SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból łydek po bieganiu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4246

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 490
Panowie proszę bardzo o pomoc, przygotowuję się do egzaminów sprawnościowych na 1000m, biegam gdzieś tak od pół roku z przerwami. Ostatnio jednak zaczęły mnie tak cholernie po biegu napierdzielać łydki że nie mogę normalnie wytrzymać. Czy może to być spowodowane tym iż biorę kreatynę (jabłczan -treca) oraz AAKG. Po zimnym prysznicu ból schodzi szybko lecz zaraz po samym biegu to aż czarno przed oczami tak boli. Czy może to być wina zbytniego napompowania mięśni???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 307 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1610
Może po prostu się przetrenowujesz ?
Jeszcze jedno : rozciągasz się ?

Zmieniony przez - Acheron_AD w dniu 2009-07-13 15:22:57

"Si vis pacem, para bellum"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 389 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3741
a może na dłużej przerwales treningi i po wznowieniu..?

Visca el Barca!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Bardzo dużo bylo na ten temat. Masz gotowe odpowiedzi
https://www.sfd.pl/tag/łydek/ 

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1021 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27408
Ja miałem tak przy stosowaniu kreatyny :) Za kazdym razem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 490
O to chodzi że wszystko robię jak należy, biegi trenuję co drugi dzień i to max 20 min, rozciągam się przed i po. Poza tym zauważyłem że najbardziej boli mnie mięsień od wewnętrznej strony nogi który od czasu kiedy biegam znacznie się uwidocznił. Do tegoi biegam po bieżni, miękkim podłożu, buty odpowiednie do biegania, minerały witaminy uzupełniam systematycznie. Więc zastanawia mnie to czy przyczyną może być kreatyna albo aakg

Zmieniony przez - makajasz w dniu 2009-07-13 16:11:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
mozesz odlozyc arginine bo mocno cisnienie podbnosi i rozszerza naczynia krwionosne <posrednio oczywiscie> i moze byc problem z odplywem krwi z nog , na szybkie ustanie bólu powinno pomoc nogi do góry dać

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Być moze jest to zespoł miesnia piszczelowego tylnego ktory właśnie po przyśrodkowej cześci łydki przebiega. Proponuje przed bieganiem dobrze rozgrzać stawy skokowe, mięsien ten właśnie w okolicy stawu skokowego przebiega az do kosci srodstopia. Poza tym w trakcie biegu proponuje zrobic przerwy z rozciaganiem ale nie dlugim po 2-3 sek rozciagniecie wszystkich miesni konczyn dolnych i bieg dalej

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurza klatka... Jakie ćwiczenia?

Następny temat

bardzo ważne - krew z ucha..

WHEY premium