SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barku przy pompkach!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 990
Witam.

Od niedawna wróciłem do treningu. Program treningowy wygląda mniej więcej jak "Plan treningu dla osób początkujących" Mawashi`ego. Problem zaczął się kiedy zmieniłem układ rąk z szerszego i trochę ponad linią barków na rozstaw pompek klasycznych. Prawy bark boli po każdej serii. Rwiący ból pozostający 1-2h po treningu. Miałem to samo parę lat temu przy wyciskaniu na klatkę ale później uznałem że to winna techniki (brak mostkowania). Nie mam dostępu do ławeczki i sztangi coby sprawdzić czy sytuacja by się powtórzyła z dobrą techniką. Czym to może być spowodowane? Proszę o pomoc!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witam



Możliwe, że dochodzi tutaj do przeciążenia stożka rotatorów. Czym on jest ?

Stożek zbudowany jest ze ścięgien kilku mięsni :

-mięsnia podgrzebieniowego

-mięsnia nadgrzebieniowego

-mięsnia obłego mniejszego

-mięsnia podłopatkowego

Stabilizuje on staw ramienny i dzięki niemu nasz bark może wykonywać ruchy w różnych płaszczyznach. Stożek rotatorów jest podatny na urazy i do jego uszkodzeń dochodzi bardzo czesto u osób trenujących na siłowniach.


Jeśli zaś chodzi o same pompki to nie wykluczałbym również nieprawidłowej techniki, na skutek czego przeciążasz ów rejon. Pamiętaj, by zawsze ściągać łopatki w retrakcje, co gwarantuje barkowi stabilność. Kolejną sprawą jest to, by nie prowadzić łokci zbyt szeroko. Proponuję ustawiać dłonie węziej i podobnie prowadzić łokcie, tuż przy ciele. W ten sposób stożek zostanie wsparty przez tricepsy i będzie w zdrowszej pozycji.


Pozdrawiam






Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-21 16:26:28

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Mogła się odezwać jakaś stara kontuzja niezaleczona jeśli ból będzie się utrzymywał trzeba się będzie udać do lekarza żeby bark obejrzał

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 990
Czy istnieje możliwość że znowu "zła technika"? Choć nie wiem do końca jak to możliwe w przypadku pompek :/

Zmieniony przez - sitcom555 w dniu 2014-01-18 00:36:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
możliwa bo wbrew pozorom pompki łatwo zepsuć. A próbowałeś w różnych rozstawach dłoni i różnym prowadzeniu łokci ? spróbuj coś pokombinować z formą pompek może, któraś wersja okaże się bezbolesna

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 990
No jak pisałem rozstaw z dłońmi wyżej i szerzej nie sprawiał problemu, wąsko łokcie przy ciele na triceps też nie. Wygląda że problem pojawia się przy ustawieniu typowym dla wyciskania :/ Będę kombinował przy następnym treningu, zobaczymy co z tego wyjdzie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 364 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2432
od razu idź do ortopedofila, barki to nie żarty, jak sobie zniszczysz stożek rotatora już nic nie zrobisz, możesz mieć problemy z dźwigaczami łopatki itd, przy barku jest dużo małych mięśni, a wystarczy jeden osłabiony i przy pewnych ruchach demolujesz bark, każde strzelanie, chrupanie czy ból jest patologią i nie licz na to że za tydzień przejdzie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 990
Od niedzieli, to jest 5 dni temu smarowałem bark maścią z diclofenaciem (Dicloziaja - diclofenac sodium 10mg/1g) Na początku pomogło lecz później ból z każdym kolejnym treningiem coraz większy. Dzisiaj udało mi się znaleźć ten post: https://www.sfd.pl/Bóle_barków__wejdź_koniecznie-t247576-s1.html (filmiki na ostatnich stronach) od poniedziałku zaczynam. Biorąc pod uwagę listę tematów związanych z bólem barków mam nadzieje że komuś to ułatwi wyszukanie informacji których nie znalazłem w żadnym innym artykule, a przejrzałem z 20+ postów o bólu barków. Jak to nie pomoże to dopiero ortopeda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
ale ćwiczeń na stożek rotatorów nie robi się na pałę to ćwiczenia przydatne ale jak wykonasz je źle to pogorszysz sytuację

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 990
Czemu od razu założenie że na pałę? :C Zamierzam robić je na koniec rozgrzewki, ćwiczenia na barki wyeliminowałem w tym tygodniu z treningu. Zacznę od ćw.1 z pierwszego posta albo od ostatniego z ostatniego filmiku. Które uważasz że będzie skuteczniejsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
nie da się wyodrębnić skuteczniejszych bo wszystkie działają bardzo dobrze ale pobudzają inne mięśnie . Poza tym ból barku może być wywołany przeciążonym jednym z mięśni wchodzących w skład stożka rotatorów , a to bierze się z błędnej techniki wykonania ćwiczeń, wad postawy, złego ułożenia ciała do ćwiczenia bądź ich złego doboru. Najczęściej wykonuje się kilka ćwiczeń

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 39 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 990
Zakładając że wyeliminowałem zła technikę to zostaje przeciążenie jednego z mięśni. W takim przypadku te ćwiczenia pomogą? Po ostatnim weekendzie było lepiej (2 dni regeneracji zamiast 1 jak w tygodniu), treningi o bardzo zbliżonej intensywności, więc metodą eliminacji obstawiałbym przeciążenie.

Plan:
1. Podciąganie nóg do klatki w zwisie na drążku
2. Podciąganie nachwytem
3. Przysiady z hantlami
4. Pompki klasyczne
5. Barki (ostatni tydzień nie)
6. 6te ćwiczenie z 6tki wejdera

Act 3 obwody.

Zmieniony przez - sitcom555 w dniu 2014-01-24 23:33:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiska dla początkującego po kontuzji

Następny temat

Kalistenika, FBW

WHEY premium