SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BETAINA - niedoceniany anabolik.

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5609

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
W tym artykule omawiam udział betainy w mechanizmach anabolicznych oraz jej właściwości antyestrogenowe:

http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/betaina–niedoceniany-anabolik/ 

S. Ambroziak

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Mnie najbardziej ciekawi ten efekt antyestrogenowy. może spytam w dziale Doping, czy ktoś jej próbował na odbloki.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Podciągam, bo mało czytany - a szkoda, bo ciekawy.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Istotnie, ciekawy. Jak zrozumiałem, po zakończeniu cyklu też warto dostarczać organizmowi m.in. betainę. I tu mam 2 pytania:
1) jak długo (mniej więcej) po zakończeniu suplementacji kreatyny nadal jest hamowana synteza własnej?
2) ile betainy są w stanie "uzyskać" nasze nerki i wątroba z powiedzmy 1g choliny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Chociaż wcześniej uważano inaczej, to nowsze badania dowodzą, że - jeżeli dostarczamy z zewnątrz (egzogennie) substancję wytwarzaną w organizmie (endogenną) - hamowanie jej syntezy ogranicza się w zasadzie, tylko do czasu jej suplementacji. (Nie mówimy tu oczywiście o hormonach, gdzie pętle sprzężeń zwrotnych są znacznie bardziej złożone rozbudowane). Tak więc suplementem kreatyny czy karnityny nie zablokujemy jakoś trwale ich endogennej syntezy. Jednak suplementacja betainy - jako prekursora kreatyny - jest o tyle zasadna po kuracjach kreatynowych (najlepiej - łącznie z argininą), że pozwala utrzymać podwyższony poziom kreatyny - pomiędzy cyklami.

No i trzeba oczywiście uwzględnić tu też inne aspekty jej aktywności anabolicznej i antyestrogenowej.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Adrianus - na drugie pytanie to chyba nie znajdziemy odpowiedzi... Teoretycznie - z 1 cząsteczki choliny może powstać 1 cząsteczka betainy. Jenak organizm przetwarza głównie cholinę na acetylocholinę, więc nie wiadomo - jak wiele powstaje z niej betainy?...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Ok, rozumiem i naturalnie dziękuję za odpowiedź. O to drugie pytałem, gdyż właśnie skończyłem cykl i chciałem od następnego tygodnia rozpocząć suplementację właśnie argininy i betainy. Niestety, jak widzę, betaina występuje raczej w suplach tylko z kreatyną, więc liczyłem, że cholina będzie efektywnym źródłem betainy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Na pewno będzie, tyle że nie wiadomo - na ile efektywnym.

Ale gdzieś mi ktoś pisał, że wyczaił jakąś tanią betainę. Jak odszukam tę dyskusję, to wrzucę linka.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Tu jest info o taniej betainie:

http://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=37.0 

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Serdecznie dziękuję za pomoc. Istotnie betaina cukrowa jest bardzo tania (i jak widzę, znajduje zastosowanie w kosmetyce). Ostatnie pytanie, które nasuwa mi się teraz na myśl, to ile gram dziennie aplikować tej betainy i o jakiej porze dnia? Tyle samo i tak samo jak argininę (tzn. np. 3g argininy i 3g betainy przed i po treningu, a w dni bez treningu przed snem)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Wprawdzie bataina uczestniczy z argininą w syntezie glikocyjaminy, w stosunku 1:1, to jednak bierze ona jeszcze udział w drugim etapie syntezy kreatyny - metylacji glikocyjaminy. Dlatego wydaje mi się, że można jej dać nieco więcej, aniżeli argininy. Może tak: 3g argininy i 4g betainy.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
czy ktos juz moze zakupil betaine w ilosciach ze tak ujme hurtowych
i rozpoczal testy ?

Slawek wyzej dal gotowy przepis, az prosi sie skorzystac
tym bardziej ze arginina tez stosunkowo tanio wypada :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SPECJALNA PROMOCJA DLA KLIENTÓW PBC W....

Następny temat

Betaina - ANABOLIK I ANTYESTROGEN.

WHEY premium