SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na brzuch

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2640

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Rzeczywiście ciężko tutaj mówić o idealnych proporcjach sylwetki. Jesteś po prostu szczupły z dość wysokim poziomem tkanki tłuszczowej jak na ilość masy mięśniowej, która posiadasz.

Myślę, że dobrze będzie zredukować poziom tkanki tłuszczowej na niższy, po to, aby później budować lepszej jakości mięśnie. Będzie to szybsza droga to poprawy jakości sylwetki.

Zacznij od wyliczena zapotrzebowania kalorycznego według podanego wcześniej wzoru i wklej tutaj całość obliczeń. Możesz zacząć od zerowego bilansu kalorycznego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 35 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 180
No dobra. To podliczę swoje zapotrzebowanie zgodnie z tym tematem

https://www.sfd.pl/-t276436.html 

;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 35 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 180
Chwila. Muszę przeliczyć jeszcze raz...

Wyszło mi 3146 kcal, obierałem średnie wartości.

Błąd mi się wkradł, ale wynik jest dobry.






Zmieniony przez - Apocojatu w dniu 2020-02-04 18:24:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Obliczenia wydają się sensowne. Odejmij więc teraz od otrzymanego wyniku około 300 kalorii i podziel otrzymaną wartość na zalecane ilości składników odżywczych. Około 2 gramy białka na kilogram masy ciała, minimum 1 gram tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów. Wcześniej otrzymałeś również linki do artykułów na temat źródeł makroskładników. Na ich podstawie należy skomponować posiłki w diecie. Ilość posiłków nie jest istotna. Tak jak Tobie pasuje.

https://potreningu.pl/articles/4897/czy-ilosc-posilkow-ma-znaczenie

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 35 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 180
domer
Obliczenia wydają się sensowne. Odejmij więc teraz od otrzymanego wyniku około 300 kalorii i podziel otrzymaną wartość na zalecane ilości składników odżywczych. Około 2 gramy białka na kilogram masy ciała, minimum 1 gram tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów. Wcześniej otrzymałeś również linki do artykułów na temat źródeł makroskładników. Na ich podstawie należy skomponować posiłki w diecie. Ilość posiłków nie jest istotna. Tak jak Tobie pasuje.

https://potreningu.pl/articles/4897/czy-ilosc-posilkow-ma-znaczenie



Przygotowałem rozpiskę. Wygląda to mniej więcej tak, jak na załączonym zdjęciu. Wartości odżywcze brałem z potreningu.pl. Nie wiem tylko, czy picie takiego szejka to jest dobry pomysł, więc czekam na feedback. Jeśli nie, to zamienię na jakiegoś kurczaka z kaszą/ryżem brązowym.

Czy tak dieta jest ok?

Dzięki!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ten szejk 43g węgli i pewnie sma cukier, nie jest to za dobry produkt, mało warzyw, drugi posiłek bez źródła białka, kiepsko ze źródłami tłuszczów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Rzeczywiście nie wygląda to najlepiej. Zaznajomiłeś się z zaleceniami źródłami składników odżywczych? Otrzymałeś do nich linki w jednej z pierwszych odpowiedzi w tym temacie użytkownika flex1976. Polecam poczytać na ten temat i komponować posiłki na ich podstawie.

W każdym posiłku minimum 200 gramów warzyw. Tuńczyka w puszcze, szczególnie w oleju bardzo słabej jakości do wywalenia. W posiłku po treningu prawie sam cukier bez białka. Gotowe musli do wywalenia. Skomponuj je samemu. Orzechy ziemne do eliminacji. W diecie masz złe proporcje kwasów tłuszczowych.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 35 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 180
Podejście nr 2. Nie wiem, czy da się ją jeszcze zoptymalizować.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
już jest lepiej, warzyw więcej, z tłuszczami też - łosoś, awokado, oliwa z oliwek, migdały, tylko mimo, że całość białka w diecie niby ok to małe te źródła białka - 125g wołowiny, pierś z kurczaka 125g, łosoś 70g i serek wiejski 150g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Zdecydowanie lepiej. Warto pamiętać o tym, że owoce lepiej będzie spożywać świeże, a nie suszone. Oczywiście okazyjnie można w ten sposób urozmaicać. Jeżeli chodzi o mięsa mielone, to zmiel samemu lub niech zmielą Tobie w sklepie (o ile jest taka możliwość). Gotowe mielone są gorsze jakości. Łosoś jeżeli już kupujesz to najlepiej jakby był taki, których nie pochodzi z hodowli,a jest dziki. Podobnie inne ryby. Hodowlane warto unikać. Patrząc na rozpiskę wydaje się, że nie masz prawie w ogóle tłuszczów. Można śmiało je podbić.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Specyficzna dieta, a suplementy diety

Następny temat

Jak uniknąć efekt "YOYO"

WHEY premium