SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Calzone w różnych odłonach - pieczone, drożdżowe pierogi z nadzieniem!

temat działu:

Kuchnia SFD

Ilość wyświetleń tematu: 6033

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1404
Hej :)

Ostatnio wpadłam na pomysł zrobienia calzone. W sumie nie są tak trudne do zrobienia, super smakują, można je zrobić ze wszystkim!

Pominę przepis na ciasto drożdżowe, bo robi się takie samo jak do pizzy, tylko można robić razowe, orkiszowe, z ziarnami itp. nie musi to być pszenna buła! pełno przepisów jest na sfd


Calzone robiłam z kilkoma różnymi nadzieniami.

1. Twaróg półtłusty, z gotowanymi ziemniakami i uduszoną pod przykryciem, drobno siekaną cebulą (nie smażoną!), czyli typowe nadzienie do ruskich pierogów :)

2. Twaróg z solą, pieprzem i cebulą

3. Twaróg ze szpinakiem i odrobiną sera "dziugdas" (coś w stylu parmezan, ale na 100g ma "tylko" 30g tłuszczu; można go dostać w auchanie, ~80zł/kg )

4. Ziemniaki gotowane, wymieszane razem ze smażoną piersią z kury (ja dałam mieloną i jakąś przyprawę do grilla)

5. Pierś z kurczaka z cebulą i odrobiną sera


Wyrośnięte ciasto drożdżowe dzielimy na kule wielkości małej piąstki i rozwałkowujemy bardzo cienko. Na środek wykładamy nadzienie (ok. 200-300g). Zwijamy na pół - robimy pieroga rogi zagniatamy widelcem i do piekarnika. Powiedzmy 200*C na 15-25min, aż się lekko zrumieni.
Podajemy z czymkolwiek. Sałatki z pomidorem, kukrydza, feta, rukolą albo z gotowaną marchewką, nawet z ogórkami kiszonymi smakują super!


Bez sensu, żebym liczyła BWT bo każdy zrobi sobie różne proporcje, takie jakie mu akurat pasują.
Macie może jakieś inne pomysły na nadzienie do środka? Możnaby zrobić w sumie cos z pieczarkami i szynką i zrobić taką jakby zamknietą pizzę










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sog w weekend na pewno wypróbuje ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
robiliśmy już coś takiego, ale my proste chłopy ze wsi, więc nazywaliśmy to pasztecikami...

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1404
mnie PizzaHut zainspirowała do zrobienia czegoś takiego :) jak w domu pytali co tam znowu lepie, to mówiłam że paszteciki z pieca :D na tym forum chyba o każdym żarciu była już mowa ... :<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
niestety, pewnie wszystko co bardziej kreatywne już wymyśliłem.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Naczelny kucharz forum :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Niestety, jak się nie jest przystojnym trzeba łapać plusy u kobiet dobrym gotowaniem i zaj**istym seksem oralnym po wspólnej kolacji.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2012-05-29 22:18:54

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1404
haha, zabawne wymyślę coś kreatywniejszego, zobaczysz jeszcze! :PP potrzebuje tylko trochę czasu i kilku książek kucharskich xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Ja nie mam żadnej, nawet jak przeczytam jakiś przepis to i tak robię po swojemu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 81 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1404
ja w książkach, albo w necie jak już to obrazki oglądam i też robię po swojemu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1748
Osobiście proponuje robić ciasto drożdżowe na mleku (jest wtedy delikatniejsze i odrobinę słodsze, ale wiadomo nie jak deser ;P) i dodać do niego ziół prowansalskich i jajko (do podstawowego ciasta na pizze jajko jest niekonieczne). Farsz Natomiast jaki stosowałem i przypadł wielu osobom do gustu to : pokrojona pierś z kuraka, z cebulką, i pieczarkami. Wszystko razem smażymy, pieczarki najlepiej trochę dłużej aby puściły wszelkie soki i się woda zredukowała, przyprawiamy jak chcemy, dobra jest przyprawa do gyrosa + zioła prowansalskie. Przed pieczeniem polecam także posmarować rozbełtanym jajkiem, Ładnie się wtedy błyszczą ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Muffiny :-)

Następny temat

Serek wiejski na słodko.

WHEY premium