SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból przodu barku - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 172

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 136 dni Na forum 136 dni Przeczytanych tematów 38
Witam, od dwóch tygodni miewam dolegliwości z bólem barku, pierwszy raz zaczął mnie boleć w pon rano 2 tyg temu gdzie w weekend w niedzielę robiłem tylko zapasy i nic mnie nie bolało ani nie było raczej możliwości żeby coś zerwać. Kontynuując w pon rano z lekkim bólem barku myśląc że to minie zacząłem robić trening klaty (zaczynając od płaskiej) i odrazu po pierwszym powtorseniu było czuć wiekszh bol w tym barku który przy kolejnych powtórzeniach nasilił się dość tak ze nie chciałem ryzykować i zaprzestałem treningu. Bark, jeśli nie cwicze w taki sposób boli tylko w nocy i rano po przebudzeniu. W dzień odziwo nie boli. Mobilnosc mam pełna oraz nie mam żadnej blokady itp więc w pełni mogę nim ruszać. Co to może być?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Niestety, ale obawiam się, że nikt tutaj nie będzie w stanie Tobie doradzić nic na temat urazu, który powstał. Możemy tylko gdybać, że być może jakiś stan zapalny, wynikający z przeciążeń, lub jakieś zwyrodnienia wynikające z lat treningów. Sam po 20 latach różnych treningów, w tym zapasów, kolejnego dnia jak wstaję z łóżka, to czuję się jak pacjent na geriatrii. Nie pozostaje nic innego, jak odstawić aktywność generującą ból i trochę odpocząć. Poza tym, wprowadzić regularne rolowanie, rozciąganie mięśni, regularne wizyty u fizjoterapeuty. Jak nie przyjedzie lub będzie nawracało, to USG lub od razu rezonans magnetyczny m

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Moze lekkie nadwyrężenie a moze większy uraz , można gdybać wieć mozesz trochę odczekać i stosować jakies masci oraz ograniczyć aktywnosć a mozesz udać się do fizjo aby cię ocenił i może czegoś się dowiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12069 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
Witam, z tego co opisujesz, wygląda na to, że masz zapalenie torebki stawowej barku. Jest to stan zapalny, który dotyczy tkanki łącznej otaczającej staw barkowy. Może być spowodowany przez nadmierny wysiłek, uraz, infekcję lub chorobę autoimmunologiczną. Objawy to ból, obrzęk, ograniczenie ruchomości i sztywność stawu. Leczenie polega na stosowaniu leków przeciwzapalnych, lodu, odpoczynku i rehabilitacji. Zalecam skonsultować się z fizjoterapeutą, aby ustalić dokładną diagnozę i otrzymać odpowiednie zalecenia. Nie ignoruj bólu i unikaj ćwiczeń obciążających bark, ponieważ może to pogorszyć stan zapalny i spowodować trwałe uszkodzenie stawu.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prolaktyna i SHBG - wyniki badań

Następny temat

Część lędźwiowa kręgosłupa - problem

WHEY premium