SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Capoeira - Poznań.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10341

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 507 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6482
Sz.czurek: znalazłem coś takiego:

- warsztaty Capoeira UNICAR w Poznaniu. Kontaktowość poraża, aż dziw, że się nie pozabijają...

Look into my eyes, you will see who I am
My name is Lucifer, please take my hand

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
przez co stawy są według mnie mniej narażone.

Pisałem jedynie w kontekście uderzeń prostych i frontalmnych kopnięć w powietrze-czyli tego, co występuje np w karate-a w Capo praktycznie nie. Salta i tym podoba aktywność obciążają stawy-ale tu już każdy styl niesie specyficzne zagrożenia dla adepta. Pytanie co obciąża bardziej-ciągłe stawanie na rękach-czy wyprowadzanie tysięcy tsuki "w powietrze".

wally:

Jak zwykle bezbłędny komentarz Ładnie ten materiał wygląda-ale pierwszy strzał w dziób od boksera rozwiałby żywione przed adepta Capo mrzonki na temat "kontaktowości" tego stylu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
podsumowując:capoeira to bardziej taniec niż sztuka walki,jeśli chcesz się nauczyc walczyc to zapisz sie na coś innego, chcesz robic takie salta itp to zapisz się na capoeire lub akrobatyke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 507 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6482
Cavior: Dzięki, jak zwykle tylko podsumowałem fakty A taki mały off-top: napisz mi na priva jeśli możesz na którym roku jesteś - bo coś mi świta, że studiujesz chemię na UJ? Chyba, że się mylę, wtedy ajm sory!

All: W ostatnim newsletterze Knife'a był link do artykułu o walkach pełno-średnio-lekko kontaktowych - polecam: http://klub.chip.pl/mma/muay_thai/full_contact.html Jak czasami się z nim nie zgadzam co do jego opinii na różne tematy (rzadko, zaznaczam), tak trzeba mu przyznać, że ma smykałkę do tekstów stricte informacyjnych, a do takich należy powyższy. Nawet o capo tam dwa grosze wtrącił...

Look into my eyes, you will see who I am
My name is Lucifer, please take my hand

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
wally:

Sprawdź maila. Co do Knife'a: cóż, generalnie ma smykałkę do pisania wszelkich tekstów-choć jeszcze większą do kręcenia filmów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 507 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6482
A tak, zapomniałem o tej stronie twórczości Knife'a, faktycznie, zgadzam się z przedpiścą.

A wracając do tematu... Znalazłem jeszcze taki filmik:

- pewną kontaktowość można tam faktycznie zaobserwować, tak więc nie jest to do końca młócenie powietrza, ale dalej w dużej mierze całość jest pozorowana i markowana, ciosy idą w nicość a tylko jakieś obalenia mamy wprowadzone. Jak dla mnie nadal balet, tyle że tym razem na mniejszym dystansie. Nadal czekam, aż zobaczę faktycznie Capoeirę "in use" (może być Capoeirista vs. Capoeirista, byle nie obrazki z rhoda, a walka na chociażby semi-kontakcie), niestety najwyraźniej muszę się uzbroić w cierpliwość...

Look into my eyes, you will see who I am
My name is Lucifer, please take my hand

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3325
Chciałeś to masz




A tak na poważnie:
















Może jutro wrzucę coś jeszcze.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 923
Witam!
Trenuję Capoeira od 4 lat w grupie Companhia Pernas Pro Ar, która jako pierwsza w Polsce stworzyła akademie Capoeira.
Zarejestrowałem się na forum celowo, aby napisać sprostowanie do wielu zamieszczonych, błędnych postów, napisanych przez osoby które nigdy w życiu nie miały styczności z Capoeira... Po pierwsze: @sz.czurek - mieszkam i trenuję w Poznaniu, znam wszystkie grupy i żadna z nich nie preferuje stylu Angola, tym bardziej nie Capoeira Abada, która pochodzi z regionu Minas Gerais i stąd wynika różnica stylu w zw. z grupą Unicar, która pochodzi ze stanu Bahia.

Długo pisać o stylu Capoeira Regional i Stylu Angola ale to nie jest istotne w moim poscie. Nie mam też zamiaru przekonywać osób, które z uporem maniaka twierdzą, że Capoeira to taniec i akrobatyka wnioskując to wyłącznie po filmach zamieszczonych w internecie. Są to filmy pokazowe, to chyba oczywiste.
Jeśli chodzi o kontaktowość, coś ode mnie: w capoeira występują liczne uderzenia rękoma (galopante, godemi, dedeira), łokciami (cotovelada), kolanami (joelhada)... Wiele technik stosowanych prowadzi własnie do wprowadzenia partnera do parteru, do wybicia z równowagi co jest podstawą do zastosowania następnie technik np. z BJJ.
Nieraz spotykałem się z opinią, że Capoeira to taniec, jednak Capoeira ma mnóstwo aspektów, dlatego dla zwykłego widza to zwyczajny cyrk...
Jeśli ktoś zarzuca brak umiejętności Capoeiristy w stosunku do innych fighterów, proponuję obejrzeć walki Mestre Hulk'a, który startuje w MMA i całkiem nieźle sobie radzi.

