SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy Siłownia ma wpływ na Trądzik ??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak masz cere tradzikowa to nie radze brac odzywek bialkowych


jesli nie masz zadnego uczulenie np. skaze bialkowa , i ilosc dzienna bialka jest odpowiedni to spokojnie moze brac pisalem o tym wyzej ze zbyt duza ilosc bialka moze powodowac tradzik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1472
Ja tez o tym pisalem na pierwszej stronie. I napisalem rowniez ze nie radze... nie napisalem ze nie moze.

Dzienna porcje bialka najlepiej jest dostarczyc organizmowi poprzez "normalne jedzenie" - bez odzywek i na pewno lepiej na tym wyjdzie. Odzywki sa jedynie uzupelnieniem diety. A jak bedzie bral odzywki to latwo przekroczyc granice w spozywaniu bialka chyba ze ma dokladna rozpiske.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
no to ja oczywiscie zakladam ze bierz sie do uzupelnienia diety a nie ze ktos wali bez sensownie po kilka porcji dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 748
A co sądzicie o kolagenie ?? Może pomuc ??

Mam 16 lat, o zaczynam zabawę z kulturystyką.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
moze pomoc
ale powinienes zrozumiec jedno - ze tradzik to przewlekla choroba i moze najlepszym wyjsciem jest udanie sie po prostu do dermatologa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 748
No mam pół opakowania czystego kolagenu. Na jednej stronce laska pisała, że smarowała tym twarz i jej trądzik ustąpił.

Mam 16 lat, o zaczynam zabawę z kulturystyką.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3579 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28289
wszystko zalezy od rodzaju i "złośliwości"trądziku

odżywki:
białkowe
- jw
carbo - skok insuliny - sprzyja trądzikowi
trening - skok testa - sprzyja trądzikowi

wszystko zalezy od danego organizmu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 857
Witam , jestem po kuracji izotekiem lekiem na trądzik i teraz juz jest naprawde dobrze, I mam pytanko do Was czy sama siłownia bez żadnych odżywek moze powodować pryszcze bo tego sie najbardziej obawiam, z góry dzieki za odpowiedz.

max

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11076
Trądzik to sprawa indywidualna. Trening tak samo jak żywność i pewne kosmetyki może mieć na niektórych dobry wpływ a na innych wręcz odwrotny. Wszystko zależy od przyczyn trądziku. Często jest tak że jest ich wiele które nakładając się stają się ciężkie do wykrycia dlatego powinieneś korzystać z pomocy dermatologa.
W moim przypadku dużo pomogło ograniczenie spożywania dań w proszku typu gainer, białko. Aktualnie korzystam z nich tylko raz - bezpośrednio po treningu co może dowodzić temu że nie tyle szkodliwa była ich obecność a nadmiar.
Kluczem do sukcesu jest dobry dermatolog a także twoja obserwacja i ewentualne ograniczanie bądź też w miare możliwości zupełne eliminowanie szkodliwych czynników. Sam trening natomiast nie wykazał u mnie złego działania na cere.

Tu jest ciekawy tekst

Czy ćwiczenia siłowe nasilają trądzik?
Przyglądając się młodym osobom uprawiającym kulturystykę, nie sposób nie zauważyć, iż większość z nich zmaga się z dość poważnymi problemami trądzikowymi. Wielu entuzjastów ćwiczeń siłowych swój los zawdzięcza nierozwadze i niewiedzy. Sięganie po omnadren, testosteron czy metanabol w obliczu zwiększonej wrażliwości organizmu na androgeny, musi dla ogólnej kondycji skóry zakończyć się fatalnie. Ale zmiany chorobowe nie odstraszają większości koksiarzy. Za cenę "wielkiej posterydowej masy" wielu z nich jest w stanie pokryć skórę swojej twarzy czy pleców bolesnymi owrzodzeniami, byle tylko wskazówka łazienkowej wagi drgnęła kilka kresek w prawo. Tak zdesperowanym ludziom pozostaje jedynie życzyć rozumu, bowiem podejmowanie jakichkolwiek działań leczniczo-pielegnacyjnych w takich przypadkach absolutnie mija się z celem.

Ale sterydy to nie jedyna rzecz jaka nasila rozwój zmian trądzikowych u osób uprawiających kulturystykę. Bardzo często, wiele młodych ludzi nigdy nie próbowało dopingowej drogi na skróty, a mimo to na ich skórze wyraźnie nasiliły się zmiany chorobowe w okresie uprawiania ćwiczeń. Czyżby istniała jaka zależność miedzy aktywnością fizyczną a powstawaniem trądziku? Niestety tak, i problem ten szczególnie dotyczy ćwiczeń siłowych. W okresie intensywnego wysiłku fizycznego w naszym organizmie wzmagana się aktywność układu hormonalnego, co pociąga za sobą wzrost wydzielania testosteronu. Jak już wiemy, wysoki poziom tego hormonu we krwi sprzyja inicjacji i nasilaniu zmian trądzikowych. Jednocześnie, dochodzi do zwiększonego wydzielania potu i łoju, co jeszcze bardziej potęguje zmiany chorobowe. Czy w takim razie, osoby ze skłonnością do trądziku powinny zrezygnować z uprawiania ćwiczeń siłowych? W większości przypadków nie ma takiej konieczności, pod warunkiem jednak, że po zakończeniu wysiłku jak i w czasie całego dnia, skórę poddaje się odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym.


reszta jest tu
http://www.erodzina.com/index.php?id=37,451,0,0,1,0 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 857
papa_gonzo===>>> wielkie dzieki za szybką odpowiedz, z tego co przeczytałem jak nie bede brał żadnych odżywek to powinno byc wszystko ok, jak zacznie sie coś dziać niepokojącego na mojej cerze to najwyzej przerwe cwiczenia.Zycze wszystkim szybkiego przyrostu....

max

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

laczeni emocnych termogenikow z lekami uspokajajacymi?

Następny temat

Tetno cisnienie

WHEY premium