SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dokładne zapotrzebowanie mojego organizmu.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 152
Jako, że jestem nowy witam wszystkich.

A teraz do rzeczy.
Według kalkulatora http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html lub ręcznych obliczeń podanych w przyklejonym temacie moje dzienne zapotrzebowanie + nadwyżka wynosi 3450 kcal.


Jednak wyczytałem o możliwości doboru diety pod dany typ budowy, tutaj cytat:

" Obliczanie zapotrzebowania na składniki odżywcze
Powiedzmy, że jesteś ektomorfikiem i stosujesz dietę "pod Twój typ budowy". Powiedzmy, że będziesz się trzymał 3g białka/kg masy i ważysz np. 60kg. Wychodzi na to, że będziesz spożywał 180g białka dziennie, czyli 720kcal pochodzących z białek. Ta wartość jest to 30% dziennego zapotrzebowania kalorycznego, czyli jak łatwo obliczyć (dzieląc przez 30) 1% będzie tego zapotrzebowania wynosił 24kcal. Następnie wymnażamy tę wartość przez 20 i otrzymujemy ilość kalorii pochodzących z tłuszczy, tj. 480kcal. Dzielimy tę liczbę przez 9 i wychodzi nam ilość tłuszczu w gramach, którą będziemy dziennie spożywali. Ok., cofając się pare kroków do tyłu wymnażamy nasz 1% zapotrzebowania tym razem przez 50-otrzymujemy 1200kcal dostarczanych z węglowodanów, czyli 300g (dzielimy 1200 na 4) węglowodanów dziennie. Tak samo wylicz swoje zapotrzebowanie dla innego typu diety, mając jakieś dane wytyczne."

Zatem, według drugich obliczeń wyszło:
Białko 600kcal/150g
Tłuszcz 400/45
Węgle 1000/250

Według, których danych mam ułożyć sobie dietę ?

Wiek: 22
Waga: 52kg
Wzrost: 174cm
Cel: Masa
Staż: 4 tygodnie ogólnorozwojowe

Pozdrawiam
n3s
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1148
Według tych drugich obliczeń wychodzi Ci 2000 kcal a to stanowczo za mało kalorii. Te pierwsze będą ok. Więc ułóż dietę zawierającą ilość kalorii z pierwszych obliczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 152
Czyli przyjmując ze 25% zapotrzebowania to białko, 25% tłuszcz i 50% węgle wychodzi:

Białko: 215g
Tłuszcz: 95g
Węgle: 431g
Dobrze rozumuję?
Na moje oko to ogrom żarcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 152
Już się trochę w tym gubię. Każdy kalkulator pokazuje co innego...
Ok, przyjmę, że te 3450kcal to w moim przypadku będzie dobra ilość. I co dalej? Jakie mam przyjąć proporcje B/T/W, czy takie jak wyżej będą dobre?
Bo wynika z nich, że na kilogram masy ciała przypada mi 4,1g białka, 1,8g tłuszczu i 8,2g węgli ... Trochę tego za dużo. Coś muszę źle robić, jakieś sugestie?

edit:
Znowu coś znalazłem co zbiło mnie z tropu:

Zapotrzebowanie jest równe iloczynowi wagi, współczynnikowi aktywności (w moim przypadku 1.2) i 24h. Czyli będzie to 52*1.2*24=1500kcal.

Wygląda na to, że będę musiał sobie przyjąć odpowiednią ilość kcal
a jak nie będzie widać efektów to je zwiększać.

Zmieniony przez - n3s w dniu 2008-01-04 21:03:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1148
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 224 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14309
http://darkthorn.republika.pl/dp.htm -> ten program Ci wszystko sam wyliczy jak podasz swoje dane i ulatwi Ci prace przy ukladaniu diety.

Pozdrawiam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 152
Tyle ze dziennik posilkow wylicza mi 2000 kcal, wiec chyba troche za malo. Ulozylem juz diete na 3000 i na razie tego sie bede trzymal. Dzieki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 224 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14309
Tak ale pamietaj o proporcjach bo tak jak wczesniej chciales dac 4g bialka na kmc to porazka. Daj 2g bialka, 1g tluszczy a reszta ww. Aha i nie przesadz z kalorycznoscia. Obserwuj reakcje swojego organizmu i wtedy postaraj sie znalezc najlepsza liczbe kalorii jaka powinienes dostarczac w trakcie dnia.

Pozdrawiam ! :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbedny nadmiar tłuszczu

Następny temat

pytanie co do monotonij diety

WHEY premium