SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciężki Granul do zrzeźbienia

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2133

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34
Witam

Dziwicie się i śmiejecie z mojego tytułu tematu aczkolwiek jak przeczytacie co mam wam do powiedzenia to sami stwierdzicie, że nie łatwo mi ułożyć trening. Mianowicie mam 24lata na karku a karku nie widać . A tak na poważnie to jeżeli chodzi o moją historię treningu to można powiedzieć, że jestem ogólnorozwojowym laikiem. W roku 2006 trenowałem amatorsko na siłowni typu HOME MADE. Średnio co 2-3 dni po 2h.
Dołożyłem do tego anaerobiczną 6 Weidera, którą stosowałem podwójnie aby przyspieszyć efekt byłem dość silnym gnojkiem. Niestety mimo szybkich efektów tego treningu nabawiłem się prawie przepukliny i lekarz mi kazał co najmniej rok czasu nie ćwiczyć w celu zresorbowania się obrzęku który był stanem przed przepuklinowym. Efekt 3lata lenistwa i odwieczny dyskomfort podczas szrpania ciężarami lub dźwiganiem wysokich ciężarów lub w tzw. treningu wyciskowym. Dyskomfort polega na lekkim rwaniu mnie w okolicy pachwiny. Byłem jak na swój wiek gruby bo ważyłem 99kilo w wieku 17 lat lecz do czasu do puki się nie zatrułem i w 2 tygodnie straciłem 20kilo nic nie mogłem praktycznie jeść. Po paru latach moje kosmki jelitowe zaczęły żyć i nie ograniczałem się w jedzeniu i przytyłem powrotem do 96 kilo. Wtedy w 2007-8 wstąpiłem do naszej armii tam się mną zajęli zdobyłem super kondycje ale kosztem wojska i jego troche głupiej ideologii - "żołnierz nigdy nie choruje" w wyniku powikłań po grypie miałem nieobjawowe zapalenie mięśnia sercowego co skończyło się tragicznym spadkiem wagi i mogło doprowadzić do ... Ale mnie uratowano przeszedłem ablację powiodła się teraz jestem zdrowy jak ryba aczkolwiek jak czasem coś poczuje w serduchu ;) długo po tym zabiegu nie mogłem się pobierać ale udało mi się i powrotem nabrałem kondycji. Rok temu byłem w dobrej formie pod kątem biegania i w-f ogólnego. Nadszedł ten czas w którym chciałbym się wyrzeźbić zadbać o ciało a nie tylko o kondycję. Jestem żarłokiem teraz od świąt przytyłem sporo bo i nic nie robiłem co spowodowało magiczne 107kilo ;/

Pragnę abyście mi pomogli dostosować odpowiednią nie wyniszczającą dietę bogatą we wszystko co spowoduje dobrą rzeźbę. Dodam, że mam zakaz stosowania suplementów i innych odżywek wspomagaczy od ordynatora. Dlatego moje zadanie jest wyjątkowo trudne. Potrafię schudnąć 8kilo w 2 tygodnie głodząc się ale potem nadrabiam wszystko w parę dni ;D

Moje możliwości to pełnowymiarowe boisko pod domem do biegania, hala sportowa z przeciętną siłownią i dom. Zamierzam skorzystać jednak z profesjonalnej siłowni w moim mieście.

Jeżeli o czymś nie powiedziałem zapomniałem to mi przypomnijcie. Nie mam pojęcia jak w moim przypadku efektywnie ćwiczyć co 2dni czy codziennie jak jeść i co. Proszę o pomoc i śmiało piszcie nie przejmujcie się mną bo krytykę zniosę bez problemu nie jestem nastolatkiem obrażającym się za byle co. Zdaje sobie sprawę z tego jak tragicznie wyglądam i jak spora droga przede mną do jakiego kol wiek efektu.

Z parametrów to jestem wysoki bo 191cm pas itp. zmierzę i dodam jutro.

Zdjęcie za małolata:



Zdjęcie obecne:

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodam od siebie:
Nie uznawaj crossfitu za magiczny sposób na bezbolesne schudnięcie. Wbrew temu, co teraz piszą pseudo-trenerzy płynąc na fali mody. Te "ikony" crossfitu, które oblatują interent w formie demotów i innych form reklamy, to zawodowcy, którzy trenują pod okiem trenerów klasy światowej, np. Mike Burgener jest trenerem członków klubów crossfit.com.
Jak wyglądają ordynarni amatorzy - polecam zobaczyć sobie na FB, fanpejdż "Women of crossfit - strong" - 75% to pulchne, przeciętne kobietki.

