SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Barki - powtórzenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Kultywator7
Jesli chodzi o barki to nie stosuje sie max ciezarow jakie jestes w stanie podniesc bo po prostu zlapiesz kontuzje i to nawet moze byc bardzo powazna kontuzja,tak jak napisal ronie powyzej,zaloz ciezar ktorym zrobisz od 5-8 powtorzen,małego ciezaru uzywaj do wszelkiego rodzaju wznosow i rob 20 nawet 25 powtorzen bo przy duzych ciezarach zgubisz technike i nie przetrenujesz odpowiednio miesni


No to robię chyba dobrze bo w OHP 10-8-7-7 powtórzeń u mnie bo więcej nie dam rady.

A reszta ćwiczeń które wypisałem po 15 powtórzeń


Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-12-09 05:55:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 165 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2556
Ja na tylni akton robię wznosy hantli w przód (robię lekkie Y) leżąc klatką na skosie dodatnim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Ale to nie atakuje bezpośrednio tył barków tylko mocniej czworoboczny jeśli mówimy o tym samym ćwiczeniu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
rion10
Ale to nie atakuje bezpośrednio tył barków tylko mocniej czworoboczny jeśli mówimy o tym samym ćwiczeniu.


To co polecasz zmienić.

Póki co mam tak jak pisałem wczesniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
a do czego masz dostęp, wyciąg, hantle, sztanga ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
anubis84
a do czego masz dostęp, wyciąg, hantle, sztanga ?


Do wszystkiego z tym nie ma problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Jeśli to ćwiczenie ostatnie jest na tylny akton barków to plan jest poprawny nie musisz w nim zmieniać nic.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
rion10
Jeśli to ćwiczenie ostatnie jest na tylny akton barków to plan jest poprawny nie musisz w nim zmieniać nic.



To co nazwałem "pajacykami" robię tak jak na załaczony zdjęciu.

OHP - to wiadomo
Unoszenie hantli/sztangi przed siebie w wyprostowanej pozycji - wiadomo
Unoszenie hantli na boki w wyprostowanej pozycji - wiadomo

Czyli brakuje czegoś na tylne aktony :/

Co dodać na tylne aktony a co ewentualnie usunąć bo się dubluje?






Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-12-09 09:03:44

Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-12-09 09:08:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
To akurat jest na boczne i wg atlasu się nazywa 5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę

Więc pajacyki i Twoje
2. Pajacyki 3 serie po 15 powt
3. Unoszenie hantli na boki stojąc 3 serie po 15 powt

Się dublują bo to są takie same ćwiczenia no chyba że unoszenie na boki jakoś inaczej robisz ale nie wiem jakim sposobem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
anubis84
To akurat jest na boczne i wg atlasu się nazywa 5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę

Więc pajacyki i Twoje
2. Pajacyki 3 serie po 15 powt
3. Unoszenie hantli na boki stojąc 3 serie po 15 powt

Się dublują bo to są takie same ćwiczenia no chyba że unoszenie na boki jakoś inaczej robisz ale nie wiem jakim sposobem.


Przy "pajacykach" jestem lekko pochylony do przodu a przy unoszeniu hantli na boki wyprostowany.

Co proponujesz? Jak pozmieniać ten trening na barki? Co usunąć co zostawić a co dodać.

Kurde dobrze czułem że coś tu jest nie ok. Nawet intuicyjnie patrzac na pracę swojego ciała.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi

Następny temat

Zestaw cwiczen do oceny

WHEY premium