SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czarnobyl obecnie

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 31569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajny artykuł a tak wogóle to patrzcie jak to jest: coś czego nie widzimy (promieniowanie) wyrządza tak wielkie szkody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 186 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8131
Przemyski masz sog'a mój ty bohaterze ciekawy art.

"The pain you feel today
will be the strength you feel tomorrow"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 236 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7469
Nie dali by rady tego wynieść bo przed każdą wizytą w mieście Prypeć przechodzimy coś na wzór kontroli granicznej. Po powrocie nawet jesteśmy badani .Jesteśmy badani czy nie dostaliśmy zbyt dużego promieniowania.



Ktoś może powiedzieć,że można lasami uciekać, nie wiem czy to dobry pomysł bo nie polecają schodzić z trasy. Poza tym w lesie zmutowane zwierzęta i diabeł się ukrywają W mieście dla bezpieczeństwa można przebywać kilka godzin, czas ograniczony i z relacji różnych osób, które miały przyjemność być tam na miejscu , te kilka godzin to stanowczo zbyt mało żeby zwiedzić całe miasto. Nie zapominajmy ,że miasto było zamieszkiwane przez 50 tyś. mieszkańców. Prawdopodobnie teren ten będzie bezpieczny do zamieszkania za około 900 lat. Dorzucam parę fotek miasta z przed katastrofy.





.
Kiedyś z kolegą dyskutowaliśmy na temat właśnie tej katastrofy ,ponoć w akcji ratunkowej zginęło tylu cywilów i żołnierzy,że straty można porównać do liczby ofiar "małej" wojenki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cieszy mnie fakt, że temat się tak rozwinął.

Tutaj taka ciekawostka przytoczona z Wiki na temat ludzi, którzy pracowali po wybuchu nad oczyszczeniem tego wszystkiego

"Bio-roboty - nazwa jednej z brygad likwidatorów usuwających skutki wybuchu czwartego reaktora jądrowego w Czarnobylu.

Określenie to przylgnęło do żołnierzy ZSRR zastępujących pracę zdalnie sterowanych robotów, których zastosowanie było nieskuteczne ze względu na zawodność elementów elektronicznych spowodowaną wysoką dawką promieniowania rentgenowskiego.

Ich zadanie polegało na oczyszczeniu dachu elektrowni w Czarnobylu z grafitowych elementów izolacji prętów paliwowych oraz innych znalezionych tam materiałów, napromieniowanych w wyniku wybuchu, w celu przygotowania do budowy betonowego sarkofagu. Ze względów bezpieczeństwa każdy z bio-robotów posiadał prowizoryczny kombinezon składający się z elementów ołowianych, zatrzymujących promieniowanie rentgenowskie, i mógł przebywać na dachu jedynie przez 45 sekund. Liczbę bio-robotów szacuje się na około 3500."





Jak widzimy, zdjęcie jest od dołu prześwietlone i słabej jakości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
Polecam filmy dokumentalne "Bitwa o Czarnobyl" oraz "Piętno Czarnobyla".

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 528 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10358
ja sie zastanawiam dlaczego po bombach atomowych w hiroszimie i nagasaki juz nie ma sladu, a tutaj z 1 elektrowni dalej jakies promieniowania nie wiadomo co? ;p

"socjalista - ogniwo posrednie miedzy malpa, a czlowiekiem" - Janusz Korwin-Mikke

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 12202 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152586
ponieważ reaktor wciąż jest aktywny

Podaj że piwo mie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 326 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20967
Właśnie miałem też polecić "Bitwę o Czarnobyl" ale kolega wyżej mnie ubiegł. Jak ktoś chce zobaczyć to tu linki:

część 1





część 2





część 3





część 4





część 5





część 6





część 7





część 8





część 9





część 10



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 77 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 711
zawsze bardzo mnie Czarnobyl interesował przeczytałem na ten temat dużo artykułów i obejrzałem parę filmów.. Ciekawi mnie to w cholerę. SOG

Pozdrawiam ;)

"Rosną rozmiary gdy idziesz życiem na skróty"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2696
Czarnobyl Tour
jak ktoś ma ochote to np:
650zł od osoby
http://bispol.com/czarnobyl-tour/

Dzień 3 (Sobota):
Śniadanie. Koło godziny 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej". Główny priorytetem w strefie będzie Prypeć, chcemy tam spędzić (od 2 do 3 godzin), natomiast przy samej elektrowni zatrzymamy się jedynie w paru miejscach na zdjęcia. Przewidziane jest także zwiedzanie miasteczka Czarnobyl oraz portu rzecznego. W drodze powrotnej z Prypeci przejazd i krótki postój przy "czerwonym lesie" W czasie zwiedzania zjemy także smaczny obiad na stołówce pracowniczej. Planowany powrót do Kijowa w okolicach godziny 19:00. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.


Zmieniony przez - lukasz1242 w dniu 2010-08-31 13:11:24

Moim Honorem Jest Wiernośc

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciag gorny wolnostojacy marbo

Następny temat

Szybkie pytanko o "Nitrix"

WHEY premium