SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy taki tryb ma sens? Dziewczyna i początki z ciężarami.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 51
Płeć : kobieta

Wiek : 22lata

Waga : 62kg (w składzie rozkłada się na 50kg mięśni i 12kg tłuszczu)

Wzrost : 170cm

Cel treningowy : wzmocnienie całego ciała, z głównym naciskiem na pośladki, zgubienie tkanki (ale nie jest to największy priorytet, fajnie gdyby trochę spadło przy okazji dopięcia diety i wprowadzenia ćwiczeń siłowych :)

Staż treningowy na siłowni : 3 miesiące

Uprawiane inne sporty : taniec (długi staż)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : w pełni wyposażona siłownia

Dieta : wegetariańska, z wyliczeń wychodziło mi (różnie) 1400 do 1600kcal PPM i 2400kcal CPM. Aktualnie zupełnie nie skupiam się na żywieniu i diecie (przez 3 lata jadłam bardzo czysto, bez nabiału i mięsa, więc na stałe zachowałam sporo dobrych nawyków. Chcę jednak wziąć pod uwagę konkretne jadłospisy, celuję w granicę 1900 - 2000kcal i nie jestem pewna czy to odpowiednia ilość).

Przeciwskazania medyczne : brak (jedyny mankament w postaci hipermobilność)

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: treningi 5 razy w tygodniu (TRX, tabata, zajęcia obwodowe, zumba, taniec).

Krótko i na temat:
Mam dość mocne podstawy jeśli chodzi o świadomość ciała, przyzwyczajenie do treningów i mobilność, obecnie planuję wprowadzenie rozkładu w takiej postaci:
PON - góra + zumba
WT - dancehall
ŚR - zumba
CZW - dół
PT - tabata
SB -
NDZ - dół

Wiem, że trudno nazwać zumbę wyjątkowo ambitnym wysiłkiem, ale jednak nie zrezygnuję z niej ze względu na taniec. Chciałabym wzmocnić plecy, ręce no i klasycznie popracować nad tyłkiem. Mam za sobą treningi z martwego ciągu, wiosłowania, przysiadów ze sztangą, hip thrustów itd, wszystko pod nadzorem trenera. Dostałam od znajomego propozycje planów w systemie maksymalnie intensywna praca nad górą raz w tygodniu + 2 treningi na dolne partie. Mam ambicje na podciągania na drążku i ciężarach wyższych niż rząd 20kg, ale potrzebuję porady, by unikać kontuzji. Czy ta rozpiska jest według Was ok? Będę niesamowicie wdzięczna za pomoc.

ROZKŁAD
5min orbitreka + dynamiczne rozciąganie + rolowanie + aktywacja
60min treningu właściwego
5min coll down


DÓŁ

trening A

przysiady ze sztangą 4x12
hip thrusty ze sztangą (nie dotykać pośladkami ziemi) 4x12
siady bułgarskie z obciążeniem 4x12
wykroki z hantlami 4x12
odwodzenie w tył z talerzem w ręce 4x12
good girl 4x12
bad girl 4x12

trening B

dzień dobry 4x12
martwy ciąg (sumo/klasyk) 4x12
zakroki nożycowe z talerzem nad głową 4x12
goblety z kettlem na stepach 4x12
siady bułgarskie z obciążeniem 4x12
odwodzenie w tył z talerzem nad głową 4x12


GÓRA

trening A

Martwy Ciąg 6x10
Pierwsza Faza Podciągania / Podciąganie TRX 5x10
Pompki na podwyższeniu 5x10
Wznosy Hantli bokiem 5x10
Face pulls 5x10
Ściąganie linek wyciągu górnego klęcząc 5x10
Spięcia brzucha (wyciskanie z 5kg) 5x15


trening B

Wiosłowanie Sztanga 5x10
Ściąganie drążka 5x10
Ściąganie drążka na strony 5x10
Wznosy hantli bokiem 5x10
Arnold Press 5x10
Plank 3x 1,5min
Spięcia brzucha (wyciskanie z 5kg) 5x15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
witaj, co to za problem z hipermobilnoscia? dotyczy ona ogolnie stawow, czy konkretnego stawu w ciele? bedzie to warunkowalo wykorzystanie ewentualnego rozciagania dynamicznego w formie rozgrzewki

co do planu treningowego jest OK, jednak bardziej pasoac on bedzie dla osoby zaawansowanej, nie wiem, czy sobie poradziszz z tego typu iloscia cwiczen i aktywnosci w skali tygodnia

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
62kg (w składzie rozkłada się na 50kg mięśni i 12kg tłuszczu) a gdzie masa kosci, gdzie masa wody w organizmie, 50 kg mięśni nie masz, jak to będzie okolice 25 to maks. Ja przy masie 100 kg około 50 kg miałem. Nie korzystaj z takiej wago co tak wskazuje.

Oblicz ile z tego wzoru Ci wyjdzie https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla początkującego całego ciała.

Następny temat

Modyfikacje planu FBW dla ektomorfika

WHEY premium