SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Basen lepszy niż bieganie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10626

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Mnie kolana (i plecy) bolą jak chodzę, a co dopiero przy bieganiu ...

Więc to zależy, nie wszystko jest dla każdego, a basen ma stosunkowo mało przeciwskazań - właściwie to chyba tylko trzeba tylko umieć pływać

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
yhh...a propo bolących kolan i kontuzji..coś mje w prawym strzykło i musze przerwke w treningach zrobić
płakać się chce..no ale, cóż robić
biednemu zawsze wiatr w oczy

a Jeanette: i jak, znalazłaś już definicje PEŁNEGO szpagatu bocznego?

pozdrawiam

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 391 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2671
Basen jest super przy bolącym kręgosłupie ja zawsze mam z nim spokój przez kilka dni jak sobie zdrowo popływam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
coraMietka - niestety nie, więc chyba poprzestanę przy mojej autorskiej definicji

A basen na plecy jest super. Może i bieganie lepiej poprawia kondycję, etc., ale stawy kiedyś nam podziękują za ten basen

Zmieniony przez - Jeanette_ w dniu 2005-09-22 20:44:34

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
podstawowym i najskuteczniejszym środkiem usuwającym ból pleców jest rozbudowa umięśnienia wzdłuż kręgosłupa (mm. prostowników grzbietu czyli erector spinae) -> hasło tygodnia martwy ciąg i dzien dobry najlepszymi przyjaciółmi Twoich pleców
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4408 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nie do dziś wiadomo, że potężny grzbiet i mocny brzuch gwarantują najlepszą ochronę kręgosłupa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Nie od dziś wiadomo, że niektóre ćwiczenia wykonywane w dużej ilości nie są korzystne dla kręgosłupa, nawet jak się ma mocny brzuch

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4408 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
tia.
ale brzuch i grzbiet to chyba (obok nóg) najczęściej pomijane partie przez pseudokulturystów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hehehe to mi przypomina mity pokutujące wszędzie dookoła np. o tym że głębokie przysiady czy martwe ciagi są szkodliwe dla kolan itp.

nie ma szkodliwych ćwiczeń - są jedynie zbyt wysokie ciężary (wynikające ze zbyt wielkiego ego) i nieprawidłowa technika wykonania ćwiczenia

kiedys sobie podyskutowałem z wysokiej klasy lekarzem ortopedą na temat szkodliwości głębokich przysiadów

nie trafiały do niego żadne argumenty więc spytałem go kiedy jego zdaniem jego pacjentowi łatwiej wstać z kibla - czy wtedy gdy biodro znajduje się poniżej kolana (wspomagająca rola mięsni dwugłowych ud) czy gdy jest do niego równoległe (pracuje wyłącznie mięsień czworogłowy) i jaki jego zdaniem ruch wykonuje pacjent siadając na kibel i wstając z niego ...

Pan doktor pomyslał i powiedział : Eeeee .... przysiad ?
I już nie chciał kontynuować dyskusji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nawiasem mówiąc - zdecydowana większość ludzi nie potrafi wstać z krzesła gdy wszystkie katy sylwetki (kąt między stopą a podudziem, między udem a podudziem oraz tułowiem a udem wynoszą dokładnie po 90 stopni) - sprawdźcie sami wystarczy jednak cofnąć pietę 5 cm do tyłu (zmniejszając kąt między podudziem a udem) i to tylko w jednej nodze aby wstać bez wykonywania dzikich ruchów pozostałymi częściami ciała
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co przekasic?

Następny temat

owsianka

WHEY premium