SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate + Kick Boxing?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez QUEBLO z działu Combat / Samoobrona.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1341
Mam w planach od września zapisac się na kick boxing, by nabrac trochę doświadczenia w walce, a po roku cwiczeń dodac do tego karate. Czy połączenie obu tych stylów jest efektywne? Dodam jeszcze, że jestem dośc drobny w budowie i czy lepiej od razu brac się za trening czy lepiej nabrac trochę masy?
Nie, nie użalam się nad sobą
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
BOHen.Prowokacja???Po co Ci przechodzenie z jednego sportu uderzanego na styl uderzany??Lepiej nie tracić moim zdaniem czasu i zająć się jednym konkretnie.Jeśli miałbym wybierać między KB a Karate,to zależy jeszcze jaka to odmiana Karate wchodziłaby w grę,ewentualnie na jakim poziomie jest sekcja KB i jak wyglądają starty przedstawicieli danej sekcji na zawodach i miejsca w tych zawodach.Jak dobra sekcja z wynikami,to można tam trenować.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-06-08 22:08:54

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1341
Ale ja chciałbym zając się tymi dwoma, o to chodzi. Nie jest to prowokacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jaka odmiana karate wchodzi w grę???

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1341
Kyokushin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Po co Ci dwa uderzane naraz??
Jaka by to nie była odmiana karate i tak będzie to bez sensu bo to dwie zupełnie różne formuły, nawyki, sposób poruszania, taktyka. Płynne przestawianie się z jednej SW na drugą jest praktycznie niemożliwe, zwłaszcza u początkującego w obydwu stylach.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1341
Oba mnie ciągną, nie wiem który wybrac więc myślę o obu
I pytam czy to ma sens...

Zmieniony przez - BOHen w dniu 2008-06-08 22:43:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498


Tu Searme ma rację.Sposób walki i taktyka jest różna.Będziesz trenował Kyokushin,tam nie ma uderzeń z łapy na głowę,nabierzesz złego nawyku niechronienia głowy i jak sobie pójdziesz na Kick Boxing i nie będziesz myślał o gardzie,to może być K.O.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Ja napisałem na początku,ze wybrałbym jedno,ale trenował konkretnie,Searme napisała podobnie,wiec pomyśl jaki ma sens trenowanie dwóch styli uderzanych...


Sorki zapomniałem edytować

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2008-06-08 22:47:12

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
A jak najpierw pójdziesz na KB to się nie będziesz mógł przyzwyczaić, że w kyoku się nie bije na głowę (a jeszcze następnego dnia pójdziesz na trening KB i znowu zonk )
Poza tym karate moze Cię 'usztywnić' i tylko ochrzan od trenera KB będziesz zbierał

Więc lepiej albo samo KB albo kyok, ale uzupełniony boksem.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1341
Dobra, więc co polecacie do dopełnienia KB? Może Judo?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KF warszawa

Następny temat

Preussen Cup Berlin

WHEY premium