SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cwiczenia z ekspanderem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 315 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4610
Ekspander jest to przyrząd skladający się z dwoch uchwytow z zakladanymi na nie gumami lub spręzynami . Prosty tani i dostępny w kazdym sklepie sportowym. Początkujący kulturysci mogą ekspanderem wykonywac praktycznie wszystkie ciwczenia na podstawowe grupy mięsniowe.

Ekspandery pozwalają na regulowanie obciązenia, gryz posiadają zwykle 5 gym/spręzyn ktore mozna dowolnie zdejmowac lub doczepic uchwytow.

Cwiczenia z ekspanderem dla początkujących mają wiele zalet. Mozna nimi bowiem cwiczyc w dumu, na malej przestrzeni. Mięsnie racują aktywnie zarowno w czasie rozciągania gum jak i ich powrotu do pozycji wyjsciowej. dlatego tez trzeba zrocic uwage na to, aby nie rozluzniac gwaltownie mięsni po rozciągnięciu ekspandera, dyz niekontrowlowany skurcz gum moze doprowadzic do kontuzji.
Zaczynamy od np rozciągania 2 gum a następnie po pewnym czasie dolączamy następną itd.


10 - 12 cwiczen na najwazniejsze grupy mięsniowe 2-4 serie 10-12 powt

Ponizej 10 najbardziej znanych prosrtych cwiczen z uzyciem ekspandera.

1 W staniu jeden uchwyt eksp. przyciskamy spotą do podlogi, drugim wykonujemy uginanie i wyprostowywanie ramienia, starając się dotykac pięscią do barku (bicepsy)

2 Wyciskanie francuskie. trzymamy eksp skosnie z tylu za plecami jedną ręką w dol oporujemy, drugą zas prostujemy w stawie lowkciowym w gorę (tricepsy)

3 Rozciąganie eksp w bok. Trzymamy go z tylu, poziomo na wysokosci ioder, dlonie trzymające uchwyty skierowane na zewnątrz. Z trj pozycji rozciągamy gumy, wznosząc proste ramiona bokiem w gorę (mięsnie obręczy barkowej )

4 Podciąganie ramion przodem wzdluz tulowia. Jeden z uchwytow eksp przyciskamy dobiema stopami do podlogi, drugitrzymamy oburącz nachwytem i rozciągamy, starając się prowadzic ramiona blisko tulowia az do wysokosci barkow (mięsnie kobręczy barkowej)

5 W staniu trzymając eksp oburącz przed klatką piersiową, rozciągamy go prostymi ramionami po ptrzekątnej (jednoramie rozciąga w lewo- w dol drubie prawo-gorę. w następnej serii zmiana
pracują ramiona i barki

6 W opadnie przodem stopami przyciskamy gumy ekspandera na samym srodku i z tej pozycji rozciągamy uchwyty ooburącz do klatki piersiowej(mięsnie najszersze grzbietu)

7 Rozciąganie oburącz trzymanego pozioo z tulu z wysokosci lopatek . Prostujemy jednocześnie oba ramiona w bok ( mięsnie ramion i gornej częsci grzbietu)

8 Rozciąganie ekspandera jednorącz w staniu. Pozycja jak przy rozciąganiu cięciwy luku - jedna ręka przytrzymuje eksp przy klatce piersiowej, drugą prostujemy w bok (triceps)

9 W staniu trzymamy eksp nad glową i s tej pozycji prostymi ramionami rozciągamy gumy w ok tak aby dotknęly karku (barki, najszersze grzbietu)

10 z lezenia tylem wyprosty i uginania nog w stawie kolanowym, jeden uchwyt przytrzymujemy stopą, drugi ręką przy podlodze 9mięsnie ud)

Cwoczen z ekspanderem jest b.duzo Mozna go mocowac do scian, uzywac dwoch etc etc

moze ktos skorzysta

Pozdrawiam

TY MOW CO WIESZ
JA WIEM CO MOWIE

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13
Witam na forum. Nie da sie ukryc,ze cwicenia nie tylko z ekspanderem ale kazde inne znacznie poprawiaja stan zdrowia . Pisze to na podstawie wlasnego doswiadczenia. Mam cukrzyce a szczerze moge napisac ,ze mialem cukrzyce i od ponad roku kiedy ustawicznie cwicze - zwlaszcze ekspanderem bo jest najwygodniejszy- po cukrzycy nie ma prawie sladu. Moje leczenie cukrzycy ogranicza sie teraz tylko do kontroli poziomu cukru we krwi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 6919 Wiek 47 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 36472
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poczatkujacy prosze o pomoc

Następny temat

Trening na mase do oceny badz poprawy.

nutloveb