SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepsze? Karate Kyokushinkai IFK, Taekwondo IFK a moze Kick Boxing?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Cavior z działu Mieszane sztuki walki - MMA.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciekaw jestem co sądzicie na temat tych trzech chyba najpopularniejszych dyscyklin, jakimi są Karate Kyokushinkai, Taekwondo i Kick Boxing. Która z nich waszym zdaniem jest najlepsza?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 52 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 209
O skuteczności decyduje doświadczenie w walce. Jak ktoś nie walczył na treningach i na zawodach to będzie miał małe szanse na ulicy. oczywiście pomijam tych , którzy walczą tylko na ulicy bo oni mają specyficzne doświadczenie :) Oczywiście pomijam wszystkich oszołomów, a tych nie brakuje, którzy trenują w dziwnych sekcjach których nazw nie będę przytaczał. Są "mistrzowie" z ogromnym darem przekonywania, potrafiący wcisnąć każdy kit swoim uczniom. A jeśli coś się potem nie sprawdzi na ulicy to oczywiście wina ucznia, który nie trenował zbyt dobrze i na dodatek zwątpił w nauki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zalezy co rozumiesz przez "najlepsza"???

"najlepsza"o samodoskonalenia:-0...nie wiem...

"najlepsza"o walk bez regol i na ulice-z tych 3 to kickbox

"najlepsza"-we wzajemnej konfrontacji z tych 3 to kickboxing

"najlepsza"-najlepiej rozwija energie chi.nie wiem ...karate??))

"najlepsza"-najefektowniejsza do filmow i szpanowania-taekwondo.

"najlepsza"-najpiekniejsza,najciekawsze techniki(kwestia gustu)

itp.itd...
nurek



Zmieniony przez - nurek w dniu 01-05-20 19:52:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nurek dobrze Ci odpowiedział, ale ja polecam TAE-KWON-DO!!!
(oczywiście dlatego bo to trenuję) )Pozdrawiam!

pro rider
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja się w pełni nie zgodzę że najlepsza do walk be zreguł z tych trzech jest kickboxing. Moim zdaniem dużo zależy od trenera - jak prowadzi treningi i na co kładzie największy nacisk. Jest wiele taekwondowców których treningi składają się w znacznej mierze ze sparingów i nie chodzi mi o walkę sportową tylko utylitarną - np. spośród kilku rund jedna jest staczana używając tylko rąk, druga nogi i ręcę w stójce a np. trzecia bez reguł włączają parter ale oczywiście bez kopania po jajach czy wydłubywania oczu (do tego jest oddzielny aspekt TKD - samoobrona).

Olek, [email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Pedro Rizzo kopie Randellmana...

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za odpowiedzi. Przez 2 lata cwiczylem kyokushinkai, teraz od 2 miesiecy cwicze TKD (zeby sie lepiej rozciagnac). Moj mistrz z karate jest zaje... - rozwalil kiedys dwoch 100-kilowych byczkow dwona uderzeniami - i prowadzi ostre treningi. Chyba wroce na kyokushin.

http://www.klubkarate.prv.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4418 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
ja nie umiem jednoznacznie odpowiedziec co jest lepsze, jednak jesli chodzi o ulice to wykluczylbym TKD (bez obrazy).
Kyokushinkai jest lepsze od KB, poniewaz uczą low kickow, lokci, kolan, ale z drugiej strony ta ich garda pozostawia wiele do zyczenia, no i nie mają nawyku uderzac pieścią w łeb.

Kuba
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Ja mam w nawyku. Wiele czasu trwało zanim wywaliłem z nawyku techniki Kyokushin i lepiej na tym wyszedłem.
Kyokushin to klasyka, obecnie już bardzo wg mnie skomercjalizowana - nic tam przynajmniej po mnie.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FIGHTER: A co teraz cwiczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2914 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17433
Walkę przede wszystkim walkę.

Fighter
Moderator: Sztuki Walki
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co sądzicie o Oyama karate, czy jest skuteczniejsze w walce od Kyokushinkai, jak sie ma do kickboxu albo TKD ITF
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Miecz samurajski

Następny temat

Obrona przed psem

WHEY premium