SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brzuch i nogi

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1234

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Cześć

Mam problem z trenngiem brzucha i nóg. Generalnie zaniedbuje to. Zauważyłem ostatnio że łydki mi się zmniejszają. Góra - klata, barki biceps triceps idzie ładnie i rośnie a łydki jak u kobiety.... porażka. Nie wiem jak ćwiczyć nogi i brzuch.
Doradźcie coś. W sumie chodzę na siłownie 3 razy w tygodniu i w te dni trenuję tylko barki, klatkę, plecy, biceps i triceps.
Co poradzicie na nogi i brzuch?

Znowu słyszałem że brzucha nie ma sensu trenować bo i tak go "trenuję" przy pozostałych ćwiczeniach które robię.
Problem też jest taki że zalewa mnie tłuszcz na brzuchu - jak stoję jest płaski ale jak siądę to są dwie opony :/
A skoro chcę "urosnąć" nie mogę zrobić sobie deficytu kalorycznego.

Proszę o pomoc.
Dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Nogi po prostu trenuj. Siady, wykroki, uginanie podudzi masz maseeeee cwiczen na nogi wystarczy zajrzeć do atlasu na potreningu. na brzuch mozesz sobie dać 2razy po siłowym 1 cwiczenie na prosty i jeden na skosy np unoszenie kolan do klati i rowniez to samo bokiem wykonać, a w inny dzien cwiczenie statyczne czyli plank 1 minuta normalnie i np po 30 sekund Side plank. Propo tego ze jak siedzisz i masz ,,opony'' to akurat jest normalne. Jest mnóstwo memów nawet na internecie o tym ;p. Nawet osoba z niesmaowicie wyrzeźbionym 6-8 pakiem jak usiadzie bedzie mieć dokładnie to samo ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Myślałem właśnie żeby dodać 2 ćwiczenia na brzuch i po jednym na łydki i uda po każdym treningu siłowym.

No chyba że wprowadzić oddzielny dodatkowy dzień kiedy ćwiczę tylko nogi i brzuch?

Aha czyli z "oponami" to norma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Co sądzicie o takim zestawie ćwiczeń:

Brzuch:
• Unoszenie nóg do klatki w zwisie
• Skłony tułowia – maszyna
• Maszyna na lędźwie
• Skłony boczne z hantlą stojąc
• Brzuszki w leżeniu na ławce
/na płasko lub skosem głową w dół/


Nogi:
• Przysiady z hantlami trzymanymi wzdłuż tułowia
• Prostowanie nóg w siadzie na maszynie
Uginanie nóg w leżeniu brzuchem na maszynie
• Odwodzenie do tył linki wyciągu dolnego nogą stojąc przodem
/noga ugięta lekko w kolanie/
• Przywodzenie do środka linki wyciągu dolnego nogą stojąc bokiem
• Wspięcia na palcach w staniu – maszyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 125319
przekombinowałeś
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Co proponujesz? Jak to powinno wyglądać? Brzuch i nogi to moja pięta Achillesa nie mam bladego pojecia jak powinien wygladać trening. Chcę na to poświecić jeden dzień w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 125319
same podstawowe ćwiczenia

przysiady - różne na początek mogą być dwa przedni i tylni
martwy na prostych, żuraw, uginanie podudzi, 2 ćw na łydki

brzuch to taki sam mięsień jak każdy inny
scyzoryki siedząc na skraju ławki i np skręty z piłką lekarską/hantlem/kettlem siedząc płasko z nogami w górze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Licencja trenera personalnego

Następny temat

Trening do oceny - na masę.

WHEY premium