SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Choroba a spadki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 378 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11907
Witam!
Wlasnie zachorowalem na cyklu.(opis; https://www.sfd.pl/Choroba_a_silownia-t402269.html)
Oczywiście cykl kreatynowy przerwałem i zastanawiam sie co zrobić aby zapobiec spadkom i wycieńczeniu(oslabieniu)organizmu przez antybiotyk?

Jakie owoce,warzywa bądź dania spożywać?oczywiście oprócz normalnej diety.

Sa jakieś złote srodki ktore pod czas choroby pomagaja zniwelowac ujemne dzialanie antybiotyku na organizm i mięśnie.Które oczyszczają organizm bądź pomogaja mu sie zregenerować po Antybiotyku?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 378 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11907
Toksyny sa wystarczy spytac lekarza albo przeczytac o antybiotykach(wikipedia) wiem ze ilosc jest mala(ale wkoncu uszkadzaja flore bakteryjna i np.watroba itd.).

Wiesz jestem ektomorfikiem dla którego każdy 1kg mięśnia jest ciężko zdobyć do tego jak sie często choruje od najmłodszych lat, a dba sie o siebie jak najlepiej sie może to próbuje sie przestrzegać i bronic ten organizm.Pod każdym względem ;)

Zdrowie przede wszystkim a wtedy wszystko inne można wypracować !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
nie ma takich srodkow ja tez chorowalem na zapalenie pluc i goraczka sie utrzymywala przez tydzien ponad 39 stopni nawet jesc mi sie nie chcialo duzo wody pilem niegazowanej a od silki sobie odpocznij

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 361 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15118
staraj sie po prostu jesc :) wtedy spadki beda minimalne :)_ jak nie przechodzi nic przez ciebie to owoce, a jak mozesz cokolwiek wmusic to czekolada czy cos co ma trochu kcal :) zeby chorowac trzeba miec skas sile :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 378 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11907
Fakt jesc moge a nawet jak nie to wmuszam w siebie.Wlasnie owoce to wazna sprawa ale slyszalem ze np.grejpfruty maja dobre dzialanie(oczyszczaja organizm z toksyn(nieznam sie natym zabardzo))moze ktos wie wiecej i napisze.

Tylko chodzi oto ze juz po drugim dniu przyjmowaniu antybiotyku czuje sie lepiej ale organizm juz czuje ze jest oslabiony(miesnie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Staraj sie przyjmowac odpowiednie ilosci witamin i mineralow. Sa tez dostepne suplementy zawierajace szczepy bakterii bardzo pomocne w trakcie przyjmowania antybiotykow. Zobacz w ofercie Olimpa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 378 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11907
Z tego co slyszalem to podczas przyjmowania antybiotyku malo sensowne jest przyjmowanie suplementow witaminowych(podobno mala ilosc dziala na organizm-twierdzenie lekarza i farmaceutki) dopiero po odstawieniu.A o jakie szczepy bakteri? a np. naturalne actimel,kefir itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zakup probiostick.
Co do witamin to się nie zgodzę, zakup zestaw chelatów. Jedz dużo warzyw i jedz tyle by zaspokajać zapotrzebowanie organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
i pij duzo a to bardzo duzo wody niegazowanej najlepiej mineralnej

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Piszac o witaminach mialem na mysli dostarczenie ich z zywnosci, owoce, warzywa itp.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 248 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3160
Witam
Niestety choroba to okres, kiedy trzeba się liczyć ze spadkami, ewentualnie ze spadkiem wydolności fizycznej (choć na ogół jest to ze sobą powiązane). Organizm w czasie choroby ma inne priorytety – walczy z chorobą ! Stąd nie zamartwiaj się tym za bardzo. W miarę możliwości rozsądnie się odżywiaj, mimo gorszego apetytu słodycze wcale nie pomogą (mimo podniesienia ogólnej wartości kalorycznej spożywanych posiłków). Warzywa, probiotyki, prebiotyki i trochę czasu. Do formy i tak przecież wrócisz ;)

Pozdrawiam

Piotr Folęga
kULTURYSTYKA.PL

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 378 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11907
Oczywiście z dnia na dzień czuje ze choroba mija ale organizm sie wycieńcza.A co do Słodyczy to dla mnie ogórek kiszony bądź śledzik jest OK :D Mi wystarczy jak zjem serek wiejski z miodem. Nie opycham sie słodkościami bo twierdze ze zamiast tego lepiej zjeść solidny posiłek.

Oczywiście przestrzegam zasad:
1.5-6 posiłków
2.2.2gramy białka na 1kg masy ciała
3.białko przed snem
4.woda non stop około 3 litry dziennie
5.sen około 10h

Tylko ze nawet jak dłużej śpię to i tak wcześniej sie kładę bo organizm mi nie pozwala dłużej posiedzieć i czasami nie zjadam 6 posiłków którym ostatni jest białko :/
A co do kompleksu witaminowego napewno kupie zestaw OLIMP Vita-min multiple sport ale to po skonczeniu antybiotyku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuszki rano? i wieczorem (dieta ulozona)

Następny temat

Dieta na redukcję

WHEY premium