SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - albo do poprawki albo calkowitej demolki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 209
Czesc :)

Jakis czas temu pisalam w innym dziale, ze mam spore problemy ze schudnieciem z brzucha. Od roku biegam 24 km/tygodniowo, do tego cwicze na maszynie eliptycznej i rowerku. Do tej pory nie robilam cwiczen silowych (teraz zaczelam). Mimo cwiczen aerobowych, tluszcz z brzucha nie zniknal. Nie rozumiem tego, ale moze chodzi o diete. Nie bede nawet wspominac o tysiacach roznych cwiczen ktore robilam na brzuch bezskutecznie. Na razie niestety musze skonczyc z bieganiem ze wzgledu na kolana. Oznacza to co najmniej miesiac odpoczynku od jakichkolwiek aerobow (na rowerze, maszynie eliptycznej takze bola mnie kolana).

Oto moja dotychczasowa dieta:

I. Sniadanie

- platki owsiane (3 garsci)
- rodzynki
- orzechy
- mleko 1% (szklanka)

II. Sniadanie

- owoc do wyboru: jablko, pomaracza

III. Obiad

Wersja 1:

- ryz brazowy (ok. 100g)
- warzywa

Wersja 2:

- ryba (250g)
- warzywa

Wersja 3:

- makaron pelnoziarnisty/kasza (ok. 80 g)
- warzywa (szczegolnie straczkowe)

Wersja 4:

- warzywa, tunczyk, jajko

IV. Podwieczorek

- owoc


V. Kolacja

- twarozek, jajko, tunczyk, warzywa - w roznych kombinacjach

Nie jem slodyczy itp., nie pije alkoholu... Generalnie to nie wiem co jest nie tak z moim brzuchem (lordoze itp. wyeliminowalam).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 209
Natomiast takie granulowane twarozki sa :) napakowane nieco cukrem i innymi, ale moze zdadza egzamin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 209
Zapomnialam dodac, ze moja obecna waga to 50 kg przy wzroscie 162.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masakra!
Zasady układania diety są takie:
1. Pełnowartościowe białko w każdym posiłku. Nasz organizm nie potrafi go magazynować, więc trzeba go dostarczać w każdym posiłku. Owoc, ryż z warzywami to nie jest posiłek.
2. Tłuszcze w każdym posiłku prócz okołotreningowych. Tłuszcze wielonienasycone, jednonienasycone i nasycone w proporcjach 1/3, 1/3, 1/3. Absolutnie nie wolno olewać tłuszczy, a u Ciebie kompletnie ich brak.
3. Węglowodany tylko pełnoziarniste, kasze, makarony, ryż, pieczywo. Okołotreningowo - koniecznie, rano płatki owsiane są bardzo dobrym pomysłem.
4. Śniadanie jadaj obfite, pierwszy posiłek uzupełnia straty z nocy i daje Ci energię na pierwszą część dnia. Od niego zależy jak funkcjonujesz w pracy czy w szkole. Wieczorem posiłki powinny być bez węglowodanów, na noc możesz zjeść kawałek twarogu półtłustego z olejem lnianym. Owoce na noc są absolutnie zabronione.
To tak w skrócie na temat diety.
A teraz trening.
Robienie brzuszków nie oznacza, że będziesz redukować tłuszcz z brzucha. Tłuszczu nie redukuje się miejscowo, tylko równomiernie z całego ciała. Poza tym jesteś szczuplutka i z powodu zbyt małej masy mięśniowej będzie Ci bardzo ciężko zredukować ten wałeczek z brzucha. Ciężki trening siłowy Ci w tym pomoże. Możesz o nim poczytać w linku pod moim postem.
To na razie tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 209
Dziekuje :)

W sniadaniu sa tluszcze: mleko i orzechy.

II sniadanie i podwieczorek wywale.

Do obiadu moge dodac tlusta rybe. Zastanawiam sie czy dodanie np. 1 lyzeczki oliwy do smazenia ma jakies znaczenie?

Na kolacje twarogu nie moge miec, bo w kraju w ktorym mieszkam go nie ma. Czym moge go zastapic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Chodzi o tluszcze zdrowe, tran, oliwa z oliwek, olej lniany, itd...nie o mleko, orzechy zas sa jak najbardziej ok.

II sniadanie i podwieczorek wywalisz tzn co ;> calkowicie i ich nie bedzie ? czy poprostu zastapisz jakimis pelnowartosciowymi posilkami ?

Ryba na obiad jest ok, oliwa jak najbardziej, ale do smazenia to ona sie nie nadaje.

Twarog mozesz zastapic makrela, lososiem, tunczykiem ( z oliwa/lnianym ) lub nawet kawalkiem piersi z kurczaka + oliwa/orzechy/lniany.

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 209
Raczej calkowicie ich nie bedzie, bo jest sens w ich utrzymaniu, jesli dostarczaja malo kalorii (np. jablko). Zastanawiam sie tylko, gdzie w tym wszystkim te slawetne '5 porcji warzyw i owocow' dziennie? Jesli na kolacje sa zabronione, to rozumiem, ze musze to wszystko zmiescic do sniadania i obiadu. Wtedy niezle rozepcham sobie zoladek ;) Dzisiaj na kolacje bedzie w takim razie tunczyk + oliwa + jajko.

Mam nadzieje, ze odzywka proteinowa cos da, kupilam ja wczoraj i jem na sniadanie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powinnaś jeść 5 posiłków w regularnych odstępach czasu. Nie wywalaj ich całkowicie tylko je zmień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 209
Obecnie musze przestac cwiczyc, wiec jesli dodam 2 posilki przytyje na bank. Wydaje mi sie, ze to ma sens tylko kiedy robi sie cwiczenia aerobowe... Chyba, ze zmniejsze porcje, wtedy rozumiem. Pokombinuje cos i zglosze sie z porzadnym planem. Dzieki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Warzywa w ostatnim posilku zabronione ? nie chce mis ie czytac teraz calego tematu, ale ktos cos takiego gdzies tutaj napisal ? jesli tak to dlaczego niby mialyby byc zabronione ?
Imo pomidorek/ogorek/warzywko jakies jest jak najbardziej na miejscu

W posilku potreningowym nie powinno byc warzyw wreszcie jak najbardziej, no moze jeszcze w przed treningowym, ale to juz kwestia wlasnych upodoban.

Zmieniony przez - zyz w dniu 2009-05-17 01:27:47

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 198
Witaj

Troszke pozwole sobie odbiec od tematu, ale ciekawosc mnie rozpiera...Powiedz prosze w jakim to kraju nie ma twarogu??!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
w dziale kuchnia wkleilam prosty sposob na zrobinie twraogu z melka to raz.
dwa na pewno tam gdzie mieszkasz sa serki homogenizowane, i jakies inne odmiany twarozkow z grani lacznie, mozna tez je jesc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kilka pytań do redukcji

Następny temat

Redukcja żółtodzioba od jakiegoś już czasu

WHEY premium