SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - peptydowa/półelementarna/polimeryczna/uzupełniająca. WTF!?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 5474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
Nieważne jaka jest geneza i po co pytam o to, o co pytam w temacie. Fakt jest taki że wiem bardzo dużo o jedzeniu, o wiele mniej o odżywkach, a cholernie mało o chemiczno-aptekarskich terminach.

Znalazłem fajną ulotkę... na chodniku... ;] zaciekawiła mnie jak cholera, ale nie wiem w sumie co myśleć. O to co na niej jest napisane:


Dieta polimeryczna:

- Nutrison (Nutricia)
- Ensure (Abbot)
- Fresubin oryginal (Fresenius Kabi)
- Nutridrink (Nutricia)
- Clinutren junior (Nestle)
- Nutrini (Nutricia)

Dieta peptydowo-półelementarna: [LOL]

- Peptisorb (Nutricia)
- Survimet ODP (Fresenius Kabi)
- Peptamen (Nestle)

Dieta uzupełniająca:

- Profifar (Nutricia)
- Fantomalt (Nutricia)



Nic więcej...

Jak pisałem już, mam w sumie bardzo okrojony zasób wiedzy na ten temat, nie wiem w sumie za bardzo o co chodzi, tylko niektóre nazwy coś mi mówią. Zanim jednak zagłębie się w googla, chciałbym zebrać jakiś podstawowy zasób informacji o treści tej ulotki.

Będę jednak musiał powiedzieć chyba dlaczego mnie to interesuje i po co mi to. A więc:

- kto może używać tych suplementów?
- czy można to polecać młodym na siłowni jako początkowe zastępstwo za białko/gainery?
- czy wywieszenie takiej ulotki na ścianie w siłowni (dla początkujących) to głupota, przesada, pierdoła, fetysz czy OK? ;)
- co jest najciekawsze z tej listy pod kątem treningu na siłce?
- i wyjaśnijcie please czy coś w tym jest o co pytam, czy tracę tylko czas? ;]
- jak coś mi jeszcze zaświta to się zapytam.

Mam nadzieję że znajdzie się ktoś uczynny! przyda mi się ta wiedza na pewno a może i komuś również....
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 0
Z tego co wiem diety które zamieściłeś to diety wchodzące w dietę przemysłową tzn. intensywne leczenie żywieniowe stosowane w sytuacjach kiedy żywienie oparte na tradycyjnym , wysokokalorycznym przyjmowaniu produktów spożywczych jest niewystarczające. Przykładowo diety półelementarne oparte sąo hydrolizaty białkowe, mogą być podawane doustnie jednakże są stosowane przez zgłębnik z uwagi na gorszy smak, u pacjentów z zaburzeniami trawienia i wchłaniania. Wartość energetyczna wynosi ok. 67 kcal/100 ml . Wszystkie te diety stosowane są np. u dzieci chorych na mukowiscydozę . Moze to co napisałam, w jakims stopniu Ci sie przysłuży POzdrawiam:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tiger, Powerade ?

Następny temat

Masówka do OCENY i ew KOREKTY, PRACA, MT v.2

WHEY premium