SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co się bardziej opłaca. Iść na studia zaoczne AWF czy zrobić kursy instruktorskie.

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2202

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Witam.

Mam dylemat ponieważ biore się na studia AWF na wychowanie fizyczne które mi umożliwi zrobienie specjalizacji instruktorskiej lub trenerskiej w roznych dyscyplinach.

Jednak tak sobie myślę że są kursy na instruktora pływania, trenera personalnego itp. Więc moje pytanie co lepiej wybrać. Studia AWF płacić co semestr czy zapłacić raz te 1200 i zrobić trenera lub instruktora jakiejś dyscypliny sportu ?

A co do mnie ja od 4 lat trenuje karate. Nie w prywatnej sali tylko to międzynarodowa organizacja seido karate ( world seido karate organization ). To moje 2 życie i moja pasja bez którego nie wyobrażam sobie funkcjonować. Z tego też chce wyrobić instruktora ale to jak będą organizować nabór. Mój stopień to 5 kyu. Tak więc ze sprawnością nie mam problemów. Kocham sport i dlatego właśnie nie wiem co robić. Czy iść na AWF czy zapłacić za takie kursy. Robie to pod kątem karate. Sam trener mówi że basen jest bardzo dobry. Więc załózmy zaczął bym od basenu potem znowu coś wyrobił i potem to instruktorstwo karate.

Dodatkowo pływam biegam rozciągam się, ćwiczę to co umie z sekcji ( mam teraz przerwę, sezon zaczynam od września więc cwicze we własnym zakresie )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
A zawsze chętnie dowiem się czegoś nowego. Jakis nowy sposób rozwijania rozciagania miesni. Mnie te tematy interesują tak więc tu nie mam problemów z nauką :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14679 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
Odpowiedz sobie na pytanie czy na kursie ktory trwa tydzien-dwa nauczysz sie tyle co na studiach przez 5 lat? (lic/inż+mgr).
Najlepsze rozwiazanie to połączenie studiów i kursów kierunkowych. Studia na pewno dadzą Ci podstawę, której na kursach nie ma lub jest w okrojonym materiale.

A jeszcze taka kwestia to papier jest jedną kwestią. Umiejętności i wiedza drugą. Trzeba samemu się też mocno interesować nie tylko tematyką treningową, ale i dietetyką i innymi dziedzinami.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Na stronie pisze że jest możliwość wyrobienia specjalizacji trenera / instruktora w różnych dyscyplinach sportowych. Pływanie , judo, dużo tego tam było. To jednak jest po studiach 2 stopnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14679 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
Decyzję na pewno musisz podjąć sam. Ja tylko wyraziłem swoją opinię i to co mi się wydaje

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Tak wiem :) Ja się tylko pytam bo nie chcę żeby się okazało że tyle kasy wywaliłem na studia a mogłem to samo mieć za 1200 ( przeważnie tyle kosztują kursy ) w 2 tygodnie . Kursy czy studia to tylko podstawy. Oczywiście też można czytać we własnym zakresie. Samemu trenując też się uczysz. Mój sensei nie jest po AWF, a trenuje, Wujek gra w piłkę też nie jest po AWF i trenuje młodych. Po prostu nie wiem co jest bardziej opłacalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Zależy pod jakim kątem to się rozpatruje, po kursie instruktorskim masz tylko trenera czy instruktora, na takim kursie się nie dowiesz za dużo (w nawiązaniu do studiów) bo wiedze na kursie Ci przekażą ale nie tyle ile na studiach, budowa ukłądu kostnego, mięśniowego, na studiach można zrobić specjalność fizioterapie a to już u trenera duży plus

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14679 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
Dokładnie aktualnie połączenie TP z fizjo to chyba najlepsze połączenie wśród trenerów

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Fizjoterapia odpada :( podobno ciężko a i wymagana matura z biologi a ja jestem po elektronice
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Ja właśnie coś bardziej ze sprawnościowych rzeczy, typu pływanie, karate, nie wiem co tam jeszcze można
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Pływanie karate Ci tam zbytnio nie pomogą, ale pewnie tok nauczania jest na poczatku taki sam a dopiero na którymś semestrze się wybiera specjalność.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Po 3 latach ( sudia 1 stopnia ) są 3 do wyboru . Trener personalny gimnastyka korekcyjna a 3 nie pamietam. Dopiero po studiach 2 stopnia właśnie są te specjalizacje. Czyli po 5 latach . Ale tak sobie teraz myślę że przecież zawsze można coś we własnym zakresie się pouczyc podszkolić a nie tylko bazować na tym co jest na kursie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile czasu na ogarnięcie teorii z żywienia i treningu?

Następny temat

Jak wejść na masę po redukcji? I jaki rozkład makro?

WHEY premium