SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ALA-niedoceniany suplement ?????

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 218 Wiek 52 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1095
Do założenia tego tematu skłonił mnie artykuł Piotra Kaczki "Gdy kulturysta wsiada na rower",od tego momentu zaczęła się moja przygoda z ALA.
To ciekawostki które znalazłem na temat tego niezwykle pożytecznego suplementu, nie będę wrzucał całego artykułu, tylko te rzeczy które wydały mi się najciekawsze i najbardziej przydatne z punktu widzenia osób ćwiczących na siłowni.

ALA jest rozpuszczalny zarówno w wodzie, jak i w tłuszczach, a także przenika barierę krew-mózg. W praktyce oznacza to,że substancja, ta może być wykorzystywana przez cały organizm,od tkanki mięśniowej i tłuszczowej,przez organy wewnętrzne po mózg. Wykazuje działanie wewnątrz i na zewnątrz komórek,niszczy wolne rodniki zanim te dostaną się do środka komórki oraz też te,które znajdują sie już w środku.

ALA nie tylko jest antyoksydantem samym w sobie,może także potęgować pozytywne,zdrowotne działanie innych antyoksydantów jak: wit.C,E,glutation,koenzym Q10. Przekazuje np.glutationowi czy wit.C dodatkowy elektron,aby powstała ich forma zredukowana,zdolna do walki z wolnymi rodnikami.

Przyjmowany razem z posiłkiem kwas liponowy ma działanie mimetyczne do insuliny,czyli wykazuje w pewnych obszarach takie samo działanie jak ten anaboliczny hormon. Fakt,że ma jedynie podobne,a nie identyczne właściwości,stanowi jego zasadniczą zaletę. Insulina powoduje, że glukoza transportowana jest zarówno do mięśni i wątroby,co jest efektem pożądanym,ale i do komórek tłuszczowych. Działanie ALA dotyczy natomiast wyłącznie komórek mięśniowych. Badania pokazały, że suplement ten powoduje zwiększenie aktywności glikoprotein białkowych zawartych w błonie komórkowej,których zadaniem jest transport glukozy przez błony komórkowe. Dzięki temu więcej glukozy może zostać dostarczona do mięśni,według szacunków nawet 50-60%. Przykład: zjadamy 100 gramów węglowodanów, 40 gramów idzie do mięśni,a 60 gramów pochłaniają komórki tłuszczowe. Przez suplementację ALA proporcje się odwracają, 60 gramów zasila mięśnie,a 40 tłuszcz.

ALA podobnie jak insulina pobudza wychwytywanie aminokwasów i kreatyny z krwiobiegu. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów zawierających w składzie cukry i kreatynę, ponieważ kreatyna działa pod wpływem insuliny, wydzielanej dzięki obecności cukru we krwi. ALA ma przewagę nad tymi suplementami,ponieważ do pobudzania mięśni nie potrzebuje powodującej tycie glukozy. Pozwala to na przyswojenie większej ilości kreatyny,bez nadmiernego spożywania prostych węglowodanów. Wymienione właściwości ALA sprawiają,że ALA zalecany jest także po treningu,szczególnie dla osób pragnących zgubić zbędne kilogramy lub mających skłonność do tycia.

Dawkowanie.
200-600 mg zwiększy wrażliwość na insulinę i obniż poziom glukozy we krwi. Mniejsza dawka niż 200 mg nie da wymiernych efektów w zakresie budowania mięśni,suplement będzie miał jedynie właściwości antyoksydacyjne.

600-1200 mg powoduje wzrost masy mięśniowej.

1200-2000 mg powoduje wzrost masy mięśniowej i utratę tkanki tłuszczowej.

ok.3000 mg ALA,według użytkowników,daje najlepsze efekty. Jest idealną dawką na zwiększenie masy mięśniowej,pozbycie się tłuszczu i zwiększenie wrażliwości na insulinę. Owe 3000 mg powinno się rozłożyć w ciągu dnia na mniejsze dawki.

Mam nadzieję że zainteresuję was ten artykuł.
Pozdrawiam.
Tomek.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez NUTRIFARM za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1018

DJ FAFA Pan uprawia Fitness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23572
Misiu, cenna inicjatywa. Kwas liponowy do obiecujący suplement, szczególnie gdy spadnie nieco jego cena. Te opisane w artykule działanie insulinomimetyczne wynika ze zdolności aktywowania kinazy AMPK, a o znaczeniu tego enzymu dla mięśni piszę szeroko w artykule na mojej stronie: "mTOR/AMPK - minus i plus zasilania muskulatury".
1

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Usunięty przez NUTRIFARM za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 215 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1018

DJ FAFA Pan uprawia Fitness

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FIBO POWER 2013 – fotorelacja z pierwszego dnia targów.

Następny temat

18 lat zaawansowane łysienie typu męskiego.

WHEY premium