Crossfit wywodzi się tak naprawdę ze sportów walki, tych w największym stylu. A tu wiadomo, liczy się przede wszystkim ogromna wydolność naczyniowo-oddechowa.
Takie zabieranie się za crossfit bez przygotowania siłowego i wydolnościowego (duże lifty+sprinty), to po prostu body pump, tyle że bez różowych gatek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do treningów CF poczekaj aż wypowie się Martucca. Te treningi podnoszą mocno puls i ciśnienie, więc przy problemach z sercem wolę być ostrożny.
Co do diety, to chcę zobaczyć zrzut dziennego menu z potreningu.pl, bo muszę widzieć jak teraz jesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34
Ok poczekam w sumie mój lekarz mówi że mam ważyć 90kilo bo to moja waga i mam dużo biegać i ćwiczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale CF to nie jest zwykły trening. Bieganie jest dla serca zdrowe, poprawia jego wydolność. Crossfit je mocno obciąża. Niestety u nas jest bardzo niewielu lekarzy, którzy powiedzą Ci cokolwiek na temat takich treningów. Gdyby to był normalny kraj, to poszedłbyś do lekarza i po prostu się przebadał. Nie zaryzykuję doradzenia Ci ciężkich treningów CF, musisz poczekać na Martuccę, ona jest kardiologiem i na pewno powie Ci więcej. Ale myślę, że jakieś obwody z własnym ciałem jako obciążenie możesz zacząć robić. Powiedz mi jak jest z Twoją wydolnością? Ja jest np z bieganiem? Zrobisz bez problemu 10km? I w jakim czasie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34
powiem tak 3 kilometry bez problemu w 12-13minut ostatni raz 10kmów robiłem z pół roku temu ale to w terenie z wniesieniami i górkami. Zajęło mi to godzinę nie pędziłemu na czas a raczej z zamiarem pokonania dystansu w biegu 2 małe przerwy zrobiłem ale dobiegłem. Lepiej mi się biega na górkach jak na płaskim bo jak po wyżej3-4km biegam na bieżni to strasznie mi nogi sztywnieją dokładniej łydki kostnieją jakbym miał je z betonu. A odnośnie diety nie wiem za bardzo jak ją soie układać bo naprawde potrafię jeść wszystko. Teraz postaram się ograniczyć tłuszcze i cukier i zastosować 5posiłków dziennie z wykorzystaniem potraw ze strony potreningu.pl poczytałem tam troszkę o diecie i lecę na zakupy po mleko ryż twaróg i kilogramy piersi z kurczaka ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Granulek

Osobiście pokusiłbym się na twoim miejscu na wizytę u konkretnego lekarza sportowego który by określił twój stan zdrowotny i możliwości treningowe .

pozdrawiam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak jak Tomasz.

Miałeś Ty w ogóle jakieś EKG wysiłkowe robione albo 24h z holterem?
Już teraz powiem, że to "sztywnienie łydek" mi się nie podoba

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-02-04 08:30:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zrzut diety poproszę z potreningu.pl. Tam mam wszystko, czego potrzebuję. Inaczej o diecie nie rozmawiamy, OK?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 34
Oczywiście panowie Holter itp.. wszystko było a EKG i Echo serca mam kontrolnie co 4-5miesięcy. Pracuję nad dietą ale jest jeszcze gorsza rzecz która wynikła na dniach. Dysk mi wypadł i znów mam zakaz jakiego kol wiek treningu. Ten świat chyba nie chce abym ćwiczył. Powiedzcie mi gdzie taki lekarz prawdziwy sportowy się znajduje możecie kogoś polecić bo ja u mnie w mieście nie mam zaufania do lekarzy. Chyba będę musiał trenować z instruktorem jakiś trening nie obciążający kręgosłupa. Nie wiem załamany jestem bo muszę prace zmienić bo już mi nie wolno będzie dźwigać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Daj sobie spokój z siłownią - pływaj jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza prowadzącego który zna twoją historie choroby !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
O lekarza zapytaj w swoim informatorze regionalnym.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening prośba o komentarz

Następny temat

Aesh DT - przygotowanie pod Crossfit

WHEY premium