SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

karate shotokan vs taekwondo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9519

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336
Co jest skuteczniejsze na ulicy ?? zawodnik z shotokanu z zawodnikiem z taekwondo ma szanse się pojedynkować?? co wybrać taekwondo czy karate shotokan mix?? mix w senisie nie tylko karate, trochę chwytów jakichś jest z judo albo skądś i treningi pod kumite są prowadzone tak jak na zawodach czyli lekkie uderzenie nie można uderzyć mocno oraz jest jeden trening w tygodniu gdzie jest tylko kumite, ale takie normalne z calej siły na wszystko (wszystko dozwolone) razem na karate jest 3 treningi w tygodniu i na taekwondo też tyle
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
Znowu ten temat!

https://www.sfd.pl/temat136692/ 

Lublin - wiosenna stolica Polski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336
sorrki za ten piost wiem że to niektórych wnerwia ale szukałem na forum i pisało coś o boksie judo kick boxsie muaj taj jakiech ś czy coś takiego a mnie interesują tylko te dwa style bo one są u mnie dostępne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Ale odpowiedź jest zawsze uniwersalna i ta sama: wszystko zależy od trenera
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 569 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14267
...

Zmieniony przez - malibu w dniu 2005-02-15 00:14:34

"Lepiej zużywać się niż rdzewieć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 157
bez obrazy ale w taekwondo używa się tylko nóg,a w karate ręce i nogi
trenuję karate shotokan już trochę polecam na taekwondo nie ma łapania za nogę w walce jak się przewrucisz to jest przerwa nie ma rąk ja ci już odpowiedziałem a co zrobisz to twoja sprawa!

walot

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
marshal25 jak chcesz komuś doradzać to może byś się sam najpierw zorientował,

z Twojego profilu wynika że jesteś z Opola to może byś tak odwiedził Opolski Klub Taekwon-do i powiedz im że w taekwon-do się rąk nie używa i w tym momęcie przygotuj się na gromki śmiech, tu masz linka do strony :www.tkndopole.prv.pl 
powinna tam gdzieś być informacja gdzie są treningi a jak nie ma to możesz się w księdze gości zapytać albo na maila

A jak Ci się nie chce iść to sobie możesz filmiki z zawodów pościągać choćby tutaj: www.tae-kwon-do.pl 

A co do wyboru to tak jak pisałem kieruj się tym w jaki sposób są treningi prowadzone a nie stylem.

A tak wogóle to skąd jesteś może ktoś z forum będzie wiedział czy w pobliżu jest jakiś dobry klub.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 569 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14267
w Taekwondo nie ma rąk..............o Boszeeeeeeeeeeeeee...na treningach nawet witamy sie nogami a po fanym sparingu przybijamy se "piątke" stopą.......

"Lepiej zużywać się niż rdzewieć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 157
waldek byłem jakiś rok temu nieżle was zlaliśmy z kumplami tylko 3 fajterów było dobrych!!!!!!!!!!!!!!

walot

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3426
Może trafiłeś do jakiejs grupy początkującej, czy co. A jeśli tak - to nie ma się co chwalić. Z moich obserwacji na zawodach wynika, że zawodnicy Opolskiego Klubu TKD pod wodzą Ł. Rewieńskiego, potrafią się bić. I to całkiem nieźle. Może powinieneś się jednak przejść jeszcze raz do grupy zaawansowanej i tam poćwiczyć. Chociaż jeden trening - sądzę, że zostało by Ci to umożliwione.
Pozdrawiam, życzę miłego rozczarowania na treningu - może uznasz, że jednak nie sa tacy najgorsi, a ręce w TKD jednak do czegoś służą (szczególnie wzmocnione bokserskim i kick-bokserskim treningiem).
PJ

"Żeby być mistrzem trzeba wierzyć w siebie,
kiedy nikt inny nie chce." "Sugar" Ray Robinson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Jak byś rzeczywiście był to byś bzdur o braku rąk nie pisał.
Jeżeli chodzi już o te ręce to nie używa się ich w taekwondo wtf do atakowania strefy wysokiej w pozostałych federacjach ręce idą i na strefe wysoką i na środkową. I to się tyczy tylko przepisów sportowych a to co się realizuje na treningu to już inna historia zarówno w taekwondo jak i karate czy innym stylu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MUAY THAY czy WU SHU

Następny temat

Turniej Judo w Leonding

WHEY premium