SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co pijecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 478
A co ja medyk, znam popularną nazwę czyli teina. Wyżej zacytowałem jakiegoś mądrego jajogłowa.

Zmieniony przez - Makamura w dniu 2012-09-17 17:31:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51770 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 350003
więc proponuję poszperać głębiej.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 478
Ale po co? Teina to kofeina w herbacie od nazwy trunku, czego nie rozumiesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51770 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 350003
widzisz, jednak można doczytać i nie robić z siebie d****a. xD

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 478
???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Kofeina jest alkaloidem. Natomiast stwierdzenie, jakoby teina miała być alkaloidem kofeiny, jest dośc dla mnie niezrozumiałe.

Warto tutaj zauważyć, że ilość teiny w herbacie bywa nawet 4-6 razy mniejsza, jak kofeiny w kawie, jeśli wierzyć danym tabelkowym.
Poza tym, stwierdzenie, jakoby zwiekszona ilosc herbaty zielonej była niezdrowa jest bardzo daleko idącym. Warto zwrocic uwage na jej dzialanie prozdrowotne, zdecydowanie bardziej rozbudowane, jak to domniemane negatywne.

Owszem, można wyczytać gdzieniegdzie, o pewnych skutkach jej nadmiaru - ale obawiam sie, o ile badania często są albo ograniczone jakims czynnikiem, albo jedynie zakładają hipotetyczne wnisoki, ze "przedawkowanie" herbaty jest raczej trudne do osiagniecia, a jesli juz, to z pewnoscia nie z pomocą płynnej jej postaci, a juz predzej esktraktu w tabsach.

Pijam sypaną do dzbanka do tej pory nie odczułem żadnych negatywnych skutków jej picia, ciesze sie dobrym zdrowiem, a co najwazniejsze - smakiem. Tak wiec, jak bym nie demonizowal danego produktu na podstawie jakiegos wywodu

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51770 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 350003
teraz pisujesz stylem "na Skalara" ?

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Nie mogłem edytować - co do powyższego, jak coś cytujesz -wrzucaj źródło. Nie sposob odnieść sie do kawałka tekstu

Koniu reszte wytłumaczył

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2127
Kawa 1-2 dziennie, czerwona i zielona herbata, soki wielowarzywne, woda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 478
Mówiłem o herbacie czarnej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta a nauka

Następny temat

dieta zapytanie

forma lato