SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co z ciężarem?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 335
Witam. Mam pytanie odnośnie doboru ciężaru. Jeśli w treningu na masę jest założone, że mam robić 12-8 powtórzeń to skąd mam wiedzieć ile kg zarzucić na gryf, żeby zrobić 12? Mam sprawdzić maxy i jakiś procent wyliczyć? Jeśli tak to jaki? Jeśli to głupie pytanie albo już było to proszę nie zjedzcie mnie;] Pozdro.

I jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli jest 12-8 powtórzeń to robię najpierw 12 a potem na następną serię zakładam większy ciężar, czy robię tym samym mniej powtórzeń?

Zmieniony przez - paawciu w dniu 2008-10-18 20:51:23

Zmieniony przez - paawciu w dniu 2008-10-18 20:52:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
To jest takie zalozenie: 8 do 12. Mozesz robic 4 serie po 12, mozesz i po 10. Mozesz dodawac kg i robic w kazdej nastepnej serii mniej powtorzen.


No stary, tu na wyczucie z ciezarem, nie wiem, jak mozesz tego nie wiedziec xD :P

Ale ogolnie okolo 60% tego, co mozesz podniesc na maksa w danym cwiczeniu (w tym zakresie powtorzen oczywiscie). Dla sily skuteczniejsze sa wieksze ciezary, oczywiscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 211 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9978
jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, a na to wygląda, to zacznij od minimalnych ciężarów i z treningu na trening dokładaj co 2,5-5kg

póki co zapomnij o piramidkach, rób po 3 serie tym samym ciężarem

w ten sposób lepiej nauczysz się techniki, wyrobisz sobie czucie ciężaru i co najważniejsze: to właśnie progresja jest źródłem przyrowstów!

a tak w ogóle to wstaw plan jakim ćwiczysz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening poczatkujacego?

Następny temat

Potrzebuje porad fachowców.Ćwicze 6 miesięcy i mam małe efekty

WHEY premium