SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Efektywnosc rzutow Judo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4296

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 321 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13420
Czy ktos mial okazje zastosowania jakiegos z rzutow podczas solowki na ulicy? jezeli tak to prosilbym o ewnetulne opis obrazen jakie spotkaly "rzuconego" jezeli oczywicie wiecie co gosciowi sie stalo

Bo zastanawiam sie czy jest to efektywny sposob walki na ulicy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 607 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7670
Ja niedawno się biłem z kolesiem no i ... cały czas blokowałem jego uderzenie kontrując ...Chłopak był strasznie w****iony i zmęczony .. Cały czas uderzał tak samo, a ja tylko blokując jego ręke (blok nauczony od trenera Sambo :) ) uderzałem go pomiędzy gardę. Jednak z perspektywy widza wyglądało to na jego przewagę, pomimo, iż cały czas obrywał po nosie i w okolicach oczu. Wkońcu po 7 przerwie jaką zarządził (mówił, że nie może tak się bić itp. :D musiał sobie odsapnąć) po 5minutowej przerwie i naradzie z kolegami ... obmyślili plan polegający na tym że kolega ma mnie podciąć i przewrócić ... :D:D:D
Nie wiedział, że trenuje Judo (już 5 rok) no i próbując mnie podciąć najpierw poleciał na czyściutki ippon poprzez osoto-gari (na moje szczescie zrobiłem to bardzo lekko) i dalej próbując :/ mnie podciąć poleciał na Harai-Ogoshi.. walka nie skonczyła się ponieważ nadgorliwa pani wezwała Policję.

Patrząc na tą bójkę z perspektywy czasu jestem bardzo szczęśliwy, że nie te rzuty nie były tzw. "odruchowymi" ponieważ bilismy sie na twaardej pow, a rzuty "odruchowe" są najsilniejszymi rzutami. Dobrze, że tak się skonczyło bo zrobienie komuś krzywdy nie jest ciekawą sprawą, zwłaszcza późniejsze konsekwencje i sumienie.

Lepiej wyżyć się na treningu.

Pozdro.

.....Audi,Vide,Sile....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1460 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6141
zakonczylem walke wejsciem w nogi coprawda cwicze bjj ale w judo tez ono wystepuje upadl na twarda powierzchnie a nie wiedial jak to zamortyzowac poddal sie i siedzial dlugo zanim wstaljak masz dobrze wycwiczony rzut to mozesz z niego skorzystac miesiac judo niestarczy zeby sie nauczyc

SFD FIGHT CLUB
Champion i BYKU17 Brotherhood of Martial Artists

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 321 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13420
to to wiem, nawet rok cwiczen czasem nie starczy zeby zastosowac rzut

ale czasem sie udaje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 568 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5284
Z opowiadan chlopakow,
Rozne obrazenia, zdazaly sie zlamania. Kilka zlamanych rak (gosc zle upadl). Czesciej na zasadzie przypadku niz celowego dzialania.
Wiecej nie powiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 315 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3162
Przypuszczam ze Champion mógłby się w tej kwestii dokładnie wypowiedzieć.. Ja jeszcze nie miałem mozliwości wykonania rzutu na ulicy, ale nie zaryzykowałbym. To trzeba mieć na 95% wyćwiczone. Chociaż.. nie, no.. przyznam się.. chyba uległ bym pokusie

SFD FIGHT CLUB

<Polskie Centrum Jiu Jitsu Goshin-Ryu>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1460 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6141
nie ktorzy tak staja ze az sie prosi wiec czemu nie

SFD FIGHT CLUB
Champion i BYKU17 Brotherhood of Martial Artists

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1335 Wiek 35 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8969
ja tam raz spróbowałam. gościu biegł na mnie od tyłu, słyszałam jak biegnie. wyczułam gdzie jest odwróciłam się i rzuciłam , naszczęscie miał plecak i nic musie nie stało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 294
Mi kiedys sie udalo zastosowac morote-gari.Ale jest to rzut ryzykowny podkreslam(dostaniesz z kolana) i oplaca sie tylko go wtedy zadac gdy zaskoczyles kogos.Gosc upadl ciemieniem na grunt(byla zima) i bylo po walce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie gościu prubował złapać z tyłu i wsadziłem mu soimage z kolan to było odrychowe nie specjalne.Postawiłem goscia na głowi później musiał 2.5 tygodnia chodzic w kłonieżu usztywniającym i mial zwolnienie na 3 miech z wf.Miałem pare sytujaci gdzie mogłem wykorzystac rzuty judo ale to jest zabardzo niebezpieczne dla oprzeciwnika. Ja staram się łoczyć wejscia na rzut i wtedy przełapywać w powietrzu d dźwingi lub duszenia tak żeby nie upadł centralnie na glebe.gdziś 15 lat temu był taki przypadek gdzie student renujący judo wracal wieczoram do akademiku w warszawi i gosciu go napadla ten zrobił uchi-mate i gościu tak spad na kręgosłup że zginoł.I wtedy judok postawili przed sądem ale jakos udało sie udowodnic z e to w samo obronie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 370 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4069
musze znalec jakiegos judoke,nie potrafie sobie wyobrazic jakim cudem moze wykonac jakikolwiek rzut jezeli ja wejde w niego z 3 prostymi i jakims wykanczajacym kopnieciem...nie chodzi mi o atakowanie ale po prostu wydaje sie to niemozliwe...

Kiedy zaczynasz walke to niezaleznie od wyniku ,jestes przegrany...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
heh... zalezy jak szybki jestes ty a jak judoka, on od 3 prostych raczej nie zginie a ty od rzutu o beton :>....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sztuki walki a piękna twarz...

Następny temat

fajne napisik pod logo

WHEY premium