SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Chcę schudnąć

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 28 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 80
Witajcie,

jak w temacie - chciałbym schudnąć, a dokładniej to pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Chodzę na siłownię 3-5 razy w tygodniu i wykonuję trening FBW ze splitem w zależności od tego ile mam czasu w tygodniu (cardio/aeroby prawie nie robię). Ogólnie mam dietę, której makro wygląda następująco:

Białko - 190g

Tłuszcze - 70g

Węglowodany - 220g

czyli ok. 2300 kcal

Mam 183cm i ważę obecnie 78,8kg.

Mam możliwość zjedzenia tylko trzech posiłków dziennie ze względu na pracę i rano nie mam czasu nic zjeść:

-pierwszy posiłek jestem w stanie zjeść 11.30-12.00, potem idę na siłownię,

-wracam do domu i jem obiad ok. 17

-kolacja przed 20 i kładę się spać ok. 21.30, a wstaję 4.30

Wiem, że powinno zjeść się to śniadanie, ale nie specjalnie mam czas. Wcześniej starałem się zjeść śniadanie, ale byłem w pracy zmęczony, bo musiałem wstać wcześniej i jakoś rano nie jestem specjalnie głodny.

Generalnie udało mi się już schudnąć 11kg od początku roku, a od maja aż 3,5kg, ale mam problem z dwoma rzeczami:

1. Dolna część brzucha, która wygląda jakby ktoś mi nałożył kółko dla małych dzieci do basenu i choć widzę poprawę to dam bez zmian

2. Dlaczego mimo trzymania miski waga pokazuje, że masa ciała poszła w górę. Gdyby różnica była 300g to jeszcze nic, ale 1,5kg to już sporo. Choć dnia następnego pokazuje, że już jest mniej i nie wiem od czego to zależy

Suplementacja:

1. Białko 30g 1/2 dziennie - niestety nie zarabiam wielkich pieniędzy i z samego jedzenia byłoby mi ciężko bez dużego uszczerbku na budżecie.

2. BCAA

3.Kreatyna - choć tu już skończyłem zalecany cykl (może to jest powodem takich skoków wagi, bo czytałem iż kreatyna zatrzymuje wodę)

Spożywam przede wszystkim: jaja, kurczaka, chude wędliny, ryby (od czasu do czasu) twarogi, serki wiejskie, płatki owsiane, makarony, ryże, kasze, pełnoziarnisty chleb, warzywa - wybierając produkty patrzę po makro jakie mają, ale ważny jest dla mnie błonnik, bo dostarczam 35-40g, a mam tylko 3 posiłki.
Muszę jeszcze dodać do tego jogurty greckie i naturalne oraz spożywane tłuszcze: oliwa z oliwek, ole rzepakowy, słonecznikowy, orzechy, pestki słonecznika i dyni, masło orzechowe

Unikam słodyczy, napojów słodzonych, fast foodów oraz innych tego typu rzeczy.

Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić, co zmienić lub o co się zatroszczyć to bardzo proszę o poradę.

Czy na śniadanie mogę zmieszać białko z płatkami owsianymi/orkiszowymi w postaci shakea i wypić oraz czy podroby mogą posłużyć jako urozmaicenie, bo nie będę ukrywał, że cena za filet z kurczaka jest dość spora.

Dzięki i pozdrawiam

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4240 Napisanych postów 69130 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 575066
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7876 Napisanych postów 107860 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1281107
Skoki wagi to normalna sprawa, wypijesz wiecej wody, slabiej się wypróżnisz, bierz pod uwagę np co tygodniowe pomiary, im dalej tym jest coraz trudniej o efekty.

3 posiłki ok, sniadania nie musisz jadać, sporo osób np trenuje na czczo lub nie jadają śniadań bo nie są z rana w stanie coś wcisnąć w siebie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2978 Napisanych postów 57229 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 624872
Wypełnij również ankietę działu: http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dudee Doradca
Ekspert
Szacuny 1737 Napisanych postów 27216 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 516267
Dostosuj się do w/w wskazówek.

Ustalanie indywidualnych planów dietetycznych
Zapraszam do współpracy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

żywienie