SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa,co oznacza diagnoza??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 34903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
hrr wlasnie w mojej okolicy najczesciej kregarzy sie nazywa wlasnie takie osoby, bez wyksztalcenia ktore maja sile zeby polamac troche kregoslup, dlatego jak slysze "kregarz" zawsze widze przed oczami dziadka ktory bardziej powinien byc kowalem a nie manipulowac komus na kregoslupie. zreszta nawet "uczeni kregarze" jak masazysci yumeiho stosuja tak twarde manipulacje na kregoslupie ze skora cierpnie.


bojazliwe podejscie ? ze boje sie ze bede kaleka na starosc ? sorry ale mi to juz przeszlo, wczesniej tak myslalem, teraz praktycznie nigdy. hmm to jak sie nabawilem dyskopati i kregozmyku od mc to mam zaczac robic ? sorry ale nie widze sensu w tym chodz jak nic innego mi nie pomoze to sprobuje tego...

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
dzięki za mądre wywody panowie.Chyba nawet w takiej sytuacji nie pójdę z tym zdjęciem do lekarza.Nic mnie nie boli,czuję się dobrze,ale w przypadku tej skoliozy chyba trzeba będzie zrezygnować z martwego i przysiadów.Obecnie robię trening korekcyjny Mawashiego https://www.sfd.pl/temat150511/

Po jego skończeniu w grudniu zacznę sobie normalny cykl,ale bez przysiadów(zamiast nich suwnica) i martwego ciągu(unoszenie tułowia 3 razy w tygodniu).

Mam też jeszcze parę pytań:
1.Jaki wpływ na skoliozę mają unoszenia sztangielek bokiem,wiosłowanie i wyciskanie na barki?
2.MOżliwe jest skorygowanie wad?
3.Czy są jakieś ćwiczenia na brzuch niewskazane w takiej sytuacji??

Może nadrwrażliwy na tym punkcie jestem,ale nie chcę,żebym za 40 lat pluł sobie w brodę,że się tym nie martwiłem

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
w sprawie korygowania wad fajnie by było jakby się ktoś wypowiedział szerzej na ten temat,chodzi mi ogólnie o najcześciej spotykane problemy z kręgosłupem,które przydażają się na silowni i sposoby ich niwelowania/zapobiegania im.

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Arbeiter;

Skoro wszystko gra to nie badz ciota!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588


Wolę być ciotą teraz,ale sprawnym w podeszłym wieku

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
mógłbyś WODYN wypowiedzieć sie na moje pytania(chodzi mi głównie na 1 i 3)??

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Tez mialem mala wade kregoslupa, tzn byl zbyt "plaski".. wielu ludzi skorygowalo rozne wady i maja sie dobrze nawet podnosza wielkie ciezary.

Co do cwiczen; TECHNIKA!!

Poprawne wykonanie zalatwi wszystko. analizuj wiec technike kazego ruchu pod tym katem. duzo z tego wyciagniesz.

Co do siadow i ciagow to postepujesz jak tchorz! Rob je nadal ale nie przeginaj paly. Spytaj na priv uzytkownika GRABEUS o jego problemy z plecami i jakich cwiczen uzyl do rehabilitacji.

Jak sie oduczysz poprawnych ciagow i siadow to wkrotce niestabilny kregoslup bedzie mial problem z utrzymaniem Masywnego ciala i dozna kontuzji przy byle probie podniesienia czegos ciezszego.. jak wiadomo w zyciu kazdego faceta przychodzi moment w ktorym trzeba cos podniesc i trzask!

Cwicz poprawnie, nie przeginaj sie w tyl szczegolnie na brzuchu i nie zapominaj o podstawach.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
dzięki za rady WODYN,co do ciągów i martwego to będę robił,ale z umiarkowanym ciężarem albo po wstępnym zmęczeniu mięśni,to chyba dobry pomysł??

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
jak chcesz robic wstepne zmeczenia to prostowania nog/suwnica/przysiady przednie przed siadami i uginania nog/przysiady/zarzuty przed ciagami.

Ogolnie jednak wstepne zmeczenia plecow jakimis innymi cwiczeniami odpadaja.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
tak tez właśnie myślałem,żeby przy przysiadach czuć już nogi,ale nie plecy,co do martwego to zastosuję się do twoich rad,jeszcze raz dzięki

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co zam,ias wyciagu na....

Następny temat

Redukcja ; stoje w miejscu

WHEY premium