SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co dalej?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1547

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

18

Waga

80

Wzrost

189

Cel treningowy

zgubienie tłuszczu/zbudowanie mięśni

Staż treningowy na siłowni

początkujący

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt na siłowni

Dieta

deficyt kaloryczny, średniowęglowodanowa

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

niezalecane zbytnie obiążanie pleców

Zażywane suplementy

białko serwatkowe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 482
Od 2 miesięcy zacząłem ćwiczyć na poważnie, czyli z dietą, wcześniej było to ok 3 miesięcy takiego sobie ćwiczenia. Wszystko jest niby okej, moim celem było schudnięcie i zbudowanie mięśni. Waga spadła o jakieś 5 kg, obwody również się zmniejszyły, szczególnie na brzuchu. BF spadł z 20 aż do 13% gdy sprawdzałem to dzisiaj. Problem polega na tym, że moim największym kompleksem jest lipomastia, która co prawda się zmniejszyła, ale nie zanikła. Ważę już tyle, że przy spadku więcej niż 1 kg będę miał niedowagę... Nie wiem teraz co robić, trzymać dalej na deficycie kalorycznym, ćwiczyć i zejść aż do niedowagi, do czasu kiedy to lipo całkowicie zaniknie? Wyregulować kalorię, jeść bez deficytu ani nadwyżki i ćwiczyć, czy może zacząć robić masę (chociaż to raczej odpada, chcę się pozbyć tego syfu do wakacji, a nie jeszcze zwiększyć przez masówkę). Proszę o pomoc bo naprawdę nie jestem pewny co robić, brzuch wygląda nieźle i gdyby nie to lipo mógłbym zaczynać masę, ale zgubienie go jest moim celem nadrzędnym.

http://zapodaj.net/a081a3340bae0.jpg.html

Zmieniony przez - Celt15 w dniu 2014-03-22 19:50:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1616
Na przykład 1,8-2,0 g białka i 1 g tłuszczy/ kg masy ciała i wtedy wylicz ile kalorii zostanie na węgle. W sumie podczas budowania masy powinny one wynosić około 4-5 g /kg masy ciała. Jeśli tak bardzo się martwisz o otłuszczenie to stopniowo podbijaj tak jak napisał Marula. Dobij do tej dolnej granicy i zobacz jak odpowie ciało.

Zmieniony przez - Absente w dniu 2014-03-23 23:13:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1616
Może lipomastia to nie kwestia poziomu tłuszczu tylko hormonów? Byłeś u lekarza? Jeśli rozpoznałby on ginekomastię to na pewno zastosowałby odpowiednie leczenie. Na zdjęciu nie wygląda to patologicznie, może też trochę wyolbrzymiasz problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 482
Byłem, jest to lipo, z resztą idzie to wyczuć. Teraz jest lepiej, bo mimo wszystko to spadło; wiem, że zapewne wyolbrzymiam, ale mam z tym taki kompleks i tyle. No i jeśli jest to tłuszcz to co radziłbyś mi robić, dalej redukcję mimo, że mogę zejść do niedowagi czy może zacząć pracować równo na zapotrzebowaniu kalorycznym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1616
Moim zdaniem, jeśli rozwiniesz muskulaturę w obrębie klatki piersiowej to może to dużo lepiej wyglądać. Co powiedział lekarz? Jeśli to sprawa hormonów to pewnie z czasem same się uspokoją(chyba, że sprawa jest poważniejsza, ale nie sądzę). 13 % BF to przecież nie jest dużo, więc nie widzę sensu dalszej redukcji, lepiej dorzuć kilka kilogramów mięśni i zobaczysz jak wtedy będzie wyglądała sytuacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 482
To są zaległości po nadwadze jaką miałem jakieś 5-6 lat temu. Jest tam prawie sama tkanka tłuszczowa i naprawdę minimalne ilości tych gruczołów. Od jutra powoli będę zwiększać dzienne kalorie, aż równo do zapotrzebowania, mam nadzieję, że na takim czymś zbuduję do wakacji trochę mięśni, a za razem nie przybiorę tłuszczu. Przez ile czasu i po ile na jaki czas zwiększać kalorie, żeby nie było efektu yoyo? 100 kcal co 3 dni powinno być okej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1616
Dlaczego chcesz utrzymywać 0 bilans kaloryczny? Nie lepiej przybrać trochę masy na dodatnim?

Te tematy powinny Cię zainteresować:

https://www.sfd.pl/Stopniowe_zwiększanie_kaloryczności_a_efekt_jojo.-t944708.html
https://www.sfd.pl/Zwiększanie_kalorycznośni_diety-t582111.html

Podsumowując to moim zdaniem możesz nawet szybciej zwiększyć kaloryczność diety (np. 100 kcal dziennie), ale decyzja należy do Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 482
Boję się po prostu przybrać za bardzo, szczególnie na klatce, bo wakacje idą. Ale pójdę za twoją radą, zacznę spokojnie od +200 kcal do zapotrzebowania, na razie po 200 kcal tygodniowo będę dokładał, więc a 3 tygodnie będę już ponad zapotrzebowaniem. Planuję zrobić to przez jakieś 8 tygodni, a potem miesiąc przed wakacjami spróbować jeszcze trochę się wyrzeźbić, co o tym sądzisz? Co do diety, do tej pory to było jakieś 215g/160g/115g kolejno białka, węgli i tłuszczy. Na masę dołożyć wszystkiego po równo czy głównie węgli? Czy np. dołożyć białka i węgli a tłuszczy nie ruszać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1616
Moim zdaniem taka opcja jest na pewno lepsza niż redukcja. Co do diety to ciężko powiedzieć, wylicz wszystko dokładnie i rozłóż procentowo, myślę że węgle na pewno będzie trzeba podbić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1625 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12063
boje sie przybrac w klatce... no to Ty chyba jestes jakims fenomenem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 482
Haha no chodziło mi o powtórne przybranie tkanki tłuszczowej, sory Panowie, nigdy jeszcze nie robiłem zdrowej masy na diecie, także nie wiem jak przy tym odkłada się tłuszcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1616
Jak będziesz trzymał się diety i dobrze ją ułożysz to powinno być ok. Zawsze trochę się odłoży, ale nie przesadzajmy, potem to spokojnie zredukujesz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening

Następny temat

Cykle na Masę i Rzeźbę

WHEY premium