SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co ze sobą zrobić - problem z wybraniem drogi do wymarzonej sylwetki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1331

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

23

Waga

86

Wzrost

190

Cel treningowy

~90kg, sylwetka rodem z okladek MH

Staż treningowy na siłowni

rok z wielkimi przerwami, wiec prawie żaden

Uprawiane inne sporty

aktualnie nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzet siłownia

Dieta

ryz, kurczak, ryby, makarony, warzywa

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nie sprwadzone
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84
Witam wszystkich odwiedzających ten temat.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie oczekuję tutaj od nikogo układania planów treningów, diet etc.

Chciałbym w końcu zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę.

Od paru dni mam kartę multisport plus i chciałbym robić milion rzeczy naraz, chodzić na wszystkie możliwe siłownie, zajęcia, baseny itp.

Mam cel i chce go osiągnąć a wiem, że do tego jest potrzebny odpowiedni plan.

I tutaj chciałbym prosić Was o pomoc. Im więcej czytam tym mniej wiem ;/

O co mi chodzi konkretnie.

Jak podałem w ankiecie mam 190cm wzrostu i 86kg wagi. Gruby nie jestem niestety odłożyło się co nieco na brzuchu. Chciałbym zbudować wymarzoną sylwetke ale niestety nie wiem do końca od czego zacząć.

Wiem, że podstawą do wszystkiego jest odpowiednia dieta - dlatego jestem w tracie pochłaniania działu "Odżywianie" i dojdę nie długo co i jak.

Niestety nie wiem na czym skupić swój wysiłek fizyczny.
Czy zająć się redukcją wg tematu "Redukcja dla Juniora,czyli jak się do tego zabrać" - DreamEvila czy może "Pierwszy rok treningów" wg ronie220.

Do tego chciałbym zacząć trenować Muay Thai (mialem już epizod pół roczny ale to było 2 lata temu. W tamtym tygodniu byłem na pierwszym treningu i chciałbym uczęszczać na zajęcia).

Potrzebowałbym porady jak to wszystko połączyć, ustalić plan działania, który ma sens i pomoże dojść do celu.

Czy na razie odpuścić MT i skupić się na siłowni, czy na razie samo MT a później siłownia?

Jestem zdeterminowany, pełen energii i chęci do działania - potrzebuję tylko, żeby ktoś mi pomógł wybrać odpowiednią drogę. Resztę ogarnę czytając sfd.

Dzięki za przeczytanie, ew. pomoc. Porządny opierdziel też by się przydał.

Pozdrawiam
madith
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz, nie okresliles wlasciwie czego chcesz. Jesli zaczniesz trenowac MT no to "typowej" silowni z treningiem kulturystycznym chyba nie bedziesz robic - raczej cos pod sztuki walk. Trudno okreslic Twoja sylwetke, ale 86 kilo przy 190 cm wzrostu to nie jest WEDLUG MNIE duzo - wiec o ile jakos strasznie nie przytlacza Cie oponka to odradzalbym redukcje. Natomiast ktos madrzejszy ode mnie musi sie wypowiedziec czy powinienes zaczac najpierw "systemem" Ronniego czy mozesz zabrac sie za cos typowego pod SW. (polecam artykul Knife'a o treningach takiego rodzaju).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Wg mnie (jak chodzi o siłownię to raczkuję) że bez sensu MT i siłka na raz. Określ czego od życia chcesz czy wyglądać fajnie, czy coś w MT osiągnąć, no i na to się zapisz 3 razy na tydzień na początek, jak siłka to ten plan pierwszy rok treningów ja na razie robię i nie narzekam, jak MT to na treningu trener Ci powie co i jak. A uzupełniać sztuki walki siłownią przez pierwsze 2 miesiące jest bez sensu (a później zależy od organizmu, tego jak sobie będziesz na macie radził, czego Ci tam będzie brakować itd)

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84
Nie planuje udziału w żadnych zawodach/turniejach MT. Po prostu bardzo mi się to podoba no i fajnie byłoby się umieć bronić.

W głównej mierze zależy mi na tym aby dobrze wyglądać i dobrze się czuć.

Zmieniony przez - madith w dniu 2013-04-08 13:49:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MT na pewno mimo wszystko poprawi Ci sylwetke, ale nie licz na spektakularne efekty. Musisz tylko zdecydowac, czy bardziej zalezy Ci na SW czy na silowni - i dobrac ilosc jak i rodzaj treningow do danej decyzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84
#1 to siłownia.

MT tylko i wyłącznie jako forma rekreacji i poznania czegoś nowego :)

Zmieniony przez - madith w dniu 2013-04-08 14:10:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to wedlug mnie daruj sobie silownie stricte pod MT - zacznij tak jak rozpisal to Ronie220.
Co do treningow MT to musisz jakos to tak rozbic zeby sie nie zajechac, miec czas na regeneracje no i micha to podstawa przy takiej ilosci treningow. No i cierpliwosci ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84
Zmierzyłem się dodatkowo po przyjściu z roboty.

Klatka : 92 cm
Talia : 96 cm
Biodra: 95 cm

Wesoło nie jest moim zdaniem.

Nie wiem czy te informacje coś dadzą ale może zobrazują jak mniej więcej wygląda moja sylwetka.

Naprawdę moje ciało potrzebuje pomocy :D

Zmieniony przez - madith w dniu 2013-04-08 15:42:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co robię źle?

Następny temat

kontuzja kolana=noga w szynie

WHEY premium