SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa,co oznacza diagnoza??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

Ilość wyświetleń tematu: 34875

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
ja bym na Twoim miejscu poszedl do fizjo, najpierw nauczyl sie stabilizacji na prostych korekcyjnych cwiczeniach, potem wzmocnil miesnie plecow i nog innymi cwiczeniami niz mc i przysiady a dopiero potem sie zastanowil czy jest sens je wlaczyc do planu treningowego. ale rob jak chcesz, kazdy odpowiada za siebie

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Przeciez napisal ze ma ledwie zauwazalna wade... no i jakimi cwiczeniami "nauczy sie" ciagow i siadow?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...ale wstępnego zmęczenia w tej sytuacji przed ciągami nie polecam- to bowiem może diametralnie pogorszyc technikę wykonywania cw.
co do reszty musze sie zgodzić, jak i napomknąć o konieczności wzmacniania mięśni brzucha, tak aby ta stabilnosć nie była jednostronna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
apokalipsa;

Jako wstepne zmeczenie ktorego aytor sam prgnal zalecilem:
"uginania nog/przysiady/zarzuty przed ciagami ."


Zauwaz ze meczymy tu glownie nogi by nie dzialaly zbyt wielkim momentem sily na kregoslup.


A po zarzutach ciagi czasem nawet lepiej ida!


Te akurat cwiczenia mozna robic spokojnie przed ciagami, nie mowie ze beda bardziej efektywne, ale musza byc nadal bezpieczne!

Moze przypominasz sobie a moze nie, ale niemal zawsze zalecam ciagi jako pierwsze cwiczenie na plecy, wlasnie ze wzgl na stabilizacje! Jesli juz ma miec miejsce wstepne zmeczenie to takie jak podalem.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Wodyn - mala wada ktora sie moze powiekszyc bo skolioze ma prawie kazdy ale zmniejszona lordoze nie, wiec najpierw niech sie nauczy temu przeciwdzialac a dopiero potem wezmie za ciezsze cwiczenia. Zreszta przy mc latwo o koci grzbiet co jeszcze bardziej mogloby zmniejszyc lordoze.

i gdzie ja napisalem ze jakimis cwiczeniami "nauczy sie" ciagow i siadow ?


btw. panowie mozecie zajrzec ? chodzi mi tylko o porade jakim planem treningowym teraz jechac bo wiem ze calosci i tak sie czytac nikomu nie chce
https://www.sfd.pl/temat298864/ 

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
byłem dzisaij u lekarza,nie powiedział nic,co by doprowadzilo mnie do paniki ,ale skierowanie na konsultaCJĘ chirurgiczną dostałem pójdę jutro i zobaczymy.

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
skierowanie do chirurga ? omg... jak Cie bedzie chcial ciac to jak najszybciej od niego *******laj i mowie calkiem powaznie.

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Popieram, jak nadetnie jakis nerw to kalectwo!

Everr; pomijajac kwestie nauki...

Kociemu grzbietowi sprzyjaja silne/nierozciagniete nogi i oslabione wstepnym zmeczeniem miesnie najszersze, jak rowniez prostowniki.

Wstepne zmeczenia jakie zaroponowalem maja przeciwdzialac okolicznosciom "garbiacym".

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 513 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47481
słuchajcie ja tez mam podobny problem...A mianowicie na RTG wykryto ze mam niwielka lewoboczna skolioze kręgosłupa w odcinku ledzwiowym. Lekarz rodzinny skierował mnie na jakies zabiegi fizjoterapeutyczne + basen. Niestety z powodu braku czasu nie byłem jeszce ani razu. W przeciwienstwie do kolegi u mnie jednak występuje bol i to czasami nawet bardzo silny. A czuje jego w okoloicach jakby miednicy po lewej stronie i co najgorsze mam dziwne czucie w lewej nodze tak jakby przechodziły jakeis nerwy nie wiem jak to opisac...Zastanawiałem sie ze to moze nie byc spowodowane sama skolioze...?Moze mi poradzic gdzie mogłbym sie udac do kogo ? ortopeda ,neurolog,kregarz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2588
tylko,że w moim wypadku to wygląda tak,że miałem kiedyś uraz (uraz w wywiadzie,czyli dawny)i w tym celu konsultacja chirurgiczna.A co do rozciagnięcia to rozciągam sie teraz codziennie i świetnie sie z tym czuję.I dochodzę do wniosku,że jeśli rozciągam się i nic mnie nie boli,chodzić mogę,ćwiczyć mogę,a ból występuje TYLKO WTEDY jak długo siedzę,to chyba nie może być nic zbyt poważnego...
Ale teraz będę dbać jak nie wiem o technikę

Co TY zrobiłeś dla realizacji planu??

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co zam,ias wyciagu na....

Następny temat

Redukcja ; stoje w miejscu

WHEY premium