SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bjj

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2408

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
tey
nie uczy ale zanim ktoś mnie znokautuje bo zakładam że po pierwszym ciosie nie padnę odrazu to mogę obalić przeciwnika do parteru i tam go skończyć. Miałem kilka realnych starć w swoim życiu i jak to na pisał antek "kulałem się po betonie" i krzywdy żadnej sobie nie zrobiłem po za zdarciem kolana. co do wymiany ciosów w stójce to wielkich obaw nie mam bo trenowałem kiedyś boks.



Zmieniony przez - tey w dniu 2017-01-31 22:01:53


słuchaj jak masz leszcza to łapiesz tylko chwyt ręka-głowa i on Ci sam się słoni do parteru. Sama siła chwytu go załatwi i panika.
ale jakbyś miał silniejszego i nim pizgnął o beton jakimś rzutem to zobaczyłbyś co by się z nim stało...to jest bardziej destrukcyjne od ciosów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
spoko. rozumiem

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2576
Mieliśmy raz trening z gościem od bjj w ramach urozmaicenia.Pokazał nam kilka rzutów i obaleń ze stójki i mówił,że w bjj też ćwiczą stójkę.Mieliśmy taki sparing zadaniowy ,że normalnie walczymy sobie jak to w kb tylko mamy kogoś sprowadzić do parteru za pomocą danej techniki jakiegoś wycięcia etc.Dla mnie fajna sprawa chętnie bym ćwiczył tylko nie odpowiada Mi pora treningów.

Co do ćwiczenia 5x to na początek odradzam ,ale po kilku miesiącach można spokojnie dołożyć sam ćwiczę 5x w tygodniu plus praca na nogach.Zadbać trzeba tylko o dietę i regenerację(sen)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
chciałem jeszcze dodać że w mojej sekcji jest też submission wrestling na którym ,na kazdym treningu jest omawiane jakieś obalenie i sparingi ze stójki ale niestety jest to tylko dla zaawansowanych.

Za skutecznością bjj przemawiają też do mnie pierwsze gale ufc i program który był też w tvn player, konfrontacja styli. zawodnik bjj wygrał ten program.


ps. gadałem z trenerem przed chwilą i obalenia dla grupy początkującej nie długo będą.




Zmieniony przez - tey w dniu 2017-02-01 09:25:59

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
akurat pierwsze UFC wygrywali też zapaśnicy.
Sprowadzenie i bombardowanie w parterze cepami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tey
...Miałem kilka realnych starć w swoim życiu [...] trenowałem kiedyś boks.
Zatem nie BJJ jest dobre do walki na ulicy w starciu 1 vs 1 tylko Ty który masz doświadczenie i trenowałeś boks.
tey
...Za skutecznością bjj przemawiają też do mnie pierwsze gale ufc...
Sądzę, że BJJ się rozwinęło. Czyli to co teraz nauczają w klubach to nie jest to samo co w Brazylii dwadzieścia i więcej lat temu. Wtedy BJJ było bardziej wszechstronne, nastawione na konfrontacje międzystylowe. Teraz BJJ to sport nastawiony na rywalizacje na zawodach wg reguł BJJ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
MMA
tey
...Miałem kilka realnych starć w swoim życiu [...] trenowałem kiedyś boks.
Zatem nie BJJ jest dobre do walki na ulicy w starciu 1 vs 1 tylko Ty który masz doświadczenie i trenowałeś boks.
tey
...Za skutecznością bjj przemawiają też do mnie pierwsze gale ufc...
Sądzę, że BJJ się rozwinęło. Czyli to co teraz nauczają w klubach to nie jest to samo co w Brazylii dwadzieścia i więcej lat temu. Wtedy BJJ było bardziej wszechstronne, nastawione na konfrontacje międzystylowe. Teraz BJJ to sport nastawiony na rywalizacje na zawodach wg reguł BJJ.


tak, plus na ulicy nie ma co kozaczyć.
Złapać, przytrzymać, uspokoić delikwenta. Niekoniecznie bić z pięści. Bicie to zawsze ostateczność, ale taka na maxa ostateczność. I to też najlepiej po schabach a nie w łeb. Boks to świetny sport, ale większość bokserów ma skłonności do nadużywania tego sportu - odsiadki to chleb powszedni.
A już na pewno jak się gościa sprowadzi w parter to na 99% przypadków uspokajają się w moment.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Co do tego bjj bardziej nastawionego na aspekt sportowy to się zgadzam. Walke jak już przegrywałem to już zawsze w parterze dlatego cieszy mnie że dużo w bjj jest nauki sweepów. Co do kozaczenia to sam nigdy nie kozacze raczej po prostu obracałem się kiedyś w złym towarzystwie. Chce sie nauczyć obaleń i sweepów żeby stosować w razie czego ground and pound. Wiem że do tego lepsze są zapasy niż bjj ale o zapasniczą sekcje w moim mieście cieźko. Przy okazji chodząc na bjj jak naucze się jakiś duszeń albo dzwigni też nie zaszkodzi.

Swoją drogą w naszej sekcji dwa razy w tygodniu są też treningi MT. Jak zacznę coś ogarniać w BJJ (czyli pewnie z rok minie) to zaczne też chodzić na tego "taja". 3x w tygodniu BJJ i 2x w tyg. MT. Myślę że takie połączenie będzie dobre.

Jak myślicie zrobić tak jak napisałem wyżej czyli poczekać na razie z tym tajem do czasu aż ogarne coś w BJJ i chodzić na niego 4-5x w tygodniu czy może od razu dołączyć tej stójki dwa dni w tyg. a BJJ 3x w tyg.




Zmieniony przez - tey w dniu 2017-02-01 14:27:02

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
tey
Co do tego bjj bardziej nastawionego na aspekt sportowy to się zgadzam. Walke jak już przegrywałem to już zawsze w parterze dlatego cieszy mnie że dużo w bjj jest nauki sweepów. Co do kozaczenia to sam nigdy nie kozacze raczej po prostu obracałem się kiedyś w złym towarzystwie. Chce sie nauczyć obaleń i sweepów żeby stosować w razie czego ground and pound. Wiem że do tego lepsze są zapasy niż bjj ale o zapasniczą sekcje w moim mieście cieźko. Przy okazji chodząc na bjj jak naucze się jakiś duszeń albo dzwigni też nie zaszkodzi.

Swoją drogą w naszej sekcji dwa razy w tygodniu są też treningi MT. Jak zacznę coś ogarniać w BJJ (czyli pewnie z rok minie) to zaczne też chodzić na tego "taja". 3x w tygodniu BJJ i 2x w tyg. MT. Myślę że takie połączenie będzie dobre.

Jak myślicie zrobić tak jak napisałem wyżej czyli poczekać na razie z tym tajem do czasu aż ogarne coś w BJJ i chodzić na niego 4-5x w tygodniu czy może od razu dołączyć tej stójki dwa dni w tyg. a BJJ 3x w tyg.





Zmieniony przez - tey w dniu 2017-02-01 14:27:02


dobrze jest uzupełniać.
Ja tylko napiszę od siebie czego nie lubię w BJJ - technika ponad siłę. Dla wielu to atut, zwłaszcza osób słabych fizycznie, dla mnie to poważny minus, bo oducza na swój sposób tego zacięcia, zapalczywości i uczy większego lekceważenia przeciwnika, gdy dochodzisz do wniosku, że nie musisz być najsilniejszy by wszystkich rozkładać w parterze, tylko w tym jest pułapka....jak walka przeniosłaby się do stójki to agresywny zapaśnik rzuca raz za razem a nie siada na dupę, bokser bije po łbie - i zarówno rzuty jak i ciosy mocno się czuję, ktoś kto się kula tylko w parterze będzie w ciężkim szoku jak wyłapie w łeb czy zostanie rozbity o matę. Podoba mi się za to w BJJ kontrola przeciwnika już na dole.

Nauka BJJ + MT to świetna droga.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Dzięki za odpowiedź. Skoro mówisz że bjj + mt to dobra droga to dorzuce te mt jeszcze do treningów tylko myśle źe dopiero za jakiś czas. Na razie skupię się na bjj. Nabiore kondycji, zgubie troche brzuszek i wtedy dorzuce te mt.

Pozdrawiam

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waleczna córka :-)

Następny temat

Problem ze sparingami (boks)

WHEY premium