SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chwyt MC i Wiosłowanie sztangą

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 15
Cześć, jak rozwiązać problem słabego chwytu w sensie, że sztanga mi się wykręca z dłoni podczas podnoszenia nachwytem lub podchwytem. Przechwytem lub zamkiem nie mam problemu podnosić dużych ciężarów, tak samo chwytem neutralnym trzymając dłonie jak przy nachwycie podnoszę np walizki po 125kg na stronę lub trap bara 230kg, ale podczas klasycznego MC lub wiosłowania sztangą - mój chwyt już puszcza przy 130/140kg. Podciąganie też nie stanowi raczej problemu jeśli chodzi o chwyt, jedynie się mocno przedramiona pompują i zwykle one jako pierwsze podczas podciągania mi wysiadają, ale raczej nie spadam z drążka. Dodatkowo sztangielką 80kg jestem w stanie wiosłować w oparciu o kolano lub ławkę i nie wyślizguje mi się z dłoni. Próbowałem zwisów, trzymania sztangi na czas, ale i tak nie ma poprawy, zginacze nadgarstków również mam w miarę mocne bo całą maszynę do treningu przedramion zamykam na 25 powtórzeń a inni nie mogą połowy założyć czasami, lecz MC nachwytem robią +160kg. Ściskacz 200lbs zamykam 4 razy, jedynie widzę problem w podnoszeniu płaskich krążków 25kg w tym jestem słaby bo raczej nie jestem w stanie podnieść 2 krążków płaskich 25kg na stronę i przenieść 5m do np stojaka, 20 łapię bez problemu i przez całą siłownie przejdę a 25 mi już wypadają, czuję przepaść między 20kg a 25kg.

Pozdrawiam i liczę na jakieś wskazówki gdzie szukać problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716

Trudno wskazać u Ciebie jednoznaczną przyczynę gdyż z tego co piszesz to nie jest tak, że masz przedramiona słabe czy siłę chwytu bo w ćwiczeniach z sensownymi ciężarami jesteś w stanie utrzymać.
Może być tak, że to kwestia po prostu siły przy już solidnych ciężarach i jeśli samo wykonywanie martwego z tym ciężarem nie przynosi poprawy to trzeba będzie po prostu zmienić formę chwytu.

Sam miałem kilka lat temu taki problem, że sztanga tylko przy tych wysokich ciężarach wymykała się z rąk, a w pozostałych ćwiczeniach nie było problemu z utrzymaniem ciężaru w dłoni. Przy czym ja na początku bawiłem się chwytem czyli najpierw był przechwyt, a następnie zamek, ale z czasem po prostu do najtrudniejszych serii wprowadziłem paski treningowe.

Próbowałem też haków, ale dla mnie są mało komfortowe, a paski sprawdziły się idealnie w końcowych seriach.

Nie wiem czy chcesz z nich korzystać, ale ja po pewnym czasie po prostu odpuściłem walkę bo przedramiona mam silne, ale te ciężary blisko maksów sprawiały problem więc komfortowe było dla mnie używanie pasków.

Polecamy również: Siła chwytu - jak wzmacniać? CZĘŚĆ I



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-12-27 09:54:27
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 15
Ogólnie właśnie mam odwrotny problem, bo przy ciężarach bliskich maksymalnych nie widzę problemu zbytnio bo przechwyt lub zamek załatwiają sprawę, ale np wiosłowanie sztangą sprawia mi kłopot, rozgrzewka do MC przy niskich ciężarach 120/140kg również sprawia mi kłopot, oraz np uginanie ramion sztangielkami chwytem młotkowym powoduje, że przy końcowych seriach sztangielki po prostu suwają mi się w dłoni. Wygląda na to, że nie jestem w stanie długo utrzymać mocno dłoni zaciśniętej. Ale nie wiem jakie ćwiczenia na przedramię najlepiej się sprawdzą aby to poprawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
Spróbuj trzymania na czas ciężaru czy zwisu na drążku bo z tego co piszesz nie brakuje Ci siły chwytu ale wytrzymałości siłowej.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 24 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 15
Spróbuję dodać zwisy na drążku, ale dodatkowo brakuje mi siły podczas pełnego ścisku dłoni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Spacery farmera z kettlami najciężsszymi jakie masz na siłce - taki kettel ponad 50 kg już będzie miał grubą tą rączkę i taki spacer po ok 30 sec na kilka serii powinien pomóc.
Inna sprawa - budowa dłoni.
Palce - długość i grubość.
Wnętrze dłoni - mięsiste czy chude?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
Albo wprowadzenie fat gripów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
https://www.sfd.pl/[ART]_KALISTENIKA_NA_POWAŻNIE_VOL._15__IMADŁO_ZAMIAST_DŁONI-t1127808.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu trengowego FBW

Następny temat

FBW 2 cwiczenia na partie - ocena

WHEY premium