To tyle ode mnie, a Ciebie Aristilis zapraszam na treningi do poznańskiej sekcji Companhia Peranas Pro Ar. Kontakt do mnie: gg - 3131887




I jeszcze jedno... Jeśli chodzi o kontuzje to kolana mam całe, złamań nie odbyłem ;) drobne nadwyrężenia jak w każdym sporcie... to jasne... Ogólnie nieumiejętna rozgrzewka prowadzi do takich urazów, na pewno nie trening Capoeira, prowadzony przez doświadczonego instruktora.



Zmieniony przez - pontapreta w dniu 2007-01-21 01:13:45

Zmieniony przez - pontapreta w dniu 2007-01-21 09:16:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Witamy na forum. Ciesze się, że w dziale przybył nowy user-do tego rozsądnie piszący. Jednakże mam parę pytań:

Nie mam też zamiaru przekonywać osób, które z uporem maniaka twierdzą, że Capoeira to taniec i akrobatyka wnioskując to wyłącznie po filmach zamieszczonych w internecie.

Wiesz, opinie, jakie panują na forum na temat różnych styli bywają nie do końca obiektywne-ale rzadko są totalnie wyssane z palca. Wynikają najczęściej z kontaktu użytkowników z adeptami danej sztuki walki-i sparringów z nimi. W przypadku Capo opinia jest jednoznaczna-adepci tego stylu nie mają na treningach jakiegokolwiek "kontaktu"-więc w starciu z kimkolwiek są niemal bezbronni.

Aaaa, co zaś do "powszechnych forumowych opinii"-z przykrością stwierdzam, że ostatnio poznałem pierwszego(!) na mojej drodze "aikidockiego maniaka". Po prostu "full serwis"-wiara w obronę przed nożem, walce z kilkoma, morderdczej wprost skuteczności aikido, umiejętności kontrolowania ki (i psychicznej kontroli nad przeciwnikiem)... słuchałem gościa i nie wiedziałem, czy się śmiać czy płakać.

W którymś momencie jego wywodów zapytałem niewinnie, jak ma się sprawa z wejściem w nogi. Odpowiedź była oczywista-jest nieskuteczne, na ulicy nie zadziała, bo...można dostać kolanem w twarz albo łokciem w kark. Tego już było za dużo-zapytałem, czy mógłby mi zademonstrować taką obronę. On stanął w pozycji, ja skróciłem dystans, złapałem go pod kolana i bez najmniejszego problemu wywaliłem na plecy

No i co to forum ze mną zrobiło...?

w capoeira występują liczne uderzenia rękoma (galopante, godemi, dedeira), łokciami (cotovelada), kolanami (joelhada)...

To, że występują nie oznacza od razu, że są nauczane kontaktowo-i że adept będzie umiał je wykorzystać do czegoś innego niż walenia "w powietrze". Trenujecie na workach/tarczach? Macie sparringi w których rzeczywiście trafia się w przeciwnika?

Hmmm... za dużo czasu spędzam na forum-nie dość, że narasta we mnie dziwna chęć sprawdzania wszystkiego kontaktowo(o czym wspomniałem wyżej) to jeszcze zaczynam miejscami gadać prawie jak Knife

Wiele technik stosowanych prowadzi własnie do wprowadzenia partnera do parteru, do wybicia z równowagi co jest podstawą do zastosowania następnie technik np. z BJJ.

Z tym się akurat mogę zgodzić. W grupie o której pisałem były zwykle 3 roda (jedno dla kobiet, jedno-na moje oko, dla początkujących facetow i drugie dla zaawansowanych-oceniam po dynamice i efektowności technik). W tym dla zaawansowanych zdarzał się klincz i obalenia.

proponuję obejrzeć walki Mestre Hulk'a, który startuje w MMA i całkiem nieźle sobie radzi.

W MMA startują różni ludzie-i trenują... MMA. Niezależnie od stylu któy mają "wpisany" w karcie. Koniec, kropka. Nie kojarze tego Hulk'a (zapytam w Scenia MMA, powinni tam wiedzieć coś o nim)-ale jak na mój skromny gust facet trenuje Thai'a łaczonego z BJJ i zapasami-jak 95% trenujących pod turnieje Nie powiesz chyba, że gość podczas walki wykonuje jinga?

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-01-21 11:44:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Jeśli ktoś zarzuca brak umiejętności Capoeiristy w stosunku do innych fighterów, proponuję obejrzeć walki Mestre Hulk'a, który startuje w MMA i całkiem nieźle sobie radzi.

Krótko: bzdura. Widziałem już paru adeptów "KUNG-FU", "KARATE", "MUAY THAI" i "CAPOEIRA". Najbardziej utkwił mi w pamięci typ z "capoeira" - zapaśnicze wejścia w nogi, duszenie gilotynowe z BJJ/LL, nieco chaotyczna stójka muay thai (lowkicki), uderzenia głową i do tego walka wygrana przez backfista z muay thai. Jasne, capoeira. Jak tak trenujecie, i to jeszcze metodyką muay thai, BJJ i zapasów to trenujecie przekrój. Nie ma to nic wspólnego z tym co widać powszechnie na filmach w sieci. I tak jest ze wszystkimi zawodnikami. Pisałem o tym nieraz. Przestańcie pieprzyć o ćwiczeniu pojedynczego stylu w MMMA/VALE TUDO. TAM WSZYSCY TRENUJĄ PRZEKROJOWO!!!


FILM DO WGLĄDU TUTAJ:

http://www.dailymotion.com/Knife/video/x112fz_vale-tudo-brazil





Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2007-01-21 12:08:39

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Badanie do pracy mgr z psychologii sportu

Następny temat

MuayThai(katowice)

WHEY premium