SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy uwaględniać BCAA do puli białka i kcal?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16049

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104094
Ale tu nie chodzi o tłuszcz tylko o BCAA - dlaczego w jednym produkcie jest liczone jako białko a w drugim nie.

BCAA MEGA CAPS:

Wartość odżywcza na 100 g
Wartość energetyczna 1655 kJ / 396 kcal
Białko w tym: 97,46 g
BCAA* 84,77 g


w tym:
* L-leucyna 42,24 g
* L-walina 21,12g
* L-izoleucyna 21,12 g
Węglowodany 1,55 g
Tłuszcz 0,0 g



BCAA Xplode

Wartość energetyczna 10 kcal / 41,8 kJ
Białko 0 g
Węglowodany 0 g
w tym: cukry 0 g
Tłuszcz 0,3 g
w tym: nasycone kwasy tłuszczowe 0,3 g

Aminokwasy rozgałęzione BCAA* 60 g
w tym: L-leucyna 30 g
L-walina 15 g
L-izoleucyna 15 g
L-glutamina 10 g

Zmieniony przez - Mahler w dniu 2011-04-19 18:31:17

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
tu musialby sie jakis biochemik wypowoedziec aby wyjasnic dlaczego tak a nie inaczej
liczyc bcaa jako kalorie czy nie
jesli liczyc to ile
itd.
my mozemy gdybac

teraz napisze cos z praktyki
moje zapotrzebowanie to (w pewnym momencie) stonowilo 3000kcal
o dziwo wzolrki tez pokazywaly tyle
teraz tak
obcialem 200kcal => 50g wegli
dodalem 40g bcaa + troche innych aminek
9tyrozyna,glutamina,arginina)
i teraz tak - jesli to ma wartosc jakas -> tak jak bialko
czyli 50g aminek *4kcal = 200kcal

czyli ucialem 50g wegli
dorzucilem 50g aminek
i chudne
o wczesniej NIE!
pytanie - dlaczego?
skoro jedno i drugie daje 200kcal?
ktos powie TEF - oki - ale to roznica 15%

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7633
dlatego jestem przeciwny wyliczeniom. zbyt skomplikowane jak na potrzeby praktycznego uzytku. na tempo przemiany materii w danych okolicznościahc wpływa zbyt wiele czynników.

dlaczego? jak by się upierać jestem w stanie tłumaczyć to np większym kosztem energetycznym na syntezę białek mięśnowych, która jest stymulowana leucyną.

być może dochodzi też kwestia nie tylko dostarczenia - zjedzenia, ale rzeczywistej wchłanialności z przewodu pokarmowego czy nawet wprowadzenia zwiąkzów w metabolizm.

teoretycznie aminki będa miały aką wartość kaloryczna jak białko - eoretycznie moga normalnie zostać wprowadzone w metabolizm w zależności od potrzeb - wbudowane lub przerobione lub wydalone ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
tak - wiele czynnikow trzeba brac pod uwage
ale jak wspomnialem wyzej - moj przyklad - jakbym policzyl bcaa jak 1g=4kcal
troche bylby zonk
obcialbym wiecej kcal
a musialbym obciac z bialka
i wtedy zamiast 2700kcal + aminki
mialbym 2700 liczone razem z aminkami
gdzie - de facto byloby mniej
gdyz te 2700 juz wystarcza zeby lecialo

a jedyna zmiana to bylo wywalenie wegli 50g i zastapienie ich aminkami ~40-50g w sumie

wiec toeretycznie kalorycznosc ta sama - jesli liczac 1g bcaa 1 4kcal
a jednak leci waga (fat) w dol!

wszelkie wzory sa gowno warte
wzory wyliczajace zapotrzebowanie
ale trzeba miec jakis punkt zaczepienia
pozniej kalibracja - i wychodzi nam ile musimy spozywac
wiadomo

ale osoatnimi czasy - dieta moja byla na podobnym poziomie - tj.podobna ilosc kcal
poza zamiana wegli na wieksze ilosci bcaa

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7633
no dobra solar - punkt zaczepienia, ale jak dieta jest idealnie czysta - bazuje na schemacie - czysych nieprzetworzonych składnikach, posiłki sa stale takie same, te same źródła makroskładników itd - jak masz np kilk posiłków dziennie typu ryż z wody+kurczak z wody + warzywa ... taki schemat podlega wtedy nadzorowi, ordynacji, pozwala na wyciagnięcie wniosków, zweryfikowanie, zmodyfikowanie itd...

nie obraź się, ale jak jest przykładowo tak jak w Twoim sposobie odzywiania - każdy posiłek inny, przetworzone pokarmy, sporo dodatków, to i tak nie jesteś w stanie przeidzieć ile tak na prawdę się whcłania, ile rawi, jak przyswaja itd... w praktyce można przeliczać wszystko - kanapkę z salami, kiełbaske na gorąco z serkiem wiejskim zagryzione waflem ... ale czy to będzie to samo co izokaloryczna dieta bazująca na wspomnianym przykładowo schemacie... nie sądze

dlatego zawsze podkreslam, że liczy się owy ogólny szlif, ciagłość tego shcematu i sumienność - długoterminowe działanie niż zabawa detalami, kiedy nie ma solidnych podstaw i ogólnego rysu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
przy ukladaniu diety dielenie wlosa na czworo (jak liczyc kalorycznosc aminek - swoje zdanie podalem) powoduje zbyt duzy wyrzut kortyzolu a to moze PRZESZKADZAC W REDUKCJI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104094
przy ukladaniu diety dielenie wlosa na czworo (jak liczyc kalorycznosc aminek - swoje zdanie podalem) powoduje zbyt duzy wyrzut kortyzolu a to moze PRZESZKADZAC W REDUKCJI

Myślę, że to jest argument rozstrzygający kwestię

A co Biniu ze wspomnianym wcześniej przeze mnie różnym traktowaniem BCAA w BCAA MEGA CAPS i BCAA Xplode. Tu już nie chodzi o dzielenie włosa na czworo, ale o konsekwencję.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a to pytanie nie do mnie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7633
tak jak mówisz - są pewne rzeczy, którymi nie warto się stresować. nawet nie lubie samego w sobie słowa "dieta" rozumianego jako szablonowy plan. wolę "odżywianie się..." (po kropkach definicja "diety")

jeśli jednak kręci nas obliczanie, wyliczanie i wchodzenie w detale ( bo z poznawczego punku widzenia jest to niewąatpliwie ciekawe jak dla mnie), to wedy właśnie proponuje i preferuje za razem trzymanie się nieco bardziej szablonowego schemau.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Krzychu
nie obraź się, ale jak jest przykładowo tak jak w Twoim sposobie odzywiania - każdy posiłek inny, przetworzone pokarmy, sporo dodatków, to i tak nie jesteś w stanie przeidzieć ile tak na prawdę się whcłania

ja nie ma wcale takiej diety
tzn. nie mam monotonnej - ale co sobie zpalnowalem to jem
wszystko da sie wyliczyc
moze inaczej
wychodze z zalozenia ze planujac diete wszystko mozna wliczyc
mam rozpisane 2 dni -> dt i dnt
gdzie mam uwzglednione wszystko
mleko
keczupy
sosy
etc.

ale jesli nie zjem czegos
tak jak biniu - nie panikuje ,nie dziele wlosa na 4 - tylko poprostu zazwyczaj wpada cos innego/wiecej czegos innego
tym czym innym u mnie zazwyczaj jest mleko & proch
ostatni poislek - tutaj modeluje caly moj dzien
nie zjem keczupu,sosu - nic sie nie dzieje
ale jesli nie zjem 1/3ww zlozonych do tego inne dodtaki - gdy tych wegli czy kcal uzbiera sie wiecej
deficyt koryguje shakiem
daje wiecej mleka
daje wiecej prochu
zazwyczaj 50ml mleka + ~10g prochu robi robote

nie licze co do gramy wszystkiego
ale przez te ostatnie kilka lat wypracowalem sobie taki system
u mnie sie sprawdza
ale to nie znaczy ze jest jedyny
dobry jest ale dla mnie

co do strawnosc i przyswjalnosci - biorec nawet dopwje ludzi
i dajac im nie tyle rozne pokarmy co ten sam pokarm
roznie mogą trawic
i roznie moga przyswajac

i tak w najlpeszym wypadku trawimy w 95-96% (bialko jajca)
z innymi tylko jest gorzej


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-04-20 14:09:24

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

XV MISTRZOSTWA PRUSZKOWA W KULTURYSTYCE I WYCISKANIU SZTANGI LEZĄC zapraszamy!

Następny temat

Zapraszamy na pierwszy rzeszowski marton Zumby - One Fit

WHEY premium