SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Binge eating disorder

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15632
Borykał się ktoś z podobnym problemem? A jeżeli tak, to czy jakoś go rozwiązał? Jakiekolwiek minimalne odstępstwo od diety kończy się niekontrolowanym napadem objadania się, w przeciągu 2h potrafię zjeść 8k kcal. Nabawiłem się tego zaburzenia przez dietę redukcyjną, której nie jestem w stanie od 3 miesięcy skończyć, bo co uda mi się przez 2 tyg przepalić, w pare dni obżarstwa wraca - doskonale sobie zdaje z sprawę z tego błędnego koła. ale NIC nie potrafię z tym zrobić, to jest silniejsze ode mnie, próbowałem nawet blokerów apetytu. Nie wiem nawet u kogo szukać pomocy... Marnuję tylko: czas, siano, towar, zdrowie... Brak mi już sił.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
jesli nie radzisz sobie sam z napadami kompulsywnymi, to wyłącznie pomoc specjalisty- psychologa/psychiatry. Mozesz wczesniej spróbować terapii dostepnym suplementem 5-HTP, ktorym leczy sie tzw. craving/BED. w tym przypadku dawki są duzo wieksze niz standardowo i wg. badan osoby z tym zaburzeniem po owym leczeniu odnoszą duze sukcesy w zaprzestaniu obżerania sie

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Ja niekoniecznie proponowałby od razu wizytę u psychologa / psychiatry, ewentualnie wprowadzenie wyszukanych suplementów. Skoncentrowałbym się najpierw na bardziej prozaicznych kwestiach.

Jakiekolwiek minimalne odstępstwo od diety kończy się niekontrolowanym napadem objadania się (...)

Być może narzucasz sobie zbyt restrykcyjne podejście do żywienia. Dieta nie musi opierać się na 5 "czystych" produktach, żeby była skuteczna. W takiej sytuacji pomocne może być również uświadomienie sobie, że przy 20% posiłków niezgodnych z wstępnymi założeniami (80% posiłków zgodnych) nadal możemy oczekiwać świetnych rezultatów. Słowo świetnych jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Spożycie jednorazowo kilku ciasteczek (100-150 kcal) nie jest w stanie zniweczyć efektów jakie daje przestrzeganie rozsądnie zaplanowanej diety z deficytem energetycznym (500 kcal na dzień) przez 2 tygodnie. Jednakże spożycie jednorazowo kilku paczek ciasteczek może już stanowić pewien problem.

W niektórych przypadkach przyczyna problemu może być zupełnie inna a mianowicie epizodom kompulsywnego jedzenia może sprzyjać regularne uwzględnianie w posiłkach (szczególnie "oszukanych") produktów wysokoprzetworzonych / "śmieciowych" o ekstremalnie wysokiej smakowitości. Obecność tych produktów może sprawiać, że posiłki o subtelnych smakach, oparte na produktach o niskim stopniu przetworzenia, w stylu parowana ryba z ryżem i brokułami mogą wydawać się zupełnie nieatrakcyjne. W takiej sytuacji pomocna może być całkowita eliminacja produktów o ekstremalnie wysokiej smakowitości, przynajmniej na 1-2 miesiące, do momentu gdy niesmaczna parowana ryba z ryżem i brokułami stanie się całkiem smaczna.

Problem może być również związany z niską podażą niektórych witamin i składników mineralnych (czemu może sprzyjać duży deficyt energetyczny) oraz niewystarczającą ilością i/lub jakością snu.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2014-09-13 09:18:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 378 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10889
Spotykałem się z dzieczyna, którą przez to zniszczyła sobie żołądek, wycieli go jej. Dlatego lepiej iść do specjalisty, niż walczyć samemu. Bez żołądka da się żyć, jednak...

blat i ogień

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15632
@LukaszK - Tak, zdaje sobie sprawę, że jakieś tam odstępstwo na 150-200 kcal nic złego nie zrobi, tylko, że wtedy coś we mnie pęka i wyłącza się umysł, nie obchodzi mnie NIC więcej byleby tylko nażreć się śmieci do oporu. Mono diety nie mam, wszystkie posiłki są mega smaczne - teraz padł mój osobisty rekord bo wytrzymałem 14 dni, mam nadzieję, że teraz będzie lepiej i powoli z tego kiedyś wyjdę. Pod koniec lipca ważyłem 89 kg przy BF 10%, po 2 tygodniowym wyjeździe waga 102 kg... nie mam już sił. Udało się trochę po tym zrzucić i znowu powrót i tak w kółko... Robię ostatnie podejście i jak nie wyjdzie, rzucam to wszystko w cholerę, pewnie waga zatrzyma się na jakichś 115 kg, ale za to może nabiorę zdrowych relacji z jedzeniem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 582
Nie poddawaj się! Mawiają, że przegrywa tylko ten co nie chce kontynuować walki. Jak masz taką możliwość kupuj na tyle jedzenia, żeby co 2-3 dni musieć robić zakupy. Jak nie będziesz miał czym się obżerać to nie będziesz się obżerać :D Nie wymiękaj!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Blade36
Robię ostatnie podejście i jak nie wyjdzie, rzucam to wszystko w cholerę.


Blade36 często właśnie w takim sposobie myślenia tkwi sedno problemu - wszystko albo nic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15632
Dziękuję za słowa wsparcia, trzeba wziąć się w garść i próbować jakoś z tego wyjść. Osobiście nie życzę nikomu nabawienia się tego zaburzenia, życie zaniedbałem przez to strasznie, pocieszam się tym, że to tylko parę miesięcy, w skali całego życia to niewiele, także trzeba ruszać naprzód.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
tak, jak pisałam- spróbuj z 5-HTP. na zagranicznych stronach mozesz poczytać, że bardzo duzej grupie osób z BED w znaczący sposób pomógł. sama tez stosowałam ten suplement i rzeczywiscie poza podniesiem nastroju/serotoniny skutecznie hamuje apetyt/myslenie o jedzeniu. kupisz np. na allegro

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Ja w takiej sytuacji nie poleciłbym suplementacji 5-HTP. Moja wypowiedz wyżej przede wszystkim miał zachęcić Blade'a, żeby napisał więcej na temat swojego podejścia do żywienia i treningu. Nadal jednak posiadam zbyt mało informacji, żeby polecić mu coś bardziej konkretnego.

Użycie 5-HTP może okazać się skuteczne, ale byłoby niedobrze gdyby w ten sposób zostały "zatuszowane" jakieś problemy o których Blade nam nie napisał (włączając podstawowe błędy dietetyczne i treningowe). 5-HTP może być użyte jako wsparcie, ale zazwyczaj niezbędna jest również praca (solidna praca) nad innymi aspektami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
zgadzam sie. Blade napisał to samo rowniez w temacie VLCD i to wlasnie ten model diety doprowadził do owych zachowań. Dobrym rozwiązaniem jest tez dieta zbilansowana, a póki co wlasnie unikanie chocby malych odstępstw, gdyz takie "zapalniki" w przypadku BED/bulimii konczą sie niekontrolowanym obżarstwem

Stop wishing start doing

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny (moja pierwsza dieta)

Następny temat

szukam preparatu na koncentracje

WHEY premium