SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Atkinsa - artykuł

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19200

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie no jasne Charon temu nikt nie przeczy, ale zeby od razu wiecej piatek w szkole lapac..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
nie ten temat

Zmieniony przez - Khaine w dniu 2006-09-23 12:28:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 51
"ma za dużo tłuszczów nasyconych"-prawda, jest ich dużo, ale co z tego. Dieta ta jest nisko kaloryczna, ponieważ jest niskowęglowodanowa. Tłuszcze te bardzo łatwo w takich warunkach ulegają spaleniu, zwłaszcza, gdy się uprawia dużo sportu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Hmmm...tłuszcz jest ponad dwa razy bardziej kaloryczny niż węglowodany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Dużo tłuszczy nasyconych...? czy są jakieś normy określające, że dieta Atkinsa musi zawierać daną ilość nasyconych by można nazywać ją dietą Atkinsa?. Poza tym Jeff Volek i wsp. wykazali, że przy ograniczonej ilości węglowodanów nie jest to taki problem jak mogłoby się wydawać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Nie ma, ale daje przyzwolenie albo nawet zaleca spożywanie tłustych mięs., które zazwyczaj są bogate w nasycone. Niewiele osób będzie spożywać oliwę z oliwek czy o. lniany.

Nie wiem o jakim badaniu mówisz, ale z tego co wiem nasycone stymulują wątrobę do produkcji cholesterolu, co może się skończyć jego nadmiarem, ale to oczywiście też zależy od kaloryczności diety.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 51
"Hmmm...tłuszcz jest ponad dwa razy bardziej kaloryczny niż węglowodany" TAK. Tylko, że to co innego, gdy się je np. chleb, który zawiera prwie 100% węglowodanów, niż jajka i mięso które zawierają znikome ilości węglowodanów i koło 30-40% tłuszczów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 51
Po za tym tych produktów Atkinsowych nie zje się aż tak dużo, ile by można zjaść np. chleba, frytek, makaronu itp. Zjesz np. 4 jajka i kawałek jakiegoś mięsa i już jesteś syty. A gdybyś chciał się nasycić chlebem to musiałbyś zjeść chyba cały bochenek, a i tak po jakiejś chwili znowu byś odczuł głud. To samo się dotyczy warzyw i wszystkich produktów niskobiałkowych - nimi się nie zaspokoi głodu i przez to się zje masę kalorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
znam rodzinke co od kilku lat (napenwo 3) jadą na tej atkinsowej diecie i fakt stali się chudzi aktywniejsi i z tego co mówią wyniki badań mają coraz lepsze
przynajmneij tak mówią
ale w gre wchodzi tu też aktywnośc której wczesniej nie mieli



Mimo że jestem "zagorzałym fanem " diet low carb to jednak menu pana atkinsa by mi napenwo nie odpowiadało

No i potwierdzam zdanie charona odnosnie lepszego smaopoczucia i ogulnei chęci do czegokolwiek n niskich węglach bo tak własnie mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Charon mówiłem przede wszystkim o tym tekście:
http://www.nutritionandmetabolism.com/content/2/1/21

Jest tu nie tyle sugestia, że można sobie pozwolić w pewnym stopniu co nawet uwaga, że przy mocno ograniczonej ilości możemy nie uzyskać tak pozytywnego efektu jak przy większej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ryż a białko

Następny temat

Jestem głodny na masie....

WHEY premium