SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

COŚ NIE TAK Z OBLICZENIAMI ....

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 144
Witam.
Mam 45lat, 180cm wzrostu i 85 kg.wagi. Próbuję ułozyć dietę na masę.
Prosiłbym o ocenę.
5:00 Śniadanie. TŁ. Biał. Węgle. Kcal.
0,5l. mleka uht 3,2%
125g. Płatków kukur.z miodem
1szt. Banan
25g. Orzechów
50 42 200 900
8-8:30 Posiłek
1 por.Gaynera
20ml. woda

0,5 10 87 393
9-10:00 2 Śniad.
125g. Chleb żyt.sitkowy
150g. Pierś z kurczaka
25g. Rodzynek
1szt. Banan
10 38,2 240 1200
13:00 Posiłek
1por. Gayner
200ml.Woda
0,5 10 87 393
16-17:00 Obiad
200g. Kurczak z rożna(udo)
150g. Ryż biały
100g. Brukselka
Marchewka,Cebula
22 52 156 1025
19-19:30 Kolacja
125g. Chleb żyt.sitkowy
100g. Pomidor
Cebula 3,5 12,3 135 625
22:00 Przed snem
2szt. Bananów 0,8 2,6 48 210

CAŁOŚĆ RAZEM : 87 167 953 4746

Brakuje mi Tłuszczów,ale dołożę w maśle i oleju.
Kcal.dołożę w warzywach i suszonych owocach. Nie dodałem jeszcze 4-5 kaw dziennie.
Proszę o opinie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 144
Sorry!!! Poprzesuwało mi przeliczniki tj.w kolejnosci: tł.,białko,węgle,kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
strasznie duzo tych kalorii. nie wydaje mi sie zebys az tyle potrzebowal. na poczatek wywalil bym gainera i zobaczyl jak bedzie bez niego. co do samej diety to na sniadanie platki owsiane zamiast kukurydzianych. kurczaka staraj sie jesc raz dziennie. na kolejny posilek wybierz sobie rybe albo inne mieso. jezeli chcesz dolozyc troche tluszczu to doradzam oliwe, avokado albo wlasnie z ryb (losos, makrela, pstrag).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 144
Ok. Żeby zakończyć te dewagacje na temat odżywiania napiszę: W takiej piękne acz kolwiek z roku 1987 pewien prof.dr medycyny napisał,że: w przypadku pracy stolarza zużywamy 2400 kcal. podczas czynności codziennych około 920 kcal. a podczas snu 560 kcal. to razem daje jakieś 4000 kcal. Ale to tylko zapotrzebowanie na przetrwanie a nie na zwiększanie masy i do tego ćwicząc 3 razy w tygodniu. I tak napisał dalej,że wg.Namysłowskiego w większości sportów potrzebne jest 5000-5300 kcal. Ale to 5300 kcal. to po to aby utrzymać się na nogach... A więc przyjmując,że z pracą fizyczną,świczeniami itp. zużywam 5000 kcal. Czy w takim przypadku uważacie dalej ,że 5500 kcal.to przy budowie masy jest za dużo? Przedstawiłem diętę,którą zamierzam wdrozyć począwszy od maja,ale ja w tej chwili spożywam około 4000 kcal. tyle,że nie w 6-7posiłkach tylko w 3 a do tego wypijam 5-6 kaw dziennie(2łyżeczki cukru) i nic nie robiąc przybrałem od 1 lipca zaledwie 13 kg. A co będzie jak zacznę pracować i cwiczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1065 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15416
dla Ciebie 13kg to "zaledwie" ? To bardzo dużo. Jeśli dodasz do tego fakt, że nic w tym czasie nie ćwiczyłeś, otrzymujesz fajną recepte na sporą ilość tłuszczu i wody.... Tylko jaki to ma sens? Po co Ci było te 13 kg zbędnego balastu jakim jest tłuszcz? Mięśni na pewno w tym czasie nie zbudowałeś a dam głowe, że w pasie sporo Ci przybyło. To forum sportowe, odżywiamy się zdrowo aby nabierać jak najwięcej mięśni przy jak najmniejszej ilości tłuszczu. A Twoje założenia były zupełnie odwrotne i z pro-sportowymi miały nie za wiele wspólnego. Ja też robię masę, jednak tyle cukru, którego spożywasz dziennie w czystej postaci(do kawy) mi wystarczyłoby z pewnością na 2-3 miesiące. Trzeba rozgraniczyć nabieranie wagi i "nabieranie wagi".

Trening nie jest dodatkiem do diety, ani dieta do treningu.
To tylko niewielkie dodatki do genów, które posiadamy.
Natomiast wygląd początkującego, niekoniecznie musi odwzorowywać jego potencjał genetyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 144
Jovovich - ja dopiero przymierzam się do rozpoczęcia ćwiczeń i odpowiedniej diety. To,że nic od lipca nie robiłem jest powodem iż przybyło mi 1 kg. Teraz muszę zmienić sposób odżywiania i zacząć ćwiczyć. Dlatego też próbuję zasięgnąć od Was jak najwięcej pożytecznych porad. Rozumiesz? Powiedz mi jeszcze jeśli uwielbiam słodką kawę i napoje to jak z nich zrezygnować? Pić gorzką kawę? To wolę wogóle jej nie pić. A nie powiedziałem Wam jeszcze jednej rzeczy. Jak na razie to jeszcze palę ok.10 papierosów dziennie więc będę musiał rzucić. Jak rzucę - zacznę tyć. Czy nie tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 144
13kg. nie zadziałała trójka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1065 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15416
Słodzona kawa na dzień dzisiejszy wydaje mi się straszna w smaku, podobnie jak herbata, mimo iż kiedyś słodziłem podobnie jak Ty. Smak to w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia. Gdybyś dziś zaczął pić kawę z mlekiem bez cukru, gwarantuje Ci, że za pół roku stwierdziłbyś, że kawa z cukrem jest nie dobra. Cola zero czy light, też kiedyś wydawała sie okropna. Na dzień dzisiejszy smakuje mi bardziej niż normalna. Jeśli chodzi o papierosy, to tak się składa, że mój ojciec, starszy od Ciebie o 6 lat, rzucił palenie 4 miesiące temu po 28 latach. Waga na plus ok 2kg, z tym, że akurat był w okresie budowania masy więc to normalne, że jego waga ruszyła w górę. Jednak odpowiednia dieta i sześciopak do lata powinien się pojawić. Jak to się mówi.... jesteś tym, co jesz :)

Zmieniony przez - JOVOVlCH w dniu 2013-03-31 11:41:51

Trening nie jest dodatkiem do diety, ani dieta do treningu.
To tylko niewielkie dodatki do genów, które posiadamy.
Natomiast wygląd początkującego, niekoniecznie musi odwzorowywać jego potencjał genetyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 144
Hmmm. Sześciopak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1065 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15416
kliknij w ten napis


Zmieniony przez - JOVOVlCH w dniu 2013-04-01 19:12:05

Trening nie jest dodatkiem do diety, ani dieta do treningu.
To tylko niewielkie dodatki do genów, które posiadamy.
Natomiast wygląd początkującego, niekoniecznie musi odwzorowywać jego potencjał genetyczny.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje - ocena

Następny temat

Masa stoi w miejscu

WHEY premium