SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Home Workout według MojeImie

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4566

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Podciąganie nachwytem
1,2,3,4,5,4 = 19
1,2,3,4,3 = 13
1,2,3,3 = 9
RAZEM = 41


Dzisiaj tylko podciąganie, zastanawiałem się nad tym by wykonywać tylko podciąganie codziennie. Zobaczymy jak to pójdzie, od jakiegoś czasu nie mam ochoty na ćwiczenia.
Trening króciutki, bo około 15 minut. W tym 2 x 3 minuty przerwy miedzy drabinkami i między powtórzeniami - 1 powt. = 10 sekund.
Trening nie za długi więc powinienem mieć ochotę na codzienną walkę z podciąganiem. A przy okazji może dociągnę maksa do 20 powtórzeń bo wczoraj wieczorem zrobiłem jedynie 12.. Przy 5 powtórzeniu wybijam się z z rytmu i muszę chociaż na chwilę zatrzymać się, być może dlatego taki słaby wynik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ważne, że coś robisz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
No pewnie :)
Zawsze coś robię, ale nie jest to ułożone w żaden sposób. A to robię pompki w staniu na rękach bez podpory, ze zwisu podciągam ciało do front levera, kilka ćwiczeń pod planche, podciąganie wszelkiego rodzaju. Ogólnie co mi przyjdzie do głowy to robię. Tylko treningiem tego nie można nazwać.. Już prędzej smarowanie gwintów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To może leć sposobem smarowania gwintów jak potrzebujesz więcej czasu. Tylko, że ułożonym planem, żebyś mógł sobie chociaż systematycznie bezproblemowo poćwiczyć. Do tego ogarnąłbym jakie masz możliwości wykonywać przez cały dzień nie zważając na warunki, np masz codziennie na pewno powierzchnię wokół siebie 2x2m. Wystarczy na pistolety i pompki na jednej ręce, a później sobie tylko dodać inne ćwiczenia równie możliwe lub oddzielić ćwiczenia na różne pory dnia.

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2013-11-20 16:03:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Póki co zobaczę jak mi pójdzie z drabinkami, a potem się pomyśli :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37249
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MojeImie, a probowales treningu Armstronga? Jest bardzo dobry, sam testowalem i ladny progres na nim zrobilem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Dzięki Kitly :)

Icarium, już robiłem, ale ten program też mi się znudził po chyba tygodniu. Ja po prostu stale potrzebuje nowości. Wiem, że to źle, ale póki co nie potrafię sobie z tym poradzić ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Podciąganie nachwytem
1,2,3,4,5,6,5 = 26
1,2,3,4,3 = 13
1,2,3,4,3 = 13
RAZEM = 52

przerwy w drabince - 1 powt. = 10 sekund
między drabinkami - 3 minuty

Zakwasy były, trochę na plecach, najwięcej na łapach. Progres jak widać zaliczony.
Pod koniec drugiej drabinki przypomniało mi się jak wspinacze potrząsają rękoma na ściance, gdy ich przedramiona mają dużą pompę i trudno im chwytać dalej i robiłem to samo w czasie każdej przerwy. Pomogło to na tyle, że trzecią serię zrobiłem taką samą jak poprzednią. Uczucie napompowania się zmniejszyło i było też wygodniej.
Sprawdzę to potrząsanie na następnym treningu od pierwszego powtórzenia, dzisiaj to bardzo pomogło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
O następny dziennik, ale się zbiera ekipa. Powodzenia :D


Jeśli chodzi o potrząsanie ramionami to też tak robię przed każdą serią:
-przed każdą serią pompek, podciągania, stania na rękach, L-sit i nogami przy pistoletach. To samo między seriami rozciągania staram się rozluźnić te mięśnie i chyba to pomaga.

Potrzebujesz na każdym treningu nowości to może rób każdego dnia inne ćwiczenie plan A/B/C, ja taki stosowałem jak zaczynałem i było OK.

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-11-21 09:47:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena i pomoc przyt układaniu treningu

Następny temat

Pomoc przy px90

WHEY premium