SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co mam zmienić w diecie na masę aby zamieniła się w redukcję?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Buła ekstra = trzecia buła, bo normalnie są 2 2 buły jako drugie śniadanie - uwzględnione w diecie i jedna buła jako przedtreningowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Jedz tak jak mozesz byle kcal sie zagadzaly. Pamietaj tez ze posilki przed i po treningu sa najwazniejsze.

Zmieniony przez - domer w dniu 2008-03-31 17:34:20

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
A mógłbyś polecić jakiś przedtreningowy koktajl? Ile powinien mieć białka, ww, tłuszczy? Ale to najmniejszy jeszcze problem - jakie to powinny być białka, ww i tłuszcze?

A co mam wsadzić w II obiad skoro wywaliłem z niego ryż dla obniżenia poziomu węgli?
No i jeśli jajca dam do śniadania to co mam wstawić za nie?

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2008-03-31 19:30:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Daj taka ilosc ryzu czy innego zrodla weglowodanow zeby bylo ok, skoro jeden worek do za duzo. Za jajka podobnie. Koktajli nie polecam, nie znam przepisu ktory by byl w miare dobry w smaku a zarazem odpowiedni skladowo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Ale jak za jajka podobnie? Mam zaplanowane 2 jajka - daje je do śniadania, zostaje mi puste miejsce o godzinie 20:00, co mam w to miejsce wrzucić, żeby było warte tyle co jajka? Z węgli obciąłem torbę ryżu jedną, myślę, że powinno wystarczyć, można zjeść tak ok 50 g salami w miejscu ryżu? Czy dać jakieś inne źródło?
No i czym mogę zastąpić bułki z drugiego śniadania żeby było mniej węgli?
No i jeszcze jedno pytanie - czy mogę w dni nietreningowe obcinać ryż z obiadu(już dwie torby, ale po obcięciu jednej nawet nie zauważyłem różnicy ). Chodzi mi tylko o dni nietreningowe, kiedy jak już to tylko bieganie(chociaż bardziej mi podchodzi interwał).

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2008-04-01 14:13:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Jak odjales juz troche weglowodanow i bilans jest bliski to nei obcinaj. Napisz jak to teraz wyglada, zapotrzebowanie, btw, dieta.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
Śniadanie I 7:00
1. 100 g płatków kukurydzianych
2. 250 g mleka 2%
3. 20 g oliwy z oliwek


II Śniadanie dzielone na 2 w szkole więc pory różne
1. Chleb razowy
2. Ser
3. Szyna z cyca
4. Niedługo dołożę jeszcze serek wiejski

Trening

III Obiad, potreningowy 16:00
1. 100 g cyca z kurczaka bez skóry
2. 100 g brązowego ryżu

IV Drugi obiad 18:00
Nie mam zielonego pojęcia co tutaj dać

V Pierwsza kolacja 20:00
1. 2 x jajko całe na miękko


VI Druga kolacja 22:00
1. 125 g twarogu półtłustego
2. 20 g oliwy z oliwek

Po odcięciu węgli z bananów i ryżu z drugiego obiadu poszło w tył chyba z 900 kcal, czyli mam jakieś -200 z bilansu. Myślę, że tłuszcz już zaczął iść powoli w dół bo mam teraz bardzo dużo ruchu, a na siłowni wypalam mnóstwo kalorii, nie czuję się ospały, ociężały więc chyba jest ok. Nie wiem tylko co dać w drugi obiad żeby było dobrze.
No i nie uciąłem wszystkiego od razu, bo bananów ostatnimi czasy(chyba z miesiąc) nie jadłem w ogóle, czułem się pełny po pozostałych posiłkach i nie wchodziły mi już

Zmieniony przez - Granathar w dniu 2008-04-02 16:41:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Pamietaj tez o orzechach, pestkach z dyni, omega3 i warzywach. Ile zostalo Ci btw zeby dodac w tym posilku, w ktorym nie wiesz co dac?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1643 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16475
No pasowałby dać jakieś 15-20 g białka, i z 10 g tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Daj poprostu te jajka wczesniej z godzinke lub jak Ci tam pasuje i np do tego kefir + jeszcze jedno jajo i orzechy, pestki z dyni, warzywa.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

help :)

Następny temat

Posiłek potreningowy, poradźcie!

WHEY premium