SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biceps - moje uwagi i spostrzeżenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 925

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1963
Nie jestem specjalistą ale mam już 3 letni staż na siłowni i chciałem podzielić sie moimi doświadczeniami na ten temat. Otóż zawsze miałemkiepskie ramiona, szczególnie biceps. Bardzo czesto cyztałem o tym na sfd.pl gdzie ciągle mówiono o tym że skoro nie idzie to odpuścić, maks 9serie, regeneracja, olej biceps to pójdzie i sranie w bambosz. Postanowiłem pójść swoją ścieżką i rozpisałem sobie taki trening na biceps:
Uginanie ramion ze sztangą 3x
Uginanie ramion w siadzie młotkowo 3x
Uginanie ramion na modlitewniku wąsko 3x
Zottman curl 3x
Uginanie w podporze o kolano 3x

Z moich obserwacji wynika że 3 serie każdego ćwiczenia to maks, aby nie doprowadzić do upadku mięśnia, jednakże kluczem do sukcesu jest według mnie bombardowanie bicepsa różnymi ćwiczeniami przeplatając głowe długą, z krótką. Stosuje ten trening od 4tygodni i moje bicpsy eksplodowały, wyraźnie zarysowały sie od dołu i zyskały na krągłości. Także polecam eksperymentować, ja już wiem że na małe partie, żeby cokolwiek ruszyć musze wykonać min 12 serii a na duże 20 przy czym składają sie z np 3 ćwiczeń po 7 serii lub 4 po 5. Na mnie podziało super. Polecam


Zmieniony przez - Kamikaze16 w dniu 2010-01-26 11:56:38

"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
kazdy organizm jest inny kazdy ma inne predyspozycje oraz genetyke. na Ciebie podziala to na kogos innego co innego. ja kiedys robilem 12-15 serii na biceps w ciagu tygodnia(split) teraz mam 6 serii na bica (fbw)i idzie pieknie.

pzdr

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1963
Tak ale chodzi mi o to aby nie kierować sie tym co ktoś mówi/pisze tylko starać sie poddawać swój organizm wielu próbom, inaczej nie dowiemy sie co jaest dla nas najlepsze. Np. na mnie działa duża ilość serii ale tylko na dużych cięzarach 6-8 powtórzeń.

"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
eero
co masz na bica w FBW?

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
w obecnym fbw mam uginanie ramion z hantlami z supinacja.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Petryk-22/ Dziennik/ Droga do formy

Następny temat

Wuchta34 to dziadek --dziennik -dom spokojnej starości %-)

WHEY premium