SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czekolada gorzka 90% vs kakao w proszku

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5857

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 280
Cześć,

Szukam informacji na temat kakao a konkretniej ile jest % kakao w proszku.

- 100 g czekolady kosztuje około 4-6 zł i 90% Kakao,
- 150 g kakao 4-6 zł i Kakao o obniżonej zawartości tłuszczu (zawartość tłuszczu kakaowego 10-12%).

I teraz dylemat finansowy i odżywczy.
Jeśli mam się cieszyć prozdrowotnymi właściwościami to kupować zwykłą czekoldę, bo kakao takie za 4-6zł jest bezwartościowe?
Czy te % w kakao to jakieś inne %? (nadzieja finansowa, pcha mnie do zadania takiego pytania :D )





Zmieniony przez - noshape w dniu 2017-02-10 20:04:38

Zmieniony przez - noshape w dniu 2017-02-10 20:05:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68530
Dopisałam Ci powyżej, co jest bardzo cenne w kakao, jak i czekoladzie - polifenole. Obniżona zawartość tłuszczu w kakao nie odbiera ich mocy, to są związki niezależne od tłuszczu. Tu sobie jeszcze poczytaj na ich temat, ciekawy artykuł :) : https://www.sfd.pl/Czekolada__Turbodoładowanie_w_procesie_utraty_wagi-t1072246.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68530
Moim zdaniem pod względem odżywczym bardziej opłaca się kupować i jeść kakao, jako że jest to produkt mniej przetworzony od czekolady, nie poddawany (o ile pamiętam) działaniu temperatury (jak czekolada), więc powinno być w nim więcej korzystnych związków chemicznych, w niezmienionej obróbką postaci.
Nie ma tam też dodatku cukru, więc płacisz za czyste kakao, a nie również jakieś cukrowe dosypki, jak w czekoladzie.
W czekoladzie (nawet tej o wysokiej zawartości kakao) bywają też niezdrowe dodatki, jak E476.
Nie wiem tylko, jak wypada porównanie zawartości tłuszczu kakaowego w dobrej czekoladzie i w odtłuszczonym kakao oraz jakości tego tłuszczu w jednym i drugim produkcie. Generalnie jest to cenny składnik, ale obróbka termiczna, o ile wiem, mu nie służy. Czyli np. może być tak, że w czekoladzie jest tego tłuszczu więcej, a w kakao mniej, ale za to o zachowanych właściwościach zdrowotnych.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9056 Napisanych postów 82742 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699800
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6275 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Kakao, szczególnie to o normalnej zawartości tłuszczów jest lepszym rozwiązaniem. Niestety akurat takie jest ciężko dostępne.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 280
dzięki,
no nic to rezygnuje z kupna kakao w promocyjnej cenie ;c

A słyszliście o zamienniku Korbyn?


Zmieniony przez - noshape w dniu 2017-02-14 22:28:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68530
Dlaczego rezygnujesz? chyba źle odebrałeś przekaz - kakao, nawet odtłuszczone, JEST dobre. Czekolada też może być. A zamiennik, to chyba chodziło o karob? http://potreningu.pl/articles/4983/kakao-czy-karob  Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Witaj,
Spokojnie dołącz do diety kakao , ma wiele wartości odżywczych wyczytaj z wklejonych powyżej linków .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6275 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Również nie rozumiem, co skłoniło Cię do rezygnacji z naturalnego kakao. Rezygnować warto z napoju kakaopodobnego z cukrem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 280
Chodzi mi o to, że czekolada za 5 zł nie ma własciwości, które ma prawdziwe kakao, choćby przez ten wrogo wyglądający napis ( kakao o obniżonej zawartości tluszczu 10-12%) w dodatku na allegro można dostać kakao po 20zł, a to już jak dla mnie za dużo, a różnica chyba musi jakaś być?
Oczywiscie to tylko moje założenie na które nie znalazłem potwierdzenia.

Polecam dla zainteresowanych tematem - Jak powstaje czekolada z ziaren kakaowca




Cześć 2





Zmieniony przez - noshape w dniu 2017-02-15 20:54:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68530
Gdyby czekolada nie miała dobrych właściwości, to byśmy jej Tobie nie polecali. Może nie ma ich aż tyle, co kakao, ale i tak je ma i warto ją jadać. Nie wiem, po co pytasz o nasze zdanie, skoro za chwilę robisz "własne założenia", niczym nie poparte... Obniżona ilość tłuszczu w kakao jakoś tam minimalnie zmniejsza jego wartość, ale i tak to kakao pozostaje bardzo wartościowym produktem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 27 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 280
To było moje założenie od samego początku, na które nie do końca otrzymałem satysfakcjonującą odpowiedz, więc wciąż jestem w miejscu gdzie byłem, a byłem przy kasie i zrezygnowałem z zakupu w celu sprawdzenia informacji.
Zdaje sobie sprawę, że nie ma co wariować, ale myśle, że podobnie myśli każdy "kowalski".

Dlatego chciłem się upewnić co do wartości odżywczych takiego kakao a nie na temat samego kakao.


Zmieniony przez - noshape w dniu 2017-02-15 21:12:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywianie młodego człowieka

Następny temat

Dieta redukcyjna dla kobiety do oceny

WHEY premium