląda naprawdę solidnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zapotrzebowanie czy sie zgadza to nie wiem
Makro jest ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 44057 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 134427
lepiej FBW AB przerwa AB przerwa przerwa

makro si, zapotrzebowanie ocenisz sam, jeśli waga będzie szła to dobrze, jeśli nie dołożysz, bo osobiście nie sądzę, żeby szło zbyt szybko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 44057 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 134427
o ktoś mnie uprzedził

a trening 3 razy w tyg wystarczy na początek

Zmieniony przez - Kazimierzu w dniu 2014-11-10 23:36:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2220
Kazimierzu
lepiej FBW AB przerwa AB przerwa przerwa

makro si, zapotrzebowanie ocenisz sam, jeśli waga będzie szła to dobrze, jeśli nie dołożysz, bo osobiście nie sądzę, żeby szło zbyt szybko


Chodzi Ci o to: https://www.sfd.pl/FBW_Geneza,_Zasady,_Podsumowanie.-t398536.html?utm_source=SFD&utm_campaign=Szukaj&utm_medium=all

I plan:

Poniedziałek: A
Wtorek: B
Środa: przerwa
Czwartek: A
Piątek: B
Sobota i niedziela: przerwa

Dobrze zrozumiałem? I jeszcze mam pytanie czy masę można wyrobić również w domu? Wiem, ze najlepiej ciężary wolne (czyli ekspander odpada?) ale posiadam również drążek. Pytam ponieważ do prawka jeszcze trochę a do siłowni nie zawsze mam czas dojechać itp. Nie chcę przybierać masy dla kulturystyki - po prostu jak an swój wzrost wyglądam mizernie a trzeba jakoś wygalać i tę siłę mieć :)

Pozdrawiam, Piotr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 44057 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 134427
ja bym tak zrobił, ale doczytałem ile ważysz, i oceniając po tym Twój staż, może Ci być za ciężko

siłownia to podstawa według mnie, lepie zrób 3 treningi, ale na siłowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2220
Postaram się to jakoś pogodzić wszystko ze sobą. :) Po prostu dzień wolny musiałbym mieć w środy i czwartki :) Wcześniej miałem dietę 2900kcal lecz z 30% białka ( za dużo) i masa rosła ale byłem nie słowny i nie cwiczyłem.

Dzięki SOG dla Ciebie. Jutro wstawię tutaj diety. Postaram się ułożyć osobną na każdy na dzień (jestem technikiem żywienia) więc myślę, że dam radę. :)

Pozdrawiam, Dzięki :]

Zmieniony przez - PinnoPL w dniu 2014-11-10 23:53:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 44057 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 134427
nie ma problemu , najlepiej by było dzień przerwy między treningami, ale dwa nie zaszkodzą

poza tym możesz równie dobrze ćwiczyć piątek niedziela wtorek, organizm dni tygodnia nie odróżnia
2g białka na kg to maksimum na masie, więcej i tak nie przyswoisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 44057 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 134427
generalnie żeby makro się zgadzało, jakość produktów i pora , a czy zjesz kurę czy chudą rybę już mniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2220
Dieta na dzień bez treningowy. :) Jutro wstawię do oceny resztę :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 44057 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 134427
coś słabo w tym technikum uczą

całkowicie zły dobór produktów, jesz sam cukier praktycznie
słodkie płatki ałt, serek waniliowy nie nadaje się zupełnie
za dużo pieczywa

Jesteś bardzo chudy i możesz sobie dołożyć takie rzeczy, ale nie można opierać na nich diety
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę :)

Następny temat

Mam problem i juz niewiem jak sobie z nim roadzic

WHEY premium