SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

EVELINE - dziennik rekreacyjny

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 79752

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Dokładnie balans siłowy oraz - tak z mojej perspektywy - unikanie ruchów które nie koniecznie pasują do budowy mojego stawu. Dla mnie bardzo szkodzi wyciskanie sztangi na poziomej ławie, wyciskanie sztangi z przodu, wszelkie wznosy sztangielek (oprócz tych na tylny akton. Ja mam całą listę ćwiczeń przy których przyczepy mięśni obsługujących bark obrywają. Ale to jest związane u mnie właśnie z taką a nie inną budową kośćca oraz z rozmieszczeniem przyczepów mięśni.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5620 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124478
chodzmy z tym do SPAMU, zaciekawil mnie temat :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
W spamie zginie, kontynuujcie tu - zostanie dla potomnych
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Bo temat jest ciekawy. Najgorzej że przy okazji bardzo złożony. Natomiast pewne symptomy powinny być czerwoną lampką dla wszystkich. Jeśli przy jakimś ruchu czujemy jakieś pykanie, przeskakiwanie czegoś w okolicy stawu ramiennego - to znaczy że gdzieś coś się ustawia nie tak. A nei ustawia się tak jak powinno z różnych przyczyn - mobilność, rozmieszczenie przyczepu, duża różnica siły klatki a mięśni góry grzbietu itd.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5620 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124478
no mi ewidentnie ustawia sie nie tak, najbardziej czuje to podczas ruchu cala reka do tylu tak jakbym plywala na grzbiecie i chce zrobic mlynek reka to czuje taki opor -cos przeskakuje - i wtedy dokanczam ruch, w sensie no nie jest to plynne , nie tak jak w drugiej rece ze robie 360 w stawie i nic nie dzieje. tu jest jakis opor. Ale najciekawiej dzieje sie jak sie juz klade na prawym boku, czekam chwile i wtedy slysze takie PUK i czuje jak mi sie cos zapada, takie tapniecie w dol, jakby w tej pozycji na prawym boku lezac cos wskakiwalo :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Może być jakiś solidny przykurcz - i od szukania pod tym kątem warto zacząć. No i wzmacniać rotatory - o ile nie jest to bolesne.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5620 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124478
Jakie polecasz cwiczenia na rotatory? znaj jedno, ktore notabene pokazala mi Eve, odwodzenia z guma

ale cos moze byc na rzeczy z przykurczem w tej okolicy bo ja kule ramiona a jak probuje sie wyprostowac to dlugo nie moge tego utrzymac a jak mnie moja fizjo pokluje tam to od razu sie prostuje nawet mimowolnie, dziwne.


Zmieniony przez - Lisus w dniu 10/13/2017 12:06:16 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Tego jest multum. Najlepiej zapytaj swojej fizjoterapeutki. A jeśli nic ciekawego nie podpowie - to wujek google i "rotator cuff exercises". A później testujesz i wybierasz te które nie powodują bólu - a mogą niektóre jeśli chociażby ścięgno głowy długiej bicepsa będzie się w jego trakcie przemieszczać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Jeszcze jest opcja że obojczyk w stawie obojczykowym się przyblokował i całość pociągnęło tak a nie inaczej i przeszkadza w nawet przyjęciu prawidłowej pozycji ze ściągniętymi łopatkami i wypiętą klatką. Ale to na serio fizjoterapeuta najlepiej sam oceni.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5620 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124478
dzis mam wizyte u ortopedy, moze bedzie jakis ogarniety. Dziekuje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IronWoman-cel-motywacja-działanie

Następny temat

Czytałam, widziałam, słyszałam - polecam

WHEY premium