SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Basen + dieta = ??

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3094

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Śmiało ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
Czyli tak 69 Kg, 170cm dieta redukcyjna + basen

Zapotrzebowanie 2800kcal

150g białko
110g tłuszcze
250g węgle

Czy teraz wszystko się zgadza i mogę przystąpić to rozpisania posiłków??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
I jeszcze jedno jak to jest z posiłkiem przed i po basenie??
Wiadomo że nie spale tam tylu kalorii co na siłowni ale jednak wysiłek fizyczny jest a organizm w jego czasie musi skądś brać energie. W moim przypadku chodzi o lekką redukcje brzuszka czyli po prostu odchudzanie więc jeżeli dostarczę małej ilości węgla i normalną porcje białka i tłuszczu to organizm powinien brać energie z tłuszczy. Czy dobrze zrozumiałem?? Jeżeli nie proszę o poprawę.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
nie w posilkach okolotreningowych czy to basen czy silownia
to wegli akurat masz miec najwiecej z tych wszystkich posiłków co zjadasz w ciagu dnia

co do rozkladu bialko ok, a dal mniej tluszczy i wiecej wegli i obserwowal i ewentualnie korygowal jak dasz odrazu malo wegli duzo tluszczy to zostawiasz mniej mozliwosci na pozniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
Czyli 2800kcal jest w miarę ok? Bo na początku obliczeń wyszło mi że potrzebuje około 2000. Czyli ile proponujesz zjechać z tłuszczy na rzecz węgli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
pierw oblicz zapotrzebowanie bo miedzy 2000 a 2800 to jest za duza roznica
link znajdziesz na potreningu.pl w kalkulatorach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Według mnie tłuszcze są okay, węgli wychodzi dosyć sporo bo około 3,6g na kg masy ciała.
Ja osobiście redukuje na około 2,5g węgli. No ale każdy musi zobaczyć jak idzie to
Białko też bym podbił bo wychodzi ci nieco ponad 2g a ustaw sobie na 2,5.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
u mnie w duzym uproszczeniu fajnie to wyglada gdy
zaczynam bialko na przyzwoitym poziomie ok. 1.8 - 2 tluszcze ok. 1.2 i wegle reszte pewnie kolo 4
niczego nie licze wszystko intuicyjnie
poczatkowo poprostu przestrzegam diety (bez smieci) i dodaje troche aero
a nastepnie stopniowa redukcja w ilosciach wegli na rzecz tluszczy ze stopniowym zwiekszaniem bialka i aero a na koncu nawet wejscie na LC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
No czyli teraz dopiero mam problem bo każdy z was radzi mi coś innego. Na stronie potreningu.pl wychodzi tak: Aby utrzymać wagę
Kalorie 2672.26, lecz mi chodzi o lekką redukcje. Czas leci korzystam z basenu a niestety nie mam jeszcze konkretnej diety.

IneTheEnd radzi 2,5 wegli, 2,5 białka i reszta tłuszczy
BPL-G 2g białko, 1.2 węgle i reszte tłuszczy.

Jeżeli strona obliczyła mi 2700kcal na utrzymanie wagi to aby ciut zredukować brzuszek powinienem odjąć około 300-500 czy na razie sie powstrzymać i z czasem schodzić w dół?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 304
BPL-G czy przy takiej ilości węgla nie przytyje ani nie urośnie mi moja samarka??

Jeżeli masz pewność że będzie wszystko okej to zastosuje się do twoich rad i ułożę dietę pod 2g B, 1.2 T, reszta węgle
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanie bez specjalnych diet

Następny temat

Dieta przygotowująca

WHEY